[Łódź] 14 szczurków z interwencji - potrzebne DT, DS, kasa

Zaadoptuj szczurka z laboratorium, z wszelkich interwencji! Dostęp do działu mają wszyscy, ograniczenia dotyczące tworzenia nowych tematów.

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
Igaśka
Posty: 1492
Rejestracja: śr wrz 07, 2011 1:56 pm
Lokalizacja: Łuków

Re: [Łódź] 14 szczurków z interwencji - potrzebne DT, DS, ka

Post autor: Igaśka »

Chyba jak te są w potrzebie to trzeba pomóc nie ?
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: [Łódź] 14 szczurków z interwencji - potrzebne DT, DS, ka

Post autor: klimejszyn »

pewnie, że trzeba pomóc, ale licz się z tym, że samiczki dopadną guzy prędzej czy później, bo dopada większość. masz zgodę rodziców na tyle szczurków ? zapłacą za operacje, gdzie jedna to koszt mniej więcej 200zł ? a jak trzeba będzie zoperować dwie naraz ? nie porywajmy się z motyką na słońce, bo wiem, jak jest ciężko, jak się samemu jest na utrzymaniu rodziców i jeszcze obciąża ich kosztami leczenia, karmy klatek ;)

a co do pisania w każdym temacie - jak się zdeklarujesz w jednym temacie, że weźmiesz ogona na DS, to właściciel wie, że jakiś domek ma pewny, a za chwilę zmienisz zdanie, weźmiesz z innego tematu - bo ładniejsze ??? i nagle ogon z tematu, w którym pisałaś wczesniej, zostaje bez domku.
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Awatar użytkownika
Igaśka
Posty: 1492
Rejestracja: śr wrz 07, 2011 1:56 pm
Lokalizacja: Łuków

Re: [Łódź] 14 szczurków z interwencji - potrzebne DT, DS, ka

Post autor: Igaśka »

Pisałam ,że to nie jest pewne... Tamte też niestety będą bardzo bardzo chorowite bo z tego co wiem matka i ojciec są z miotu gdzie było ich bardzo dużo i słabi i bardziej narażeni na choroby.. Maluchy pewnie to samo..
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: [Łódź] 14 szczurków z interwencji - potrzebne DT, DS, ka

Post autor: klimejszyn »

nie masz pewności co do zdrowia ŻADNEGO ogona z adopcji. nie wiadomo skad rodzice, czy nie byli spokrewnieni, jak ze zdrowiem ich przodków.
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Awatar użytkownika
Igaśka
Posty: 1492
Rejestracja: śr wrz 07, 2011 1:56 pm
Lokalizacja: Łuków

Re: [Łódź] 14 szczurków z interwencji - potrzebne DT, DS, ka

Post autor: Igaśka »

Akurat to wiem i rodzice są spokrewnieni. Wiem od kogo są szczury i o wszystkim się dowiedziałam i ta osoba które je dała mówiła mi że one są bardzo słabe i nie powinny nigdy być rozmnożone... Trochę wiem bo rozmawiałam z nią o tym.
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Łódź] 14 szczurków z interwencji - potrzebne DT, DS, ka

Post autor: alken »

nikt Ci nie zabrania adoptować dwóch szczurów, czy iluśtam, ale się zdecyduj na 1, max. 2 adopcje a nie piszesz po wszystkich wątkach, bo nie jesteś pewna czy wypali. jak nie wypali to dopiero potem szukaj następnych, a nie nakręcasz kogoś ze ma już jeden dom zapewniony...a tych co chcą przygarnąc zniechęcasz bo myślą, że już nie ma wolnych maluchów. poza tym takim pisaniem wyrabiasz sobie złą markę i w końcu nikt Ci szczura nie odda ::)
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
mania85
Posty: 932
Rejestracja: sob kwie 07, 2012 6:25 pm
Numer GG: 1473173
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: [Łódź] 14 szczurków z interwencji - potrzebne DT, DS, ka

Post autor: mania85 »

