Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Czyli jak połączyć szczurki, żeby się polubiły.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
dusiaczek
Posty: 1775
Rejestracja: śr paź 28, 2009 11:00 pm
Lokalizacja: Żory/Opole
Kontakt:

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: dusiaczek »

Karme najlepiej kupowac w internecie (zooplus.pl na przykład) bo wychodzi taniej, a w zoologach rzadko których są dobre karmy.
~"zapomnialem ze ziarno tez ma uczucia i rodzine.."

~80% Twoich problemów rozwiąże Google i opcja "Szukaj" na odpowiednim forum, na pozostałe 20% wystarczy wódka.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Paul_Julian »

Kołowrotek, jesli już to duzy i bez szczebelków - pełen.

Jest szukajka na forum, wchodzisz w odpowiedni dział i wpisujesz w szukajce nad tematami :)
Rozumiem, ze jestes nowa na forum, ale potem taki temat sie rozrasta i są offtopy :(
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
uncontrolledkisses
Posty: 12
Rejestracja: wt sty 24, 2012 3:00 pm
Lokalizacja: Sokółka
Kontakt:

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: uncontrolledkisses »

oki dziekuje za informacje :) juz nie mieszam tutaj heh :)
Obrazek
Ruby i Sophie <3
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Paul_Julian »

Wszędzie są też spisy treści, ale czasem link może nie działać :)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
dusiaczek
Posty: 1775
Rejestracja: śr paź 28, 2009 11:00 pm
Lokalizacja: Żory/Opole
Kontakt:

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: dusiaczek »

fraisee pisze:

napisałam tylko, że jestem chętna.
nie potrzebuje douczenia.
jeśli ktoś ma ochotę to może przecież nawet 10 szczurów trzymać w jednej klatce.
no owszem, może i 20 i 5, ale nie mniej niż 2, bo zwierzęta stadne z jakiegoś powodu stadnymi się zwą.
~"zapomnialem ze ziarno tez ma uczucia i rodzine.."

~80% Twoich problemów rozwiąże Google i opcja "Szukaj" na odpowiednim forum, na pozostałe 20% wystarczy wódka.
Awatar użytkownika
KITEgirl
Posty: 1524
Rejestracja: pn cze 07, 2010 7:04 pm
Numer GG: 491855
Kontakt:

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: KITEgirl »

właśnie dowiedziałam się że moja koleżanka będzie mieć szczurzynę. znając życie to z zoologa. i buntuje się że koleżanki jej nie sprawi, bo to ona będzie dla małej najlepszym stadem. ręce opadają! oczywiście będę Ją przekonywać ale kiepsko to widzę..
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Malachit »

Skąd ja to znam... nie rozumiem tego, dlaczego ludzie są tacy uparci i nie wierzą osobom, które mają doświadczenie. Kilku moich znajomych też mi nie wierzyło, że szczury muszą być minimum dwa, a teraz, jak widzą Kropkę, która została sama to są w szoku, jak zachowywała się wcześniej, a jak teraz jak jest sama.
"Nigdy nie miałam szczura, ale wszystko przecież sama wiem, nie potrzebuję wiedzieć więcej, a skoro chomik może być sam to szczur też i ja mu wystarczę" uwielbiam takie podejście :-\ i do tego klatka po chomiku...
Wyszukiwarka nie gryzie
Awatar użytkownika
KITEgirl
Posty: 1524
Rejestracja: pn cze 07, 2010 7:04 pm
Numer GG: 491855
Kontakt:

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: KITEgirl »

i tłumaczę że to przecież nie jest w sumie duża różnica finansowa jeden a dwa. sprzątać i tak będzie, z jedzeniem też jakiejś różnicy nie będzie. a jak przyjdzie praca? a wyjazdy do faceta? będzie sobie wkładać ziarenko do ust i ganiać się ze szczurem po podłodze? bez sensu. nie wiem czym kieruje się osoba której tłumaczyłam przez kilka miesięcy wspólnego mieszkania że moje szczury to tak i tak. czy to kwestia tego że fajnie wyjść pod blok ze szczurem w kieszeni?
Awatar użytkownika
julek2000
Posty: 120
Rejestracja: pn mar 05, 2012 1:28 pm

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: julek2000 »

