PILNE Warszawa, Park Bródnowski

Zaadoptuj szczurka z laboratorium, z wszelkich interwencji! Dostęp do działu mają wszyscy, ograniczenia dotyczące tworzenia nowych tematów.

Moderator: Junior Moderator

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dominiszka
Posty: 358
Rejestracja: czw sie 22, 2013 10:01 pm
Lokalizacja: Gdańsk

PILNE Warszawa, Park Bródnowski

Post autor: dominiszka »

Hej! Właśnie dostałam info, że w Parku Bródnowskim biegają szczury. Są trzy, jeden bury, jeden biało-czarny i ostatni biało-brązowy. Po umaszczeniu wnioskuję, że nie są dzikie. Z relacji wynika, że nie uciekają przed człowiekiem ale też nie podchodzą bliżej.

Szukam kogoś, kto teraz, na szybko mógły się ze mną spotkać w Parku i złapać te szczurasy. Ja mam tylko jedną klatkę i to raczej rozmiarowo jest chorobówka :(

Czy ktoś zna się na szczurach bardziej i zechce pomóc? proszę pisać - 796 222 878 Dominika :)
with a cigarrete smile sayin' things you can't ignore

Za TM: Lily [*]
Na zawsze w moim sercu, choć w domach już innych: Abi, Ludi, Zgredek, Gapcio i Aiden.[/color][/size]
olgapsiara
Posty: 1236
Rejestracja: pn wrz 01, 2014 4:48 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: PILNE Warszawa, Park Bródnowski

Post autor: olgapsiara »

A kiedy się spotkać ?
Ze mną: Aika, Biały Miś, Mishka i Ester :D
Za TM : Mysia, Pysia, Granda, Szelma, Kiki, Japa, Naira, Rita i Kartofel [*] :(
Awatar użytkownika
dominiszka
Posty: 358
Rejestracja: czw sie 22, 2013 10:01 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Re: PILNE Warszawa, Park Bródnowski

Post autor: dominiszka »

Przeszłam się do parku, ale nie mogłam znaleźć ich tam, gdzie podobno były...

A czy Straż Miejska zajmuje się też łapaniem szczurów czy tylko psów i kotów?
with a cigarrete smile sayin' things you can't ignore

Za TM: Lily [*]
Na zawsze w moim sercu, choć w domach już innych: Abi, Ludi, Zgredek, Gapcio i Aiden.[/color][/size]
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: PILNE Warszawa, Park Bródnowski

Post autor: valhalla »

Ekopatrol łapie także szczury.
Niestety nie mogę pomóc, ale puszczę info dalej.
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: PILNE Warszawa, Park Bródnowski

Post autor: unipaks »

Potrzebne osoby do łapania, dziś Starsza Pani będzie tam z żywołapką i resztą potrzebnego sprzętu, przyda się pomoc. Kto może, niech się skontaktuje z dominiszką co do szczegółów i miejsca akcji.
Przyda się dla nich dt
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: PILNE Warszawa, Park Bródnowski

Post autor: unipaks »

Wczoraj podobno jeden z nich się wychylił; dziewczyna zostawiła tam trochę jedzenia
Trzymam kciuki za złapanie całej trójeczki!
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Starsza Pani
Posty: 379
Rejestracja: pn gru 01, 2008 11:25 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: PILNE Warszawa, Park Bródnowski

Post autor: Starsza Pani »

valhalla pisze:Ekopatrol łapie także szczury.
Nie jestem pewna, nie chwalą się tym w podsumowaniu roku 2014. Oni głównie psy i koty, zresztą do nich mają najwięcej zgłoszeń.
http://www.strazmiejska.waw.pl/eko-patrol.html
Natomiast na pewno zbierają szczury wystawione w klatkach na śmietnik i odbierają szczury złapane przez kogoś innego i do nich zgłoszone. I nie zawsze odróżniają szczury od myszy ;) - przyjechali kiedyś do mnie dostarczyć szczura i okazało się, że była to młodziutka łaciasta myszka w kubeczku od espresso. Złapała ją obsługa kawiarni i zadzwoniła po eko-patrol.
Szczury z Palucha były wystawiane w klatkach, lub złapane przez kogoś (odbieram większość i zawsze pytam).
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: PILNE Warszawa, Park Bródnowski

Post autor: valhalla »

Racja, powinnam napisać "obsługuje szczury" ;) Chociaż myślałam, że także łapią.
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
Awatar użytkownika
dominiszka
Posty: 358
Rejestracja: czw sie 22, 2013 10:01 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Re: PILNE Warszawa, Park Bródnowski

Post autor: dominiszka »

Hej wszystkim! Nie mam nawyku zaglądania tu D:

Za mną dzisiaj godzina oswajania szczurów - są cztery, jeśli to nie faceci z pochowanymi jajkami to są cztery laseczki. Jedna ma mniej niż pół ogona, druga ma cały ale przetrącony... Reszta bez zarzutów. Futerko mają ładne, chociaż trochę brudne, są stosunkowo małe i na pewno nie w ciąży - chudziny.

Zresztą - miałam dzisiaj gapiów i ktoś mi podesłał foteczki. Z tej pierwszej jestem szczególnie dumna! Si, to moja ręka. :D

http://imgur.com/ocDyOBK

Cała czwórka, jeden się chowa na górze. :D

http://imgur.com/2dmIeq4

Zaraz idę do nich znowu, przyzwyczajać je do siebie. A jutro - znowu ze Starszą Panią próbujemy żywołapki.