Trzymam mocno kciuki za maluszki ;) Przelałam parę groszy na Twoje konto Paszkosiu i jeśli jakiś szczurek znajdzie DT w okolicy Zielonej Góry to chętnie będę takiego wspomagać. Jak będę po wypłacie postaram się coś jeszcze wpłacić ;D ;D
Ze mną: Stefan, Filip, Kajtek, Edek i ManiekObrazek
Awatar użytkownika
paszkosia
Posty: 3
Rejestracja: śr gru 01, 2010 11:21 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Łódź] 14 szczurków z interwencji - potrzebne DT, DS, ka

Post autor: paszkosia »

Mania 85 bardzo dziękuję za wpłatę :) Dotarła i zasiliła konto Czarnulki.
Dzięki wam wszystkim, którzy wpłacili pieniądze na te szczury, Czarnula wróci do zdrowia :) Na moje konto na ten cel wpłynęło 365zł! Jak to zobaczyłam to, aż się popłakałam ze wzruszenia... Jesteście wielcy. Dziękuję też użytkownikowi caviarnii Bziki2 za dołożenie swojej "cegły" do tej kwoty :serducho:

Chora powoli zdrowieje :) humor lepszy, apetyt też :D Leki ładnie z łyżki zaczęła zlizywać, bo dwa pierwsze razy to było proszenie i namawianie.

wczoraj byłam na kontroli. Z sercem jeszcze większych zmian nie ma, ale z płucami jest lepiej. Od czwartku jest na prillium, a od wczoraj włączyliśmy jeszcze digoxinę. Furosemid też dostaje.
Widać, że boczki jej już tak mocno nie chodzą, nie chrumka też już.
Dostaje oxywet w zastrzykach, mam przygotowane dawki do soboty, a w niedzielę kolejna kontrola.
Na oczku ma wrzód. Zakraplam jej oczka i już widać lekką poprawę.
Jak tylko wzmocnimy serce będzie operacja guza. Wczoraj ważyła 270 g. To taki szkielecik :( ale tak jak mówiłam, apetyt wrócił, więc może trochę ciała jej przybędzie :mrgreen:


Na dole opisy wizyt oraz paragon z apteki. Do tej pory wydałam na małą 60zł za dwie wizyty i leki, które mała dostała w lecznicy oraz 64,10 w aptece na krople i żel do oczu, a także nutridrinka.
Prilium, digoxinę i furosemid dostaje z moich zapasów póki co, bo też mam sercowca, który to przyjmuje, więc nie musiałam specjalnie dla niej kupować

W sumie wydałam 124,10 zł.

Zostawiłam Czarnuli drugą dziewuszkę, żeby nie była samotna i szybciej wracała do zdrowia. Dwie pozostałe od wczoraj są u lorelei i może zostaną u niej na stałe :wink:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5f3 ... 8d679.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/174 ... 30a60.html

W tej chwili nie ma samiczek do wydania na DS, czekam na wieści z Łodzi :)
Awatar użytkownika
mania85
Posty: 932
Rejestracja: sob kwie 07, 2012 6:25 pm
Numer GG: 1473173
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: [Łódź] 14 szczurków z interwencji - potrzebne DT, DS, ka

Post autor: mania85 »

W końcu dobre wieści :) Super że tak szybko zostały zebrane pieniążki dla kruszynki. Trzymamy kciuki żeby szybciutko podleczyć serduszko i pozbyć się tego paskudnego guza :-* :-*
Ze mną: Stefan, Filip, Kajtek, Edek i ManiekObrazek
Awatar użytkownika
Mihajla
Posty: 443
Rejestracja: wt gru 27, 2011 9:37 pm
Numer GG: 8542057
Lokalizacja: Łódź

Re: [Łódź] 14 szczurków z interwencji - potrzebne DT, DS, ka

Post autor: Mihajla »

Ode mnie wieści takie:
Jeden osesek z dwóch nie przeżył.

Jedna samiczka urodziła (znajduje się obecnie na dt u koleżanki) ok 8 młodych, nie wiem dokładnie ile ich jeszcze jest, bo koleżanka bała się zaglądać do gniazda. Lada moment pojawią się zdjęcia, chcemy, żeby świeżo upieczona matka oswoiła się z sytuacją.

