Akceptacja?

Czyli jak połączyć szczurki, żeby się polubiły.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Vinn.
Posty: 13
Rejestracja: czw kwie 16, 2015 5:36 pm
Lokalizacja: Wielkopolska, Wolsztyn

Akceptacja?

Post autor: Vinn. »

Witam! Niedawno odało Mi się uratowac starszą szczurkę z zoologa (Mój pretekst to że takiej straej nikt nie weżmie). A więc dostałam za darmówkę. Nie jestem w stanie ocenić wieku. W akwarium o strasznie małych wymiarach była ona i jakiś inny szczurek (samiec) więc nie brałam dwóch żeby nie było potomstwa. Mimo że szczurka była z samcem nie wygląda na taką jak w ciąży. Miałam więc przez kilka dni tą szczurkę niestety bez towarzystwa. Więc wybraliśmy się do zoologa poraz drugi, tym razem wyciągnełam z hamaczkiem który i tak miałam kupić (Zapłaciłąm za kołoowrotek a szczur gratis..
No więc pierwsze spotkanie po przyjeżdzie w wannie. Szczurki były przyjazne i się do siebie przytulały. Po w puszczeniu do klatki chwilę kłóciły się o domek. Póżniej wszytko było OK.
Czy szczurki napewno się zaakceptowały? Czy za kilka dni, tygodni a nawet miesięcy mogą się znielubić i ostatnie pytanie
Ta strasza mimo wielkich staraniach wciąż gryzie młodsza jest spokojna. Czy starsza może dzięki małej przestać gryść?
Dodam że szczurki są w pełni zdrowe choć wychudzone,
_____________________
Ze mną Zoi, Rosii
_____________________
Za TM Pikuś, Kepp
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Akceptacja?

Post autor: yss »

1. nie wiadomo, czy szczurcia nie jest w ciąży. Ale spoko, poradzisz sobie, tylko karm ją tak dobrze jak się da albo lepiej :) Karm tak obie. Owoce, warzywa, jajka, możesz kupić larwy mącznika suszone :) (fuj) jogurt naturalny - odrobinę - lub np twaróg bez dodatków; różne smaczne nasionka do posypywania, siemię lniane, ostropest, słonecznik, dynia... :)
2. Starsza może przestać gryźć dzięki tobie - poczytaj o oswajaniu agresywnego szczura. Rękawica to podstawa :)
3. To hamaczek czy kołowrotek? :D szczury rzadko biegają w kołowrotku, a jeśli już, to musi być bardzo duży, 28 cm co najmniej.
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Akceptacja?

Post autor: smeg »

Mój sposób na oduczenie gryzienia to podawanie mokrych smakołyków na łyżeczce (np. jogurtu naturalnego, papki warzywnej, gerbera dla niemowląt). Szczur nie może takiego przysmaku zabrać i uciec z nim w kąt, tylko musi go zlizać z łyżki obok właściciela. Na początku pewnie będzie próbował gryźć, ale po tym jak przydzwoni parę razy zębami o łyżeczkę, szybko nauczy się, że lepiej jest lizać :P Po kilku dniach/tygodniach, kiedy szczur przestanie rzucać się z zębami, można zacząć podawać smakołyki do zlizania z palca, będzie wtedy jeszcze bardziej oswajał się z ręką.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Vinn.
Posty: 13
Rejestracja: czw kwie 16, 2015 5:36 pm
Lokalizacja: Wielkopolska, Wolsztyn

Re: Akceptacja?

Post autor: Vinn. »

Dziękuję za odpowiedzi, będzie mały problem z klatka jak obie bd w ciąży ale może coś załatwiem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stadko”