Samica + kastrat

Czyli jak połączyć szczurki, żeby się polubiły.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Filipw
Posty: 1020
Rejestracja: ndz cze 24, 2007 6:57 pm
Lokalizacja: garwolin
Kontakt:

Samica + kastrat

Post autor: Filipw »

Żeby się nikt nie wkurzał to ja sprawdzałem w spisie treści ale tamten link nie działa. A więc chciałbym sie zapytać jak się łączy samice i kastrata ??? O wypowiedź proszę głównie osoby posiadające mieszane stada.

Z góry dziękuję ;D
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Samica + kastrat

Post autor: limba »

Łaczy sie dokladnie tak samo jak kazde inne plcie.

Wlasciwie nie ma zadneych roznic, poza taka ze kastrat zazwyczaj lepiej laczy sie z samiczka, niekoniecznie odwrotnie.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Awatar użytkownika
Filipw
Posty: 1020
Rejestracja: ndz cze 24, 2007 6:57 pm
Lokalizacja: garwolin
Kontakt:

Re: Samica + kastrat

Post autor: Filipw »

aha dzięki Limba
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

Re: Samica + kastrat

Post autor: Telimenka »

Ja mam 4 baby i jednego kastrata, niedawno mialam 4 baby i 2 kastratow. Laczenie przebieglo bez zadnego problemu, baby byly tak podniecone na samczykow ze rujke wszystkie dostaly. Mimo iz chlopcy jajek nie mieli no ale zawsze pachnie samcem. Laczylam tak samo jak samice z samicami
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Samica + kastrat

Post autor: Nina »

Takie łączenie to wręcz przyjemność :) U mnie problemy robiła tylko Soliśka, bo to alfa, więc musiała pokazać kto rządzi (wyglądało to komicznie, ona 350g a Fuks 550g)
Twoje będą młode, więc żaden problem ;) Dogadają sie błyskawicznie.
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
Spark
Posty: 201
Rejestracja: pn mar 30, 2009 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Jak to zrobić ?

Post autor: Spark »

Będąc młodą posiadaczką szczurka - kastrata proszę szanownych , bardziej doświadczonych kolegów o wskazówki . Za dwa tygodnie przybędzie w naszym domu dziewoja którą mój syn nazwał Mysia ( teraz jest jeszcze z mamą i rodzeństwem ). Ten kto wybierał dla nas Mysię mówi , że to wesoły i nie bojący się ludzi ogonek . Moje pytanie jest takie : jeśli po udanym łączeniu wsadzimy Rico i Mysię do wspólnej ( nowej ze sklepu ) klatki to czy powinno być w niej żarełko czy tak jak w łączeniu dwóch samic przez 12 h nie ? Czytam tematy ze spisu treści o łączeniu ale jeśli ktoś ma jakieś porady fajne , nowe myki to będę wdzięczna ( aha temat ze spisu treści samiczka + kastrat u mnie nie działa ??? ). Pozdrawiam !

Scalone. /Agata
ObrazekObrazek
RICO i PSOTKA
ewka
Posty: 84
Rejestracja: pt paź 01, 2010 9:04 pm

Re: Samica + kastrat

Post autor: ewka »

Witam :)
Mam pytanie w związku z nie moimi :) szczurkami. Szczurki sa mojej córki i jej chłopaka, ja się tylko nimi czasowo opiekuję, więc na razie chcę sie tylko czegoś dowiedzieć, a potem zapytać ich o zgodę. To jest samiec i samiczka i chciałabym je połączyć. Wiem, że trzeba wykastrować samca tylko boję się, że on całkiem skapcanieje, bo bardzo spokojny z niego szczurek, a Tola to bardzo ruchliwa i nerwowa samiczka. Więc pytanie - czy sterylizuje się samiczki ? I czy to jest bezpieczne jak już ?
Ja się do tego nie nadaję.
Awatar użytkownika
greenfreak
Posty: 482
Rejestracja: wt sie 10, 2010 2:27 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Samica + kastrat

