Czy zastąpić zmarłego kolegę mojej szczurzycy?

Czyli jak połączyć szczurki, żeby się polubiły.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Nats96
Posty: 11
Rejestracja: wt sty 06, 2015 11:09 pm

Czy zastąpić zmarłego kolegę mojej szczurzycy?

Post autor: Nats96 »

Więc tak, dziś odszedł mój niecało roczny Timonek ;(
Był wykastrowany i dołączył do szczurzycy gdzieś po dwóch miesiącach.
Focus (samiczka) jest nieco dominująca, ma ponad rok i nie wiem co mam teraz począć.
Nie codziennie wyciągam ją z klatki gdyż nie mam czasu. Dlatego zastanawiam się nad zakupem następnego ogonka.
Myślę nad samiczką, tylko nie wiem jak Focus zareaguje. Zdecydować się na następnego szczura? Jeśli tak to po jakim czasie i najlepiej w jakim wieku wybrać szczurka?
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Czy zastąpić zmarłego kolegę mojej szczurzycy?

Post autor: akzi »

tak koniecznością jest załatwić jej towarzyszkę jeżeli straciła właśnie swojego kompana z klatki
tym bardziej że jak piszesz nie jesteś w stanie codziennie poświęcać jej tyle czasu ile chcesz
szczura najlepiej by była w podobnym wieku
ja niedawno oddałam szczurkę samotną do innej samotnej szczurki,
obie były długo same więc połączenie ich było całkowicie bez spięć ,dziewczyny pokochały się od 1 wejrzenia co było miłym zaskoczeniem
jeżeli chcesz ZAADOPTOWAĆ bo NIE kupować koleżankę rozejrzyj się na forum na olx jest dużo szczurów do ODDANIA ZA DARMO.
i tym sposobem pomożesz swojej szczurce i drugiej która nie ma domku a potrzebuje

zasady łączenia nowych szczurów znajdziesz u nas na forum w dziale STADKO
poczytaj spokojnie , wszytskie punkty łączenia spełniaj sumiennie, zaglądaj na forum służymy poradą i do dzieła ;)
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
Nats96
Posty: 11
Rejestracja: wt sty 06, 2015 11:09 pm

Re: Czy zastąpić zmarłego kolegę mojej szczurzycy?

Post autor: Nats96 »

akzi pisze:tak koniecznością jest załatwić jej towarzyszkę jeżeli straciła właśnie swojego kompana z klatki
tym bardziej że jak piszesz nie jesteś w stanie codziennie poświęcać jej tyle czasu ile chcesz
szczura najlepiej by była w podobnym wieku
ja niedawno oddałam szczurkę samotną do innej samotnej szczurki,
obie były długo same więc połączenie ich było całkowicie bez spięć ,dziewczyny pokochały się od 1 wejrzenia co było miłym zaskoczeniem
jeżeli chcesz ZAADOPTOWAĆ bo NIE kupować koleżankę rozejrzyj się na forum na olx jest dużo szczurów do ODDANIA ZA DARMO.
i tym sposobem pomożesz swojej szczurce i drugiej która nie ma domku a potrzebuje

zasady łączenia nowych szczurów znajdziesz u nas na forum w dziale STADKO
poczytaj spokojnie , wszytskie punkty łączenia spełniaj sumiennie, zaglądaj na forum służymy poradą i do dzieła ;)
Nie odczekać jakiegoś czasu z pomysłem o nowym szczurku?
Nie będzie to dla niej za szybko?
Domysza
Posty: 41
Rejestracja: wt cze 18, 2013 12:07 pm
Numer GG: 42360796
Lokalizacja: Pruszków

Re: Czy zastąpić zmarłego kolegę mojej szczurzycy?

Post autor: Domysza »

Myślę, że powinnaś sprawić swojej sczurce koleżankę ( czy kastrata) ogon nie może być sam tym bardziej że tak jak mówisz masz mało czasu na wypuszczanie szczurka z klatki.
Ryzyko jest zawsze pewnie ze szczurki mogą się nie zaakceptować ale tego nigdy nie można przewidzieć. Mój pierwszy szczurek Kaja ( niedawno odeszła) było wyjontkowa dla ludzi, przyjazna ale nie tolerowała innych szczurów, gdy kupiłam jej koleżankę za nic nie chciała jej zaakceptować. Teraz niedawno dołączyłam do mojego dwuosobnikowego stadka małą 5cio tygodniową Kornelcię, zaakceptowały się po paru tygodniach choć były w różnym wieku. Nigdy nie wiadomo czy łącznie przebiegnie pomyślinie ale o łączeniu jest pełno w dziale ,, stadko". Myślę, ze powinnaś zaadoptować / kupić kolejnego ogona. Bardzo mi przykro z powodu Twojego Timonka :( mam nadzieje ze gdziekolwiek jest będzie szczęśliwy
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Czy zastąpić zmarłego kolegę mojej szczurzycy?

Post autor: smeg »

Im szybciej, tym lepiej - szczury nie przeżywają żałoby w ten sposób, że na nowego kolegę jest "za szybko", ale samotność i strata przyjaciela mimo wszystko bardzo im doskwiera. Zwłaszcza, że Twoja samiczka ma jeszcze połowę życia przed sobą, a realizacja adopcji szczura trochę trwa. Najlepiej będzie, jeśli poszukasz jej koleżanki w podobnym wieku albo dwóch małych samiczek - żeby mogły hasać ze sobą i nie zamęczać starszej koleżanki dziecięcymi harcami, ale dotrzymywać jej towarzystwa. Przeczytaj poradnik dotyczący łączenia szczurków, na początku mogą się nie lubić, ale przy odrobinie cierpliwości na pewno uda Ci się je zaprzyjaźnić po jakimś czasie.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stadko”