Starszy szczurek smutny po śmierci przyjaciela...Co robić?:(

Czyli jak połączyć szczurki, żeby się polubiły.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Karena
Posty: 17
Rejestracja: ndz lip 29, 2007 8:39 pm

Starszy szczurek smutny po śmierci przyjaciela...Co robić?:(

Post autor: Karena »

Witam Kochani!
Dwa dni temu umarł mój roczny szczurek Kubuś[*] :'( ...Z forum dowiedziałam się,że szczurki nie powinny żyć pojedyńczo dlatego dokupiłam starszemu Civicowi kolegę(to było rok temu).Chłopaki bardzo się zaprzyjaźnili spali przytuleni,razem jedli,dbali o siebie wzajemnie.Śmierć Kubusia jest tragedią nie tylko dla mnie ale i dla Civica...Stał sie osowiały,smutny,ciągle tylko śpi :( Na szczęście je i pije,co prawda nie tyle co zawsze,ale ciesze się,że w ogóle nie przestał tego robić.Nie wiem co mam robić w takiej sytuacji...Jak mogę mu pomóc?Czy ktoś był w podobnej sytuacji?Bardzo proszę o pomoc... :(
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Starszy szczurek smutny po śmierci przyjaciela...Co robić?:(

Post autor: Nina »

Najlepiej by było abyś adoptowała mu dwóch młodych kumpli (dwóch, aby było mniejsze prawdopodobieństwo sytuacji takiej jak ta teraz, gdy jeden zostaje sam). Dwa maluchy nie będą go tak męczyć dziecięcymi zabawami, a jednocześnie będzie miał sie do kogo przytulić, kogo poiskać.
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
koopa
Posty: 689
Rejestracja: sob lip 22, 2006 11:52 am
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Starszy szczurek smutny po śmierci przyjaciela...Co robić?:(

Post autor: koopa »

popieram przedmówce :)
Ozzek (*) 10.10.04 - 16.07.06
Rubin (*) 11.06.07 - 12.06.07
Joda + Jenkin od 18.07.06
Jenkin (*) 15.07.08 Joda (*) 14.12.08
RubinII (*) od 2.07.07 - 26.10.2008
Czejen od 22.09.07
Karena
Posty: 17
Rejestracja: ndz lip 29, 2007 8:39 pm

Re: Starszy szczurek smutny po śmierci przyjaciela...Co robić?:(

Post autor: Karena »

Tak właśnie myślałam żeby sprawić mu współlokatorów,jednak boję się,że rok i osiem miesięcy to za dużo by teraz dokupować mu przyjaciół...Mylę się?
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Starszy szczurek smutny po śmierci przyjaciela...Co robić?:(

Post autor: Nina »

Jeśli miał kumpla większość swojego życia i tęskni, to przy odpowiednim łączeniu nie powinno być problemów ;)
No i szczurki adoptuj, nie kupuj w sklepie ;) Na forum ciągle mnóstwo malców szuka domu.
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
koopa
Posty: 689
Rejestracja: sob lip 22, 2006 11:52 am
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Starszy szczurek smutny po śmierci przyjaciela...Co robić?:(

Post autor: koopa »

Moi Panowie JJ mieli po półtora roku jak przyszedł Czejen, przyjeli go baaardzo dobrze i grzali małe dupsko. Fakt jest taki, że jak weźmiesz jednego malucha to starszemu nie da spokoju, a 2 bedzie męczyć siebie nawzajem :)
Ozzek (*) 10.10.04 - 16.07.06
Rubin (*) 11.06.07 - 12.06.07
Joda + Jenkin od 18.07.06
Jenkin (*) 15.07.08 Joda (*) 14.12.08
RubinII (*) od 2.07.07 - 26.10.2008
Czejen od 22.09.07
Karena
Posty: 17
Rejestracja: ndz lip 29, 2007 8:39 pm

Re: Starszy szczurek smutny po śmierci przyjaciela...Co robić?:(

Post autor: Karena »

