Chyba nie da się ich połączyć...

Czyli jak połączyć szczurki, żeby się polubiły.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
neyiell
Posty: 85
Rejestracja: śr lut 17, 2016 9:47 pm
Lokalizacja: Koszalin

Chyba nie da się ich połączyć...

Post autor: neyiell »

Mam Oza od 2 miesięcy, mieszkał chwilę u mojego chłopaka, po tygodniu zabrałam go do siebie. Kupiłam większą klatkę, bo do tej pory mieszkał w chomikówce, a był dość duży. Przechodził dużo chorób, ale w międzyczasie kupiłam drugiego szczurka. Finn jest o połowę mniejszy, z racji, że starszy był chory, malec mieszkał 2 tygodnie u Michała. W piątek zaczęłam łączenie, wcześniej się nie znały, ale od razu nie lubiły się. Łączyliśmy je u mojego chłopaka w mieszkaniu, jednak na neutralnym terenie. Na początku się wąchały, biegały za sobą. Sprzeczki zaczęły się szybko, najpierw mały nie mógł zaakceptować, że to Oz jest alfą, później zaczął sam go zaczepiać, Ozzy nie jest wrogo nastawiony, ale jak Finn się na niego rzucał, to odpowiadał walką. Finn jest w wielu miejscach pogryziony, gdy Oz podchodzi, ciągle piszczy, nawet zanim zdazy do niego dobrze podejść! Nie raz już ze sobą spały, ale zawsze po około 2h zaczyna się sprzeczka. To raczej poważne bójki, Finn już w wielu miejscach ma duże sznyty, z których ciekła krew. Ostatnią noc spędziły razem w dużej klatce, ale bardzo się unikając, wydaje mi się nawet, że mały cały czas siedział w jednym miejscu zupełnie się nie ruszając... Obaj są wystraszeni, gdy są obok siebie, chociaż Ozzy nieco mniej, mam nawet wrażenie, że chce się z nim zakumplować. Nieważne czy na łóżku, czy w klatce, zawsze się pogryzą. Teraz są rozdzielone, mały w klatce dużego i odwrotnie, myślałam, żeby zamieniac je tak co noc. Tak, stosowaliśmy się do poradników na forum. Co mam robić? Jak próbować? Skoro cały czas się kłócą... Mam wrażenie, że to jednak z winy "strachu" małego Finna.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Chyba nie da się ich połączyć...

Post autor: Paul_Julian »

A moze spróbuj dużo spokojniej ? Tak jak tutaj pisałem http://szczury.org/viewtopic.php?f=16&t=47826
takie przygotowanie terenu do łaczenia jest bardzo ważne. Łączenie nie trwa 1 dzień, tylko jest właśnie dłuższym procesem. Wiadomo, ze jak postawisz obok siebie 2 szczurki, to nawet na neutralnym terenie się pokłócą. Oba obco dla siebie pachną, nie ma nic znajomego wokół, i nie wiedzą jakie ten drugi ma zamiary.
Sprzeczki i tak będą po takim dłuższym łączeniu ( wymiana zasikanych szmatek itd), ale będą o wiele krótsze.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
neyiell
Posty: 85
Rejestracja: śr lut 17, 2016 9:47 pm
Lokalizacja: Koszalin

Re: Chyba nie da się ich połączyć...

Post autor: neyiell »

Czyli czekać dopóki mały nie urośnie, a w międzyczasie pozwalać im się wąchać na wybiegach i zamieniać czasami klatki?
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Chyba nie da się ich połączyć...

Post autor: Paul_Julian »

Tak będzie najlepiej i najbezpieczniej :)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Tofcia
Posty: 481
Rejestracja: wt kwie 07, 2015 10:50 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Chyba nie da się ich połączyć...

Post autor: Tofcia »

ja łaczyłam miesięcznego szczurka z ponad rocznym jednym a drugim dojrzewającym szczurkiem to roczny zaakceptował od razu ale to zalezy od charakteru szczurka. Ten miesięczny wręcz ustawiał obu starszych kolegów w klatce od pierwszego dnia razem. Łączenie trwało kilka dni. Musisz przejśc wszystkie etapy łączenia by dać je razem do klatki.
ze mną Gizmo ,Tofik
Za TM:Albin[*]20.08.2015, Belzebub [*]30.04.2016[/i][/size] Sid[*]28/29.06.2017,Azazel[*]5.07.2017
Dla świata jesteś tylko człowiekiem,
dla swojego szczura jesteś całym światem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stadko”