17 maluszków i dorosła szczurka

Zaadoptuj szczurka z laboratorium, z wszelkich interwencji! Dostęp do działu mają wszyscy, ograniczenia dotyczące tworzenia nowych tematów.

Moderator: Junior Moderator

ODPOWIEDZ
xxx
Posty: 823
Rejestracja: sob lut 11, 2006 6:31 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

17 maluszków i dorosła szczurka

Post autor: xxx »

szczurki pochodzą z hodowli karmowej Ogrodu Zoologicznego

tutaj więcej o tym na jakiej zasadzie są oddawane etc.
http://szczury.org/viewtopic.php?f=161&t=36723
http://szczury.org/viewtopic.php?f=161&t=36946
http://szczury.org/viewtopic.php?f=161&t=37120

mamy 9 , 3-4 tygodniowych chłopców
8, 3-4 tygodniowych dziewczynek
1, prawdopodobnie dorosła szczurcia z bardzo niepokojącą zmianą między łopatkami

Obecnie przebywają w Domu Tymczasowym, w Warszawie.
Przede wszystkim szukamy im Domów Stałych, ale, jak wiadomo, opieka nad taką chmarą nie jest łatwa ani od strony czasowej, ani finansowej, prosimy więc i o Domy Tymczasowe , karmę, ściółkę, szmatki etc. Część maluszków jest bardzo drobna, czuć wszystkie kosteczki. Najprawdopodobniej powinny jeszcze ssać matkę. Przydadzą się kaszki na mleku, gerberki, sinlac etc.
Adres do wysyłki jeszcze podam. Jeśli ktoś chce wspomóc finansowo utrzymanie maluszków , prosimy o wpłatę na podane niżej konto z tytułem " maluszki"
Dostaliśmy również samiczkę z martwicą na plecach :( . Obecnie jest badana przez dr. Rzepkę. Nie wiemy jeszcze czy będzie operowana etc. jeśli będzie ( o czym dam znać) prosimy również o pomoc finansową na ten cel.

NUMER KONTA:
97 1370 1109 0000 1706 4838 7312
Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt- Viva! (Viva Gryzonie)
ul. Kawęczynska 16 lok 42a
03-772 Warszawa

UWAGA adres z konta nie jest miejscem pobytu szczurków, jest to siedziba głównej Vivy, nasz oddział Gryzonie nie ma siedziby

Chłopcy

1.Obrazek;Obrazek;Obrazek REZERWACJA

2.Obrazek;Obrazek;Obrazek REZERWACJA

3.Obrazek;Obrazek;Obrazek;Obrazek;Obrazek;Obrazek

4.Obrazek;Obrazek;Obrazek;Obrazek

5.Obrazek;Obrazek;Obrazek;Obrazek;Obrazek;Obrazek;Obrazek

6.Obrazek;Obrazek;Obrazek;Obrazek

7. Obrazek;Obrazek;Obrazek;Obrazek;Obrazek;Obrazek;Obrazek

8.Obrazek;Obrazek;Obrazek;Obrazek;Obrazek

9. Obrazek;Obrazek;Obrazek;Obrazek;Obrazek;Obrazek

DZIEWCZYNKI

dziewczynki
1.Obrazek;Obrazek;Obrazek;Obrazek;Obrazek;Obrazek;Obrazek;Obrazek;Obrazek;Obrazek

2.Obrazek;Obrazek;Obrazek;Obrazek;Obrazek;Obrazek

3.Obrazek;Obrazek;Obrazek REZERWACJA

4. Obrazek;Obrazek;Obrazek;Obrazek;Obrazek;Obrazek;Obrazek

5.Obrazek;Obrazek;Obrazek;Obrazek;Obrazek;Obrazek;Obrazek;Obrazek

6. Obrazek;Obrazek;Obrazek;Obrazek;Obrazek;Obrazek;Obrazek;Obrazek

7.Obrazek;Obrazek;Obrazek;Obrazek;Obrazek;Obrazek

8.Obrazek;Obrazek;Obrazek;Obrazek;Obrazek;Obrazek

dorosła samiczka z zmianą skórną
(szczurka jest biała, z ciemnobrązowymi oczami, bardzo drobna)

Obrazek;Obrazek;Obrazek

edit: Paul_Julian
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: 17 maluszków i dorosła szczurka ze zmianą na plecach

Post autor: Paul_Julian »

A czy to nie jest martwica z bardzo grubym odstającym strupem ? Miejsce by pasowało.
Nowotwór ze strupem to zwykle wredne złośliwce :(
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
xxx
Posty: 823
Rejestracja: sob lut 11, 2006 6:31 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: 17 maluszków i dorosła szczurka ze zmianą na plecach

Post autor: xxx »