Miałam kiedyś dwa szczurki były razem przez prawie całe swoje życie, niestety jeden z nich mocno zachorował i po niedługim czasie zdechł, po kilku dniach zdecydowałam się na towarzysza dla tego który został niestety -nie zaakceptowały się
biły się i gryzły do krwi nowy szczurek o mało nie stracił oka. Rozdzieliłam je przegrodą na środku klatki myślałam że "może" po kilku dniach, jeśli nie tygodniach zaakceptują się, ale stary szczurek nadal nie mógł się pogodzić ze stratą swojego starego towarzysza, był osowiały, na wybiegu, którym było w tym czasie moje łóżko nowy szczurek panicznie się bał starego szczurka i chował się po kątach pokoju, natomiast stary szczurek był wyraźnie smutny nie chciał moich pieszczot, następnego dnia stary szczurek już nie przeżył. :(
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Kluska123 »

Źle to będzie zbyt mocne określenie, ale popełniłaś kilka błędów przy łączeniu nowego szczurka z drugim, który stracił swojego towarzysza. Najpierw łączymy na neutralnym terenie, nie wkładamy nigdy od razu nowego szczura do drugiego, do klatki. Czasem nawet przez miesiąc muszą się do siebie przyzwyczaić na neutralu, wyczujesz odpowiedni moment (zaczną się iskać, będą razem zasypiały, przede wszystkim nie będzie objawów agresji).
Dopiero wtedy wkładasz je do jednej klatki.
Oddzielenie ścianką szczura od drugiego to naprawdę zły pomysł. Szczury się cały czas czują, co potęguje ich agresję względem siebie.
Zawsze warto zaadoptować szczurka w podobnym wieku. My tak zrobiliśmy - w tym samym dniu, kiedy Fado do nas trafił, po 30 minutach zapoznawania się tworzyli zgodne, małe stadko. Wszystko zależy od charakteru, Jula jest ciaptokiem, Fado też, to pomogło w nawiązywaniu przyjaźni.
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
Awatar użytkownika
julek2000
Posty: 120
Rejestracja: pn mar 05, 2012 1:28 pm

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: julek2000 »

Przyznaję Ci rację Kluska123, to były moje pierwsze szczurki i teraz wiem że popełniłam kilka dużych błędów, ale wtedy nie znałam jeszcze tego szczurzego forum. :-\
lexis12
Posty: 1
Rejestracja: czw kwie 19, 2012 8:50 pm

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: lexis12 »

mojej mamie robiłem już nawet prezentacje multimedialne ale nic nie pomogło:( chciałem odpoczątku 2 szczurzyce ale wtedy mówiła nie a miałem nadzieję ze chociaż dzięki abi(mój szczurasek) ja przekonam na droga niestety jest nieugięta:p spróbuje tymi informacjami jeszcze mam nadzieję ze się uda ;)
Awatar użytkownika
Rattie666
Posty: 5
Rejestracja: ndz sie 19, 2012 12:42 pm
Numer GG: 7491678
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Rattie666 »

hanoverka pisze:ja mam 1 szczura i nie narzucam że "sie do mnie bardziej przywiaze".....po prostu rodzice nie pozwalają niektórym na kupno 2 szczurasa i muszą pogodzic sie że mogą mieć tylko 1.....bo niektórzy bardzo chca miec szczurka a nie moga miec 2 to kupują jednego
:bunny:
Jeśli nie możesz mieć dwóch szczurków co najmniej,to nie bierz wcale.
Szczurek tylko się męczy. Tobie się wydaje że jest wszystko ok,a w rzeczywistości jest inaczej. ;)
Szczur potrzebuje szczura-taka jest jego szczurza natura.
Ze mną dwie szczurze panny-Sonia,Agrafka.
_Brutus
Posty: 39
Rejestracja: wt sty 31, 2012 1:05 pm
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: _Brutus »

Bez sensu jest gadanie, że ma się jednego szczura, bo rodzice nie pozwalają, albo coś. Jak ktoś chce mieć szczurki, to MUSI mieć przynajmniej dwa. Jak znajdzie się miejsce na jednego, to znajdzie i na drugiego. Biegania wokół dwóch jest tyle samo, co wokół jednego, sprzątać trzeba tak samo, jedzenie dawać też, na wybieg wypuszczać również...
Awatar użytkownika
Dragonfly.
Posty: 1
Rejestracja: pt paź 12, 2012 7:02 pm

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Dragonfly. »

Samotny szczur=nieszczęśliwy szczur. Ja zawsze trzymam się tego motta ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stadko”