Jak dobrze dobrać towarzysza szczurowi

Czyli jak połączyć szczurki, żeby się polubiły.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
niuniek49
Posty: 2
Rejestracja: czw lut 04, 2016 8:54 pm

Jak dobrze dobrać towarzysza szczurowi

Post autor: niuniek49 »

Mam 11 miesięcznego szczura dumbo od paru miesięcy jest sam aczkolwiek nie wygląda na nieszczęśliwego ponieważ bardzo dużo czasu mu poświęcam, jest zdrowy i zadbany,uwielbia spać w kapturze i biegać po łóżku. Parę miesięcy temu miał towarzyszkę szczurzycę fuzz ale niestety on nie chciał się dzielić karmą, potrafił wyrwać jej z pyszczka kawałek marchewki mimo to że koło siebie miał swoją, ale wydaje mi się że ją akceptował ponieważ spali wtuleni w siebie. Jak dobrze dopasować do siebie szczury, czy można zaadoptować samiczkę mimo to że ma się samca ? Czy parowanie dwóch dorosłych samców jest bezpieczne? I jaka może być dopuszczalna różnica miesięcy miedzy szczurami ?
aanulkaa
Posty: 22
Rejestracja: śr gru 16, 2015 8:38 pm

Re: Jak dobrze dobrać towarzysza szczurowi

Post autor: aanulkaa »

Nie można łączyć szczurów przeciwnej płci, chyba że jedno z nich jest wysterylizowane. Inaczej będziesz miał notorycznie samice w ciąży. Nie popieramy bezmyślnego rozmnażania szczurów. Jeśli masz samca powinieneś adoptować drugiego chłopaka. Szczur samotny jest nieszczęśliwy. I nie jest to wymysł nikogo z forum tylko udowodniony naukowo fakt.
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Jak dobrze dobrać towarzysza szczurowi

Post autor: smeg »

A co się stało z tą szczurzycą? Aż dziwne, że nie zaszła w ciążę, szczurom wystarczy dosłownie kilka sekund do zapłodnienia - dlatego samce nie tylko nie mogą mieszkać z samicami w klatce, ale także spotykać się na wybiegach. Szczury muszą być tej samej płci.

Wiek właściwie nie jest najważniejszy - starsze szczury dogadują się też z młodszymi. Ma to jednak znaczenie jeśli chodzi o starość i umieranie - starszy szczur szybciej odejdzie i zostawi młodszego kumpla samego. Dlatego jednym z możliwych rozwiązań jest przygarnięcie dwóch maluchów do towarzystwa starszemu szczurowi - dzięki temu nie będą też go zamęczać dzikimi harcami, bo od tego będą miały siebie ;)

Łączenie dwóch dorosłych szczurów prawie zawsze jest możliwe, ale należy zachować ostrożność. Prawie wszystkie szczury na początku są do siebie negatywnie nastawione, trzeba je łączyć stopniowo, na neutralnym terenie, umiejętnie pomagając im się zaprzyjaźnić. Na pewno nie można po prostu włożyć dwóch obcych szczurów do wspólnej klatki, mogłoby się to skończyć tragicznie. Czasem jeden (lub oba) z samców może okazać się mocno dominujący i nabuzowany hormonami - rozwiązaniem jest wtedy kastracja, pomaga szczurowi się uspokoić.

Najlepiej przeczytaj jeszcze poradniki dotyczące łączenia, zaopatrz się w drugą klatkę na kilka dni lub tygodni i działaj powoli ;)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
niuniek49
Posty: 2
Rejestracja: czw lut 04, 2016 8:54 pm

Re: Jak dobrze dobrać towarzysza szczurowi

Post autor: niuniek49 »

Szczurzyca znajduję się u mojej znajomej ponieważ były z nią małe problemy, samiec rozszerzał pręty w klatce i samiczka notorycznie uciekała i podgryzała wszystko co się dało. Koleżanka ma porządną klatkę, szukała towarzyszki dla jej samiczki i ją jej oddałam. Samiec przez ten czas nie zapłodnił samiczki. Teraz posiadam dwie porządne klatki. Myślę żeby zaadoptować jakiegoś mniejszego samca. Nie chcę kupować w zoologicznym ani na giełdzie ponieważ widząc warunki przechowywania tych biednych zwierząt i w jakich złych stanach zdrowotnych są nie chciałabym zarazić czymś swojego zdrowego szczura.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stadko”