Legnica - 7 miesięczny szczurek do oddania w dobre ręce

Moderator: Junior Moderator

renobe
Posty: 24
Rejestracja: sob cze 18, 2016 6:58 pm

Re: Legnica - 7 miesięczny szczurek do oddania w dobre ręce

Post autor: renobe »

Od wczoraj szczurek robi rzadka kupke. Podalam mu kawalek wegla aktywnego. Apetyt ma wysmienity. Rozrabia i biega. Nie widac zeby go cos bolalo. Czy to powod do zmartwien? Co powinnam zrobic?
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Legnica - 7 miesięczny szczurek do oddania w dobre ręce

Post autor: ol. »

Możesz mu też dać probiotyk i przez kilka dni ograniczyć mokre jedzenie. Obserwuj, może to być chwilowa niestrawność (może jakieś warzywo czy owoc mu poszkodziło), gdyby utrzymywało się dłużej, albo kupki stały się drastycznie rzadkie to do weterynarza.
renobe
Posty: 24
Rejestracja: sob cze 18, 2016 6:58 pm

Re: Legnica - 7 miesięczny szczurek do oddania w dobre ręce

Post autor: renobe »

Dziś kupki są już bardziej zwarte, choć jeszcze nie idealne. Dałam mu jeszcze dzis kawałeczek węgla. Myślę, że przyczyną rozwolnienia była ugotowana kolba kukurydzy, którą zjadł bardzo łapczywie po raz pierwszy w swoim