Jeśli miałabym staruszkowi zafundować przyjaciela to baaaarrrdzoooo chciałabym adoptować,jednak szczurki które są do wzięcia zawsze są daleko ode mnie... :( :( :( mieszkam koło Bogatynii...
Babli
Posty: 4604
Rejestracja: ndz kwie 27, 2008 10:21 am
Lokalizacja: Maków Podhalański

Re: Starszy szczurek smutny po śmierci przyjaciela...Co robić?:(

Post autor: Babli »

Karena transport to nie problem ;) Zawsze się coś znajdzie! :)
Karena
Posty: 17
Rejestracja: ndz lip 29, 2007 8:39 pm

Re: Starszy szczurek smutny po śmierci przyjaciela...Co robić?:(

Post autor: Karena »

SUPER!!!Skoro tak to czekam na jakieś propozycje w tej sprawie :)
Karena
Posty: 17
Rejestracja: ndz lip 29, 2007 8:39 pm

Re: Starszy szczurek smutny po śmierci przyjaciela...Co robić?:(

Post autor: Karena »

Nina!Nie wiem czy dostałaś moją prwatną wiadomość dlatego piszę jeszcze tutaj:)Zgorzelec to miasto do,którego mogłabym ewentualnie dojechać=>to jest 45km ode mnie.
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Starszy szczurek smutny po śmierci przyjaciela...Co robić?:(

Post autor: Nina »

Tak dostałam i odpisałam ;) Myśle, że niedługo Twój szczurek będzie miał nowych kumpli :)
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Starszy szczurek smutny po śmierci przyjaciela...Co robić?:(

Post autor: zalbi »

ja się ewidentnie zgadzam z tym, że dwóch.. jak przyniosłam małego Teusia, a przedtem gdy jeszcze Blues był mały, dorosły już Joy nie miał życia... =P
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Awatar użytkownika
Feniks
Posty: 251
Rejestracja: wt wrz 19, 2006 10:50 pm
Lokalizacja: Czerwonak

Re: Starszy szczurek smutny po śmierci przyjaciela...Co robić?:(

Post autor: Feniks »

Dixi miała 1,5 roku gdy odeszła jej siostra i smutniejszego widoku niż osamotniony i osowiały szczurek nie widziałam dotąd. Musiałam nieco poczekać aż moja szczurcia ze sklepowej hodowli podrośnie po czym dokupiłam jeszcze jedną maluszkę. Troszkę się obawiałam czy Dixi nie zrobi im krzywdy- takie małe były. Boziu, jak ona się ucieszyła. Zaadoptowała je od razu i nigdy nie wykazała agresji. Była chyba święta bo ja bym z lekka nie wytrzymała gdyby ktoś po mnie ciągle latał i pogryzał... ;D
emilio
Posty: 2
Rejestracja: czw wrz 04, 2008 5:15 pm

Re: Starszy szczurek smutny po śmierci przyjaciela...Co robić?:(

Post autor: emilio »

Mam bardzo podobną sytuację. Przyjaciel mojego Emilka umarł kilka miesięcy temu.
Sprawę komplikuje fakt, że Emilio ma jakąś wredną nawracającą infekcję grzybiczo-ropną. Leczę, leczę i przez to leczenie szczurek reaguje panicznym strachem na jakiekolwiek proby wzięcia go na rękę... :(
I boję się, żeby nowe maluchy się od niego nie pozarażały.
A zostawić go samego sobie też nie chcę.
Co byście poradzili?
Amelia
Posty: 12
Rejestracja: wt lip 08, 2008 12:08 am

Re: Starszy szczurek smutny po śmierci przyjaciela...Co robić?:(

Post autor: Amelia »

emilio pisze: ma jakąś wredną nawracającą infekcję grzybiczo-ropną.
Nie wiem pytałeś (aś) weterynarza czy to jest zaraźliwe bo jeśli nie to ja bym zaadoptowała mu kolegę
Jeśli tak to niestety musisz go wyleczyć do końca ,a później sprawić mu kolegę.
Wiem co się działo z moją Narmi gdy odeszła Dori szczur był tak załamany że tylko spał gdy zaadoptowałam Sarai (dzięki Akemi ;]) to Szczurzyca od razu ją zaakceptowała i jej "depresja" poszła w nie pamięć
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stadko”