Ja mogę w sumie wziąć dwa szczurasy, na pewno na DT do końca lipca dopóki nie znajdę mieszkania w Gdańsku (wyprowadzam się w sierpniu), gdzie mnie wezmą ze szczurami ;D Tylko nie mam klatki, więc jak ktoś ma jakąś zbędną to przyjmę/odkupię/pożyczę ;D
with a cigarrete smile sayin' things you can't ignore

Za TM: Lily [*]
Na zawsze w moim sercu, choć w domach już innych: Abi, Ludi, Zgredek, Gapcio i Aiden.[/color][/size]
Awatar użytkownika
dominiszka
Posty: 358
Rejestracja: czw sie 22, 2013 10:01 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Re: PILNE Warszawa, Park Bródnowski

Post autor: dominiszka »

Udało się dzisiaj złapać dwa z czterech bezdomniaków z Parku :)

Pojechały do Starszej Pani, jutro wizyta u weta.

Jutro jeszcze jedno podejście. Trzymajcie kciuki, bo dzisiaj był wynik szczur/godzinę i trochę to męczy...
with a cigarrete smile sayin' things you can't ignore

Za TM: Lily [*]
Na zawsze w moim sercu, choć w domach już innych: Abi, Ludi, Zgredek, Gapcio i Aiden.[/color][/size]
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: PILNE Warszawa, Park Bródnowski

Post autor: unipaks »

Jutro kolejne próby pochwycenia ogonków - może ktoś z warszawiaków dołączyć?

Starsza Panie pisała, że jedna ze złapanych dziewczyn jest w kiepskim stanie :( ; ona chyba jest w podeszłym wieku. Jeden samczyk niestety utopił się w stawie. :(
Nie wiadomo, czy są jakieś ciężarne i ile. Jutro te dwie złapane zostaną zbadane przez dr Rzepkę.
Liczymy na to, że uda się wyleczyć starszą samiczkę, trzeba też ocenić stan drugiej i podjąć ewentualne konieczne leczenie jej oraz być może także tych pozostałych, oczekujących na złapanie.
Bardzo potrzebne są pieniądze na ten cel - prosimy o wsparcie wszystkie osoby, które tylko mogą, liczy się każdy grosz
Miejmy nadzieję, że nie będą w ciąży, bo doszłyby wówczas jeszcze koszty dodatkowych zabiegów oraz wizyt... Chyba jutro będzie podane konto, liczymy na Waszą pomoc!
Nadal poszukiwane są także domy tymczasowe dla tych ogonków, prosimy o rozpowszechnianie!
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
dominiszka
Posty: 358
Rejestracja: czw sie 22, 2013 10:01 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Re: PILNE Warszawa, Park Bródnowski

Post autor: dominiszka »

Ja na pewno puszczę przelew, za dwie laseczki, które (mam nadzieję!) pojadą do mnie na DS jak tylko znajdę klatkę :D


Proszę o pomoc w łapaniu szczurasów, bo ja niestety jestem totalnym laikiem i nie znam żadnych metod etc. I czasem się boję, że tylko przeszkadzam :(
with a cigarrete smile sayin' things you can't ignore

Za TM: Lily [*]
Na zawsze w moim sercu, choć w domach już innych: Abi, Ludi, Zgredek, Gapcio i Aiden.[/color][/size]
Starsza Pani
Posty: 379
Rejestracja: pn gru 01, 2008 11:25 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: PILNE Warszawa, Park Bródnowski

Post autor: Starsza Pani »

Proponuję przenieść wątek do ratuj szczury, więcej osób go zobaczy.
Koszt jednej wizyty i odrobaczenia nie będzie duży, natomiast problemem są ewentualne ciąże i, co za tym idzie koszt sterylek aborcyjnych. A wiemy już, ze był z nimi samiec, nie licząc ewentualnych samców w okolicy.
Ja dziś jeszcze jadę na łapanie, natomiast jutro i pojutrze nie mogę, więc przydałaby się jakaś pomoc.
Wszystko wskazuje na to, że panny domy znajdą (trzy już mają), więc trzeba je tylko złapać i wyleczyć ;) .
Jak tylko będzie wiadomo, co z ciążami, dam znać i wtedy będziemy żebrać o pieniądze ;) .
Awatar użytkownika
Newbie8
Posty: 170
Rejestracja: wt lut 17, 2015 8:58 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: PILNE Warszawa, Park Bródnowski

Post autor: Newbie8 »

Gdzie i o której spotykacie się na lapanie? Mogłabym spróbować pomóc
Ze mną: Benek, Ziomek, Wacek i Afekt <:3~ <:3~ <:3~ <:3~

Za TM: 5 szczurzych duszyczek
Awatar użytkownika
dominiszka
Posty: 358
Rejestracja: czw sie 22, 2013 10:01 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Re: PILNE Warszawa, Park Bródnowski

Post autor: dominiszka »

Klatkę mam, jadę po odbiór w niedzielę :)

Pisałam już też z Newbie8, wpadnie dzisiaj nam pomóc - jak się dzisiaj akcja nie powiedzie to spróbuję się z nią (z Tobą jeśli czytasz wątek :D ) zgadać jeszcze na jutro :)
with a cigarrete smile sayin' things you can't ignore

Za TM: Lily [*]
Na zawsze w moim sercu, choć w domach już innych: Abi, Ludi, Zgredek, Gapcio i Aiden.[/color][/size]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ratuj szczury!”