Dwa stada i duza roznica wielkosci

Czyli jak połączyć szczurki, żeby się polubiły.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
PunkPandora
Posty: 60
Rejestracja: pt cze 13, 2014 11:38 pm
Numer GG: 20307727
Lokalizacja: Berlin
Kontakt:

Dwa stada i duza roznica wielkosci

Post autor: PunkPandora »

Mam problem polaczyc moje 2 male stada razem. Mam 4 szczury - Lydia i Vanille w jednej klatce, a Mati i Balu w drugiej.
Szczurzyce rozumieja sie dobrze, jedynie Vanille i Balu maja razem jakies sprzeczki ale ogolnie jest bardzo pokojowo, pod warunkiem ze sa razem na wybiegu.
Boje sie polaczyc stadko Mati do stada Lydii, bo po 1. kiedy to probowalam, to nie bylo jakos mega zle ale Lydia ugryzla Mati w uszko do krwi i potem mialam z tym wielkie problemy, rana nie chciala przestac krwawiw. Po 2. jest okgromna roznica wielkosci. Vanille jako jedyna ma ''normalny'' szczurzy rozmiar, za to Lydia jak na szczura jest gigantyczna. Nie gruba, po prostu jest serio wielka, pakerek maly z niej...A Balu i Mati? Jak na dorosle osobniki sa malutkie. Tak jak 4-miesieczne szczurki. wygladaja na dzieci. No i teraz nie jestem pewna jak to zrobic.
I czy w ogole to zrobic, w koncu taka roznica wielkosciowa to moze byc problem. Chociazby wolalabym miec jedna klatke gdzie wszystkie szczurki sa razem zamiast dwoch.
Pozdrawiam!
(Ps. Vanille jest bardzo dziwnym szczurkiem, kazdego musi gryzc, ciagnac, zaczepiac a to Balu bardzo nie pasuje.)
(Ps2. Lydia jest taka wielka ze jak sie z kims pokloci, to nie raz wynikly z tego 8cm rany w zdloz ciala, skora przecieta i musialo byc zszyte)
Awatar użytkownika
Morgana551
Posty: 1177
Rejestracja: ndz kwie 21, 2013 4:38 pm

Re: Dwa stada i duza roznica wielkosci

Post autor: Morgana551 »

Jak łączyłaś szczury? Przy łączeniu kilka nie zbyt poważnych ran i troszkę wyrwanej sierści nie jest niczym dziwnym. Co do wielkości to też nie ma znaczenia. U mnie najmniejszy jest Oskar. Waży zaledwie 390g. Żyje z takimi gigantami jak Blue 640g czy Wafel 600g. O dziwo Oskar przez praktycznie całe swoje życie był alfą. Obecnie przeszedł na emeryturę, bo ma prawie 2 lata.
Ze mną: Elmo, Blue, Hektor, Tyrion, Aslan, Theron SR, Memfis ZR, Frodo, Snow i Hades
Tęczowy most: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar [*]
Nasz temat: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 3#p1018523
Awatar użytkownika
PunkPandora
Posty: 60
Rejestracja: pt cze 13, 2014 11:38 pm
Numer GG: 20307727
Lokalizacja: Berlin
Kontakt:

Re: Dwa stada i duza roznica wielkosci

Post autor: PunkPandora »

Samiczki sie po raz pierwszy spotkaly na kanapie, chodzily sobie po niej i dobrze sie rozumialy. Potem przy nich zaczelam sprzatac klatke, kiedy juz byla sprzatnieta, wlozylam dwie nowe. Chodzily sobie po tej klatce z 30 minut, potem wlozylam Vanille i giganta.
Przez godzine, moze dwie byl spokoj. Potem byla apokalipsa.
A roznica jest serio wielka, Matti ma zaledwe ca. 200g a Lydia ma ponad 700g.
Awatar użytkownika
Morgana551
Posty: 1177
Rejestracja: ndz kwie 21, 2013 4:38 pm

Re: Dwa stada i duza roznica wielkosci

Post autor: Morgana551 »