Bardzo bym chciała... niestety kolory na tym, struktura i skala tej grubości :(
nie ma co gdybać, czekam na wieści z wizyty u dr. Rzepki, trzymajcie kciuki...
Rajuna
Posty: 1368
Rejestracja: sob lip 23, 2011 9:50 pm

Re: 17 maluszków i dorosła szczurka ze zmianą na plecach

Post autor: Rajuna »

Ja pinkole, miałam nie brać nowych.... ::) 1 i 5 są urocze... i stado by przestało być takie czarno-białe... i transport mam w piątek wieczorem... aaaa, zabijcie mnie, przecież ja muszę swoje laski wysterylizować najpierw :(
Hertz, Kokos, Tina, Wydra, Merrill, Resa, Sówka, Rina, Iwan Groźny, Guarana, Pchła, Szachrajka, Rudzik
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: 17 maluszków i dorosła szczurka ze zmianą na plecach

Post autor: ol. »

też mam nadzieję, że to taka "rozpaprana" martwica, Harfa miała podobną i miesiąc trzymało jej się toto na grzbiecie...

xxx, jadę w czwratek 11-go (Chodzież)-Poznań-W-wa i z powrotem, jeśli byłaby potrzeba chyba dałabym radę upchnąć jakiś niewielki transporter
Pokusa
Posty: 8
Rejestracja: sob paź 06, 2012 8:03 pm

Re: 17 maluszków i dorosła szczurka ze zmianą na plecach

Post autor: Pokusa »

Witam, mogła bym przygarnąć 2 samiczki. czy dziewczynki są zdrowe? pytam o wszy czy wszoły, choroby skory , mam 2 szczurcie w domu i nie chciała bym ich niepotrzebnie narażać, ale w ostateczności mam jeszcze drugą mniejszą klatkę tymczasową w razie konieczności leczenia. jestem z Krakowa ale myślę że przy tylu pomocnych ludziach obecnych na portalu nie będzie problemu z transportem .
Pokusa
Posty: 8
Rejestracja: sob paź 06, 2012 8:03 pm

Re: 17 maluszków i dorosła szczurka ze zmianą na plecach

Post autor: Pokusa »

zapomniałam, proszę jeśli to możliwe o kontakt 536 532 008. tutaj nie zaglądam często.
anka28
Posty: 707
Rejestracja: pt gru 02, 2011 4:28 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: 17 maluszków i dorosła szczurka ze zmianą na plecach

Post autor: anka28 »

musisz wysłać w wiadomości prywatnej odpowiedzi na ankietę adopcyjną która znajduje się w linkach powyżej:)
Misia [*] Whisky [*] Mamba [*] Imbir [*] Paszczusia [*]
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=34050
anka28
Posty: 707
Rejestracja: pt gru 02, 2011 4:28 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: 17 maluszków i dorosła szczurka ze zmianą na plecach

Post autor: anka28 »

Pozwolę sobie zacytować:
xxx pisze: Wszystkie zainteresowane adopcją osoby, proszę o PW z odp. na poniższe pytania :

1. Czy podpiszesz umowę adopcyjną, tym samym czy jesteś osobą pełnoletnią? ( mogę przesłać do wglądu na mejla)
2. Jak duża będzie klatka w której szczur/y będą mieszkały?(proszę podać wymiary klatki, najlepiej dołączyć zdjęcie) Jakie jest/będzie jej wyposażenie?
3. Jak często wybiegi, na jak długo i gdzie ?
4. Czy w razie choroby szczurek będzie miał opiekę wet. znającego się na jego leczeniu? ( proszę to jakoś uzasadnić. np. tak mam wet. który z powodzeniem leczy moje szczury bo pomógł tu a tu...itp, itd.)
5. Czym karmisz/będziesz karmić swoje szczury? (proszę wymienić konkretne marki karmy, dodatki etc.)
6 Oczywiście czy szczur będzie miał towarzystwo, w jakim wieku i jakiej płci?
7. Czy w domu są małe dzieci, inne zwierzęta?
8. Na jakiej ściółce trzymasz/będziesz trzymać szczury ?
9. Czy wychodzisz/zamierzasz wychodzić z szczurami na tereny otwarte, np park, las, pole ? bądź na dwór ( gdzie)?
10. Czy na czas Twojego wyjazdu, szczur/y będzie/będa miał/y opiekę zaufanej osoby wiedzącej jak się nim/i zajmować?
Misia [*] Whisky [*] Mamba [*] Imbir [*] Paszczusia [*]
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=34050
xxx
Posty: 823
Rejestracja: sob lut 11, 2006 6:31 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: 17 maluszków i dorosła szczurka ze zmianą na plecach

Post autor: xxx »

