Nowy kolega dla seniora?

Czyli jak połączyć szczurki, żeby się polubiły.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
osei
Posty: 3
Rejestracja: pn paź 09, 2017 6:04 am

Nowy kolega dla seniora?

Post autor: osei »

Cześć. Mam pewien dylemat, może coś doradzicie?
Mam adoptowanego szczura (z tego wątku http://www.szczury.org/viewtopic.php?f= ... i#p1031597 ), chodzi o Gilberta. Harry niestety odszedł (rak). Gilbert (2 lata 9 mies) został sam i jest w kiepskim stanie. Ma zwyrodnienia kręgosłupa, a co za tym idzie niedowład nóżek, są wątłe i bardziej nimi pociąga niż robi kroki. Jest też duża arytmia i inne problemy z sercem. Niestety to, w połączeniu z wiekiem, nie wróży dobrze. Weterynarz odradza łączenie go z nowym, młodszym szczurem, raczej poleca żebym ja była tym jego stadkiem już do końca. Na oku miałam ponadrocznego szczura z fejsbukowego "Lab Rescue - adopcje zwierząt laboratoryjnych", ponoć ten szczep żyje ok. 2 lat. Jak myślicie, próbować je łączyć czy na pewno "młodziak" wejdzie seniorowi na głowę i lepiej mu oszczędzić takich przygód na stare lata?
Dodam, że to właściwie moje pierwsze szczury.

Asia
osei
Posty: 3
Rejestracja: pn paź 09, 2017 6:04 am

Re: Nowy kolega dla seniora?

Post autor: osei »

o tych szczurach do adopcji: "Te szczurki nie są młode i nie są dominujące jeśli się nie polubia to pomożemy;)"
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nowy kolega dla seniora?

Post autor: Malachit »

Hmm, ciężko powiedzieć - dużo zależy od tego jak on się czuje psychicznie i od tego czy planujecie kontynuować przygodę ze szczurkami, czy nie. Bo według mnie lepszym rozwiązaniem byłoby adoptowanie dwójki. Dwójka lepiej grzeje, a aktywność rozładowuje między sobą ;) jeśli udałoby Ci się adoptować szczury łagodne, bez tendencji do dominacji to ja bym spróbowała. W takich wypadkach najgorsze jest łączenie, bo zawsze (no, prawie) to dodatkowy stres.
Wyszukiwarka nie gryzie
osei
Posty: 3
Rejestracja: pn paź 09, 2017 6:04 am

Re: Nowy kolega dla seniora?

Post autor: osei »

hmm dzięki za radę może faktycznie tak zrobię :) smutno się robi jak go widzę samiutkiego w klatce
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stadko”