Lydia jest chorobliwie otyła. Proponuję dietę. Nigdy nie widziałam aby samiczka była, aż tak gruba.
Powinnaś dłużej trzymać je na neutralu. Później spróbować tzw. kiszonkę np . w transporterze.
Ze mną: Elmo, Blue, Hektor, Tyrion, Aslan, Theron SR, Memfis ZR, Frodo, Snow i Hades
Tęczowy most: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar [*]
Nasz temat: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 3#p1018523
Awatar użytkownika
Sky
Posty: 1567
Rejestracja: pn cze 15, 2009 4:27 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dwa stada i duza roznica wielkosci

Post autor: Sky »

A ja proponuję, żeby ewentualnie pokazać zdjęcie - szczur może być otyły, ale może mieć też po prostu taką budowę. Łatwo to odróżnić. Jaka jest w dotyku? Jeżeli dość miękka, to rzeczywiście może mieć za dużo tłuszczu. A może Lydia to taki mały mutancik :P
W pamięci Cookie, Biscuit, Manu, Muffin, Anouk, Kavi, Tytus i Festus.

http://www.szkicz.blogspot.com <- rysuję sobie.
Awatar użytkownika
Morgana551
Posty: 1177
Rejestracja: ndz kwie 21, 2013 4:38 pm

Re: Dwa stada i duza roznica wielkosci

Post autor: Morgana551 »

Samiec 700g OK ale samica? :o
Ze mną: Elmo, Blue, Hektor, Tyrion, Aslan, Theron SR, Memfis ZR, Frodo, Snow i Hades
Tęczowy most: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar [*]
Nasz temat: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 3#p1018523
Awatar użytkownika
Sky
Posty: 1567
Rejestracja: pn cze 15, 2009 4:27 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dwa stada i duza roznica wielkosci

Post autor: Sky »

Dlatego mówię - najlepiej pokazać zdjęcie pod różnymi kątami - PunkPandora pisała, że Lydia jest dość zbita, nie miękka klucha, a pakerek. Takie ocenianie z góry, że szczur jest otyły tylko po wadze to trochę chyba za dalekie posunięcie.
Mamy szczury łyse, z pokręconym futerkiem, są też takie bez ogonów - co w tym dziwnego, że mogła się trafić raz na X pokoleń taka wyrośnięta samiczka? :P
W pamięci Cookie, Biscuit, Manu, Muffin, Anouk, Kavi, Tytus i Festus.

http://www.szkicz.blogspot.com <- rysuję sobie.
Awatar użytkownika
Morgana551
Posty: 1177
Rejestracja: ndz kwie 21, 2013 4:38 pm

Re: Dwa stada i duza roznica wielkosci

Post autor: Morgana551 »

Po prostu siedząc na praktycznie wszystkich szczurzych, polskich forach od kilku lat, nigdy nie spotkałam się z samiczką o wadze 700g.
Ze mną: Elmo, Blue, Hektor, Tyrion, Aslan, Theron SR, Memfis ZR, Frodo, Snow i Hades
Tęczowy most: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar [*]
Nasz temat: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 3#p1018523
Awatar użytkownika
PunkPandora
Posty: 60
Rejestracja: pt cze 13, 2014 11:38 pm
Numer GG: 20307727
Lokalizacja: Berlin
Kontakt:

Re: Dwa stada i duza roznica wielkosci

Post autor: PunkPandora »

Lydia nie jest otyla, wcale nie jest miekka, to po prostu taki byk. Jest wielka, potezna, nawet jak na samice to ma siersc bardzo...ze tak powiem...Twarda? (Szorstka to moze lepsze slowo)

Ale macie zdjecie tego Byczka.
Obrazek (Screenshot z Filmiku bo inaczej nie da sie zrobic fajnego zdjecia, za bardzo sie rzuca)

Obrazek (Widac ze jest dlugosci mojej nogi)
Awatar użytkownika
Morgana551
Posty: 1177
Rejestracja: ndz kwie 21, 2013 4:38 pm

Re: Dwa stada i duza roznica wielkosci

Post autor: Morgana551 »

Faktycznie kawał z niej baby :) i przepraszam za moje uwagi :P
Ze mną: Elmo, Blue, Hektor, Tyrion, Aslan, Theron SR, Memfis ZR, Frodo, Snow i Hades
Tęczowy most: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar [*]
Nasz temat: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 3#p1018523
Awatar użytkownika
PunkPandora
Posty: 60
Rejestracja: pt cze 13, 2014 11:38 pm
Numer GG: 20307727
Lokalizacja: Berlin
Kontakt:

Re: Dwa stada i duza roznica wielkosci

Post autor: PunkPandora »

Nie ma za co przepraszac ;)
No wiec, co zrobic zeby polaczyc te dwa stada? Ryzykowac? Sa bardzo czesto razem na wybiegu, zawsze jak wypuszczam jedne, to wypuszczam tez drugie, wiec teoretycznie znaja sie dobrze i sie toleruja. Problemy sie zaczynaja w klatce, mam takie uczucie ze Vanille nie chce sie podzielic klatka, bo od razu jak w niej jest a Mati albo Balu po za nia ale w jej poblizu, to probuje je zlapac a jak juz zlapie to ciagnie do srodka by gryzc. :-[
Awatar użytkownika
Morgana551
Posty: 1177
Rejestracja: ndz kwie 21, 2013 4:38 pm

Re: Dwa stada i duza roznica wielkosci

Post autor: Morgana551 »

Ja bym je pokisiła np. w transporterze lub małej klatce. U mnie jak są spiny z nowym to zawsze działa :)
Ze mną: Elmo, Blue, Hektor, Tyrion, Aslan, Theron SR, Memfis ZR, Frodo, Snow i Hades
Tęczowy most: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar [*]
Nasz temat: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 3#p1018523
Awatar użytkownika
PunkPandora
Posty: 60
Rejestracja: pt cze 13, 2014 11:38 pm
Numer GG: 20307727
Lokalizacja: Berlin
Kontakt:

Re: Dwa stada i duza roznica wielkosci

Post autor: PunkPandora »

Vanillka niestety klasycznie robi stres :/ Bardzo jej widocznie inne osobniki nie odpowiadaja, ale nie rozumiem jej zachowania.
Kiedy jest w klatce, i pokazuje jej jednego szczurka z innego stada, to zaczyna tego innego szczura atakowac i przy tym piszczy jakby ja ktos gryzl...
gothka92
Posty: 12
Rejestracja: wt cze 17, 2014 9:18 pm

Re: Dwa stada i duza roznica wielkosci

Post autor: gothka92 »

Stare stado dwa samce, jeden ok 1,5 roku kastrat drugi rok i 3 miesiące(alfa) + 2 samce ok 4 miesięczne nowe stado. Po przyniesieniu maluchów klatka umieszczona ok 20 cm od starego stada, zaczeło się straszne syczenie, drapanie nóżkami fukanie, zgrzytanie. Odsunęłam dalej klatki. Na wybieg puszczam je osobno, raz jedno stado raz drugie, gdy jeden są wypuszczone drugie lądują w ich klatce. Musze podnosić je do góry na stołek bo skaczą na klatke i się atakują nawzajem. Zmieniam im szmatki też nawzajem, raz zostawiłam je w innych klatkach na noc. Czuje że strasznie je torturuje i męcze:( Dziś nasmarowałam je waniliowym olejkiem i wpuściłam do wanny, najpierw alfa 1,3 miesiące później jeden z młodszych który mi się wydawał bardziej alfa w stadzie, gdy starszy ze starego stada go zobaczył od razu pogryzł mu plecy i na tym sie skończyło... Później próbowałam włożyć ze starszego stada 1,5 roku do wanny to ogólnie był przerażony samym miejscem i robił brzydką kupe. Potem włożyłam drugiego małego ze stada nowego tego który jeszcze nie był pogryziony, ale tak się bałam że daąłm go w transporterze. Ze starego stada kastracik chciał go zabić w transporterze, chwile tak posiedziały pofuczały i dałam im spokój. Co dalej? Boje się że nigdy nie uda mi się ich połaczyć:(
gothka92
Posty: 12
Rejestracja: wt cze 17, 2014 9:18 pm

Re: Dwa stada i duza roznica wielkosci

Post autor: gothka92 »

O a teraz ten alfa z starszego stada nawet jak czuje zapach drugiego stada na moich rękach to mie gryzie... niegdy wcześniej mnie nie gryzł no chyba że sobie brykaliśmy to wtedy tak...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stadko”