Dobre wieści ;D !
dr. Rzepka badała niunie i jest to jakaś masakryczna martwica :) będzie miała wycinane w czwartek, na wziewce. Ciurka bardzo przeżywa dotykanie ( może ta martwica to od czegoś, co zrobił jej człowiek ::) ??? , dlatego taka nerwowość...) dr. wypatrzyła też coś w uchu, ale to jeszcze do wglądu. Tak czy inaczej zbieramy fundusze na zabieg, jeszcze nie wiem ile ::) Szczurcia miała u mnie spektakularną ruje za rują :/ ( 1 dzień przerwy) więc porozmawiam jeszcze z dr. nad ewentualną sterylką ( rodziła pewnie całe życie ;/)

Wszystkie maluchy mają wszoły, oczywiście będą leczone.

Pokusa one w czwartek zostały zabrane z trudnych warunków, często są tam wszoły, teoretycznie powinny być 2 tyg. w obecnym DT, nim pójdą do adopcji i pozbędą się pasożytów. Praktycznie, czasem na życzenie adoptującego oddajemy szczurki przed podaniem 3 dawki i tę zakrapla już w domu ( o ile jest np szybciej transport etc.)
Wszystkie będą badane przez dr. Rzepkę nim pójdą do adopcji...a na jedną ciurkę, skusiła się dr. Rzepka ! ;D
mnie też może adoptować
xxx
Posty: 823
Rejestracja: sob lut 11, 2006 6:31 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: 17 maluszków i dorosła szczurka ze zmianą na plecach

Post autor: xxx »

gdyby ktoś chciał przekazać/ przesłać kaszki, jedzenie, ściółkę, hamaczki, szmatki i wszystko inne co małemu ciurkowi do życia potrzebne :

Anna Zieleśkiewicz
ul. Omulewska 14/4
04-128 Warszawa

maluszki z pewnością będą bardzo wdzięczne :) do tej pory nie miały zbyt wiele ;/
Rajuna
Posty: 1368
Rejestracja: sob lip 23, 2011 9:50 pm

Re: 17 maluszków i dorosła szczurka ze zmianą na plecach

Post autor: Rajuna »

metiss mnie przekonała, zrobimy tak: wezmę 1 i 5 na DT, razem z dwoma babeczkami dla Pokusy (mogę zrobić wizytę), bo transport jest w piątek. Nie mam w Wawie żadnego transportera, ale wróciłby w niedzielę, więc byłabym wdzięczna za pożyczenie ;)
Wszoły będziemy leczyć, spotkam się z Pokusą na WPA, dziewczynkom będę szukać domu, ale jak się zakocham, to zostaną ::)
Jutro wyślę ankietę :)
Hertz, Kokos, Tina, Wydra, Merrill, Resa, Sówka, Rina, Iwan Groźny, Guarana, Pchła, Szachrajka, Rudzik
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: 17 maluszków i dorosła szczurka ze zmianą na plecach

Post autor: Paul_Julian »

xxx pisze:Dobre wieści ;D !
dr. Rzepka badała niunie i jest to jakaś masakryczna martwica :)
Świetne wiesci ! U mnie Florka miała taka martwicę, potem sie jej nie goiła ze wzgledu na problemy płuca-serce itd.

czy tytuł przelewu "maluszki" jest tylko na kajtki, czy dla tej szczurki też hurtem ?
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
xxx
Posty: 823
Rejestracja: sob lut 11, 2006 6:31 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: 17 maluszków i dorosła szczurka ze zmianą na plecach

Post autor: xxx »

Rajuna :)
jutro zadzownę do Pokusa ( o ile nie wejdzie na forum, bo i tak warunki musi opisać)

dr. Rzepka zaleciła maleńtaskom kroplę iver. na kark ( widziała tylko te, które nie zmieniły jeszcze sierści, są na niej jaja, być może te większe nie mają nawet jaj) prosimy tylko, aby to była kropla a nie zastrzyk, bo naprawdę nie ma potrzeby ich kłuć

teoretycznie dopiero 15 paź. wszystkie mają iść na przegląd, dziś były tylko te najmniejsze mizeroty, nie wiem dlaczego tak późno ::) ??? pogadam z DT

Paul_Julian, jak wpiszesz w tytule maluszki to będzie na jedzonko dla nich, jak "leczenie szczurki" to na zabieg etc. a jak "dla 18" to fifty fifty do podziału ;)
Awatar użytkownika
imagine
Posty: 21
Rejestracja: ndz wrz 16, 2012 5:25 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: 17 maluszków i dorosła szczurka ze zmianą na plecach

Post autor: imagine »

Trzymam kciuki za nowe domki i postaram się wesprzeć choć symbolicznie śliczne kluski :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ratuj szczury!”