dwa samce

Czyli jak połączyć szczurki, żeby się polubiły.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: dwa samce

Post autor: akzi »

ja nie wkładam michy przy łączeniu a sypie jedzenie bezposrednio na kuwetę, rozsypuje poprostu, tez mi się wydaje że wanna to nie potrzebna jest zupełnie i transporter tez bo szczury sie nie gryza a sie poprostu siebie boją :)
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
Shakeira
Posty: 13
Rejestracja: śr cze 05, 2013 4:40 pm

Re: dwa samce

Post autor: Shakeira »

postanowiłam jedzenie sypać narazie luźno do kuwety, jak pisałaś Akzi z tym, że daje tylko ten same chrupki, żeby nie było, że ma coś lepszego. Jedzą w 2 kątach jak najdalej od siebie, spędziły razem już prawie 30h i żadnych śladów krwi:) Widać, że się siebie jeszcze boją i mają dystans, ale śpią razem :) Kiedy mogę uznać, że sie zakumplowały? Może wtedy dam miche, co sądzicie?
Awatar użytkownika
Lizz
Posty: 173
Rejestracja: pt mar 08, 2013 8:27 pm
Numer GG: 1419873
Lokalizacja: Oleśnica

Re: dwa samce

Post autor: Lizz »

Jeżeli jeszcze się nie zabiły to nie jest źle;) Szczur też ma swój humor i nie zawsze ma ochotę na mizianki;p Jeżeli razem śpią, to znaczy, że nie przeszkadza im wzajemne towarzystwo:) Moje stado nie zawsze śpi razem, czasem znajdzie się jakiś outsider, ale to nie znaczy, że się nie akceptują;)
W domciu: Dziurka, Dziupla, Lucynka, Wonglisia, Pchełka, Dolly, Marlenka i Dolores
Za TM: Śnieżka[*][/url]Munia[*][/url]Damboszka[*][/url]Arnold[*]Rocky[*]Go-Lonka[*]
Awatar użytkownika
Ressa
Posty: 242
Rejestracja: czw lis 20, 2008 7:53 pm
Lokalizacja: Świnoujście

Re: dwa samce

Post autor: Ressa »

Jak na moje, to doszło już do właściwego połączenia i możesz traktować je jako parę kumpli. Co do miseczki i innych badziągów, myślę, że możesz je wsadzić do klatki. To raczej u samiczek dochodzi do scysji przy jedzeniu więc nie masz się co martwić tylko dać chłopakom czas, żeby mogły się zaprzyjaźnić. Daj sobie spokój z wanną i zsocjalizuj je ze sobą również. :)
były ze mną: Snickers, Twix, Ick, Iman, Lenek, Niebieska Świruska
jest ze mną: Benga
Shakeira
Posty: 13
Rejestracja: śr cze 05, 2013 4:40 pm

Re: dwa samce

Post autor: Shakeira »

Dzięki wszystkim za porady. Dałam im wczoraj wieczorem miche z jedzonkiem i nie było już żadnych awantur. Kupiłam tylko karme versele laga z jednakowymi chrupkami żeby nie było bitwy o lepsze kąski. Mają nadal 4 łapy i po ogonku więc chyba już jest dobrze :) Dostały nowy hamaczek i są nim zachwycone, spędzają w nim większość czasu. U młodszego widać jeszcze troche strachu ale to już chyba przejdzie z czasem...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stadko”