Post autor: greenfreak »

ewka, samiczkę też można, jest to nawet polecane dla ich przyszłego zdrowia (grozi im sporo chorób ze strony układu rozrodczego), ale operacje samiczek są obciążone większym ryzykiem niż zabiegi samców i zwykle jednak się kastruje. Kastracja uspokaja agresywne samce, ale nie jest powiedziane, że jeszcze roznaleśniczy już spokojnego ;)
Awatar użytkownika
L'urine-Boruta
Posty: 564
Rejestracja: ndz gru 12, 2010 3:16 pm
Lokalizacja: ZST

Re: Samica + kastrat

Post autor: L'urine-Boruta »

mam samicę prawie 4 miesięczną i w połowie lutego dołączyć chcę do niej młodego samca. oczywiście najpierw chcę go wykastrować, pytanie tylko kiedy powinnam to zrobić... [?] > wykastrować < ... samiec będzie miał wtedy jakiś miesiąc...

drugie pytanie.. lepiej kupic samice czy samca?? chciałabym samca bo są większe i mają skłonności do obżarstwa [a marze o grubasku;P], ale skolei podobno mają intensywniejszy mocz... teraz myślę nad tym poważniej.... pomóżcie..:)
Obrazek
Sheepiee 23.12.2011
L'urine ur. 5.10.2010r. - 1.02.2013r.
Gandzia: ur. 14.01.2011r. - 4.04.2013r.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Samica + kastrat

Post autor: Paul_Julian »

Kastrowac mozna dopiero kilku miesieczne, bodajże min. 4 miesiace.
Jak kupowac , to tylko z zarejestrowanej hodowli.
A co do grubaska .... no nie wiem, obżarstwo nie jest dobre przeciez :( kastraci mają mniej intensywny mocz ( mam 2 kastratów i dziewczynkę i nie ma różnicy).
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
L'urine-Boruta
Posty: 564
Rejestracja: ndz gru 12, 2010 3:16 pm
Lokalizacja: ZST

Re: Samica + kastrat

Post autor: L'urine-Boruta »

no właśnie chodzi mi o takie zdrowe obżarstwo.. że grubasek, ale nie otyły... :PP taki no.. misiioooo ;PPP

Ale trzeba czekac 4 miesiące.. kurdę.. to chyba jednak wezmę samiczkę...:(
Obrazek
Sheepiee 23.12.2011
L'urine ur. 5.10.2010r. - 1.02.2013r.
Gandzia: ur. 14.01.2011r. - 4.04.2013r.
Awatar użytkownika
greenfreak
Posty: 482
Rejestracja: wt sie 10, 2010 2:27 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Samica + kastrat

Post autor: greenfreak »

L'urine-Boruta, nawet dłużej niż 4 miesiące, bo szczur świeżo po kastracji wciąż może być zdolny do zapłodnienia samiczki.
Szukaj więc raczej samiczki albo szczurka już wykastrowanego i "odczekanego".
Awatar użytkownika
L'urine-Boruta
Posty: 564
Rejestracja: ndz gru 12, 2010 3:16 pm
Lokalizacja: ZST

Re: Samica + kastrat

Post autor: L'urine-Boruta »

tak wię♦c marzenia o tygrysku prysły, ale... samiczka może kocica być.. xD haha. mam nadzieje, ze bedzie ok ;)) dzieki
Obrazek
Sheepiee 23.12.2011
L'urine ur. 5.10.2010r. - 1.02.2013r.
Gandzia: ur. 14.01.2011r. - 4.04.2013r.
Awatar użytkownika
Afera
Posty: 2768
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 9:37 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Samica + kastrat

Post autor: Afera »

Po jakim czasie od kastracji łączyliście swoje samice z kastratami?
9 duszyczek za TM [*]
Awatar użytkownika
greenfreak
Posty: 482
Rejestracja: wt sie 10, 2010 2:27 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Samica + kastrat

Post autor: greenfreak »

Aferson, Nakasha kiedyś pisała, że samce jeszcze średnio 2 tygodnie po zabiegu bywają płodne. Raczej nikt nie czeka mniej, niektórzy dodają tydzień dla pewności ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stadko”