Szczury a kot

Czyli jak połączyć szczurki, żeby się polubiły.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Igaśka
Posty: 1492
Rejestracja: śr wrz 07, 2011 1:56 pm
Lokalizacja: Łuków

Re: Szczury a kot

Post autor: Igaśka »

Ja mam 3 szczury i 3 koty :) Koty wiedzą ,że nie mogą wchodzić do mojego pokoju i nie wchodzą. Jeśli wejdą i widzą mój gniew to lecą do drzwi ino-mik :D Koty są łowcami z bardzoo wyczulonym instynktem do polowania ale poprostu nie i koniec. Ja to spokojnie pogodziłam i nie mam zamiaru oddawać ani tego , ani tego :)
Awatar użytkownika
klauduska
Posty: 2919
Rejestracja: wt gru 14, 2010 9:01 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Szczury a kot

Post autor: klauduska »

mam 6 szczurów. kotów przeważnie 3-5 [choć teraz 6]. każdy który próbował pacnąć szczura przez pręty/wejść na klatkę, dowiedział się co to znaczy dziab szczura. więcej nie podszedł żaden i na ich widok spierniczają ;)
Awatar użytkownika
andziorek3312
Posty: 38
Rejestracja: wt maja 15, 2012 11:49 am
Lokalizacja: Düsseldorf

Re: Szczury a kot

Post autor: andziorek3312 »

ja mam i szczurka i kota, zalezy od charkteru kocura czy zaakceptuje szczuraska, moj kot dogaduje sie ze szczurkiem wiec problemu nie ma, nawet szczurek w niego sie wtlua :)
Awatar użytkownika
mietła
Posty: 330
Rejestracja: śr sie 18, 2010 11:52 am
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Szczury a kot

Post autor: mietła »

a ja mam od 3 dni kociaka małego w domu i moja panna w klatce czuje sie pewnie i ma kota gdzies ale z klatki nie wychodzi.musze kota wystawic za drzwi a szczura wyjac z klatki sama.wtedy po zbadaniu terenu troszke pospaceruje.fakt ma juz 2 lata i itak mało co wychodzi z klatki.za to kot z wielkim zaciekawieniem chodzi wkolo klatki.pcha nosa do klatki ale jak szczur podszedł to kot odskoczył.
Moje "szczochy" kochane:
[*]Mysza,Mućka,Czarnula :(
Koneko-chan
Posty: 1
Rejestracja: wt paź 23, 2012 5:21 pm

Szczur a koty.

Post autor: Koneko-chan »

Mam pyatnko. Jestem właścicielką 4 kotów i bardzo chcę przygarnąć dwa szczurki. Ale nie wiem czy to dobry pomysł bo dużo się naczytałam, ze maluchy źle znoszą koty w domu. I nie bardzo wiem czy trzymanie szczurków razem z kotami nie będzie dla maluchów zbyt stresujące i czy będą w stanie normalnie funkcjonować. Nadmienię że mieszkam w domu jednorodzinnym i będę w stanie ograniczyć ich kontakty. Jak myślicie mogę śmiało brać szczury czy lepiej nie? I czy ew. możliwe jest przyzwyczajenie jednych do drugich ;)

Połączyłam z istniejącym tematem. 19hajer20
Awatar użytkownika
Sky
Posty: 1567
Rejestracja: pn cze 15, 2009 4:27 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Szczur a koty.

Post autor: Sky »

Na ten temat napisano cały wątek na 10 stron, gdzie użytkownicy opisali relacje szczury-koty w ich domach:
http://szczury.org/viewtopic.php?f=16&t=6529

W skrócie - tak, da się połączyć posiadanie obu tych zwierzaków, należy tylko być ostrożnym, a szczury początkowo mogą być zestresowane zapachem kota.
W pamięci Cookie, Biscuit, Manu, Muffin, Anouk, Kavi, Tytus i Festus.

http://www.szkicz.blogspot.com <- rysuję sobie.
Awatar użytkownika
harleyquinn
Posty: 994
Rejestracja: czw wrz 13, 2012 4:04 pm
Numer GG: 1877527

Re: Szczur a koty.

Post autor: harleyquinn »

Sama mam trzy koty. Ogólnie to staram się nie wpuszczać kotów do mojego pokoju. Na początku reakcja u moich - panika, a koty to miały wzrok, jakby je chciały wszamać. Trochę już czasu minęło i szczuraski mniej się boją (o ile zdarzy się sytuacja, że kto jest w pokoju) ale myślę, że nigdy nie będzie pomiędzy nimi swobody (moje koty codziennie przynoszą mi jakąś jeszcze żywą zdobycz z wyprawy). Myślę, że spokojnie będziesz mogła mieć szczurki :) Pozdrawim
Leoś, Czarek, Enzo oraz Oskar

http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=45350
Budo
Posty: 3
Rejestracja: śr gru 26, 2012 11:04 pm

Re: Szczur a koty.