Jedna samiczka ma potencjalny DS w Katowicach.
Awatar użytkownika
Freika
Posty: 84
Rejestracja: ndz lut 28, 2010 11:35 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [Łódź] 14 szczurków z interwencji - potrzebne DT, DS, ka

Post autor: Freika »

Jakie wieśći z frontu? Planuję doszczurzenie (2 szczurki - panny) i mogłabym dać dom któremuś z interwencji.
Ze mną: Vuvuzela Anarchia, Viosna Arwena
Za Tęczowym Mostem: Dżuma, Vendetta Apokalipsa, Vesania Antichrista, Cirilla, Nookie, Rebelia, Ninde, Geralta, Valkiria Aurora,Vena Arya
Moje nie-ciury: Murphy, Bojar, Pancho, Józek (irish tinker/gypsy horse)
Awatar użytkownika
Mihajla
Posty: 443
Rejestracja: wt gru 27, 2011 9:37 pm
Numer GG: 8542057
Lokalizacja: Łódź

Re: [Łódź] 14 szczurków z interwencji - potrzebne DT, DS, ka

Post autor: Mihajla »

Jeśli chodzi o szczurki z Łodzi, to jedna szczurka urodziła w sobotę, ale na szczurki trzeba byłoby poczekać trochę...
Awatar użytkownika
Freika
Posty: 84
Rejestracja: ndz lut 28, 2010 11:35 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [Łódź] 14 szczurków z interwencji - potrzebne DT, DS, ka

Post autor: Freika »

No jasne, że trzeba poczekać:) tak się pytam:)
Ze mną: Vuvuzela Anarchia, Viosna Arwena
Za Tęczowym Mostem: Dżuma, Vendetta Apokalipsa, Vesania Antichrista, Cirilla, Nookie, Rebelia, Ninde, Geralta, Valkiria Aurora,Vena Arya
Moje nie-ciury: Murphy, Bojar, Pancho, Józek (irish tinker/gypsy horse)
Awatar użytkownika
mania85
Posty: 932
Rejestracja: sob kwie 07, 2012 6:25 pm
Numer GG: 1473173
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: [Łódź] 14 szczurków z interwencji - potrzebne DT, DS, ka

Post autor: mania85 »

A ktoś wie czy Panna Szczurka już była operowana? A jeśli tak to jak się czuje?
Ze mną: Stefan, Filip, Kajtek, Edek i ManiekObrazek
Awatar użytkownika
paszkosia
Posty: 3
Rejestracja: śr gru 01, 2010 11:21 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Łódź] 14 szczurków z interwencji - potrzebne DT, DS, ka

Post autor: paszkosia »

Czarna Panna była dziś na kontroli u doktor Ani.
Zapalenie płuc już całkowicie wyleczone. Serduszko też ładnie reaguje na leki i już podobno świetnie pracuje. Zapisana jest na zabieg w przyszłym tygodniu we wtorek. Były jeszcze miejsca na ten czwartek, ale potem przez trzy dni nie będzie Pani Doktor w Warszawie, więc gdyby coś się działo nie moglibyśmy do niej pojechać. Bezpieczniej więc poczekać do wtorku, zwłaszcza, że guz już nie rośnie. Dziewczyna czuje się świetnie. Humor jej dopisuje, apetyt również, choć bardzo nie przytyła. Pewnie przez tego guza ::)

Poza zmianami zdrowotnymi doszły też zmiany w zachowaniu :) Czarna bardzo złagodniała i nie próbuje już gryźć za każdym razem gdy się wkłada ręce do klatki >:D Teraz gdy zakraplam jej oczy często liże mnie po palcach ;D

Oczka wciąż zakraplamy, bo owrzodzenie było spore i jeszcze nie całkiem zeszło.

Dziewczyny dostały dziś drugą dawkę invermektyny (ja byłam ich sponsorem :P)

ObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ratuj szczury!”