Post autor: Budo »

Mamę się oszuka, tatę się oszuka ale natury się nie oszuka:) W naturze kot to główny wróg szczurów. To tak jak by mieć lwa w domu. Teoretycznie można żyć z lwem, praktycznie to stresujące a po za tym niebezpieczne. Szkoda nerwów dla tych szczurów.
Awatar użytkownika
Kermit
Posty: 218
Rejestracja: śr sty 02, 2013 11:08 pm
Numer GG: 45530411
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Szczur a koty.

Post autor: Kermit »

ja posiadam dwa koty i od paru dni szczury ;) też sie bałam ze się nie dogadają ale miło mnie moje kociaki zaskoczyły:) Sisi bardzo lubi siedzieć na grzbiecie kota a kot hmmm ma to gdzieś ::) no ale ja mieszkam w bloku a moje koty od 6 lat nie były "na wolności". Nie zostawiam kotów samych ze szczurkami zawsze zamykam drzwi jak gdzies na dłużej wychodzę ale jak jestem w pokoju to kot zawsze u mnie jest ;)
Ze mną: Sisi, Coffe, Czarna, Cookie
Za TM:Blue
[*] [/b]<3[/color]
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38982
Awatar użytkownika
havoria
Posty: 275
Rejestracja: śr lis 07, 2012 3:33 pm
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Re: Szczur a koty.

Post autor: havoria »

Ja osobiście kota nie mam, ale gdy parę lat temu pojechałam na wakacje zostawiłam moją szczurę u babci, która wtedy miała wielkiego kota. Nie wiem czy to za sprawą wieku (miał z 15 lat), ale szczura wchodziła mu dosłownie na głowę i biegała przed nosem, a on po prostu leżał i obserwował. Szczura wróciła do mnie cała i zdrowa. Relacja kot - szczur między tymi zwierzakami nastąpiła wtedy po raz pierwszy (a przynajmniej ze strony mojej szczury), a jednak się nie zjadły. :P Trzeba obserwować reakcje zwierzaków.
Havoriowe kluchy ♥
Ze mną: Calico, Francis, Liliana, warciakowy Alex
Za TM: Psota, Pippi, Felicja, Helena, Bonny, Kidd, Mary (*)

Żaden szczur nie przychodzi na świat samotnie, niech więc żaden sam nie umiera.
maszroom
Posty: 52
Rejestracja: pt lis 02, 2012 10:58 pm
Numer GG: 5731767
Lokalizacja: Warszawa/Starachowice
Kontakt:

Re: Szczur a koty.

Post autor: maszroom »

Moje szczury ostatnio pojechały ze mną do mojego domu rodzinnego - mam dwa koty. Starałam się ich nie puszczać i nie brać na ręce przy kotach. Bałam się, że pomimo wszystko może zdarzyć się coś złego. Na początku jeden kot prychał, warczał, a potem sam przychodził patrzeć, co tam u nich się dzieje. W pewnym momencie zdarzyło się, że Perła (kotka) leżała na łóżku, a ja miałam Eryka na ramieniu to jak zszedł ją powąchać, to uciekła wystraszona. Moje koty bały się szczurów bardziej, niż szczury ich. A nawet więcej - szczury się ich w ogóle nie bały, a przynajmniej takie sprawiały wrażenie. Nie myślę, że szczury nie będą dla kotów problemem.
Awatar użytkownika
Kermit
Posty: 218
Rejestracja: śr sty 02, 2013 11:08 pm
Numer GG: 45530411
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Szczur a koty.

Post autor: Kermit »

dam pare zdjęć jak to jest kot-szczur ;)
Obrazek
kot liże Niki ale nic więcej jej nie robił ;)
Obrazek
Kot raczej się cofał od szczura niż go "atakował ;)
Obrazek
Obrazek
Ze mną: Sisi, Coffe, Czarna, Cookie
Za TM:Blue
[*] [/b]<3[/color]
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38982
Awatar użytkownika
karolaina
Posty: 74
Rejestracja: czw lip 26, 2012 4:38 pm
Lokalizacja: mazowieckie
Kontakt:

Re: Szczur a koty.

Post autor: karolaina »

Kermit - niesamowite te zdjęcia:) integracja na całego
Awatar użytkownika
Kermit
Posty: 218
Rejestracja: śr sty 02, 2013 11:08 pm
Numer GG: 45530411
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Szczur a koty.

Post autor: Kermit »

karolaina hehe dziękuje :) szczury mogą łazić po kocie ale jest jedna mała granica ;) nie mogą wchodzić na głowę (dosłownie) bo zaczyna kociak wariować tzn. zwala fuka i łapką (bez pazurów) uderza lekko szczura, ale dziewczyny już się tego nauczyły i nie wchodzą ;)
Ze mną: Sisi, Coffe, Czarna, Cookie
Za TM:Blue
[*] [/b]<3[/color]
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38982
Awatar użytkownika
Sarasvati
Posty: 11
Rejestracja: ndz sty 29, 2012 1:48 pm

Re: Szczur a koty.

Post autor: Sarasvati »

hah. A mój kot niestety boi się szczurów. Nie wiem dla czego :p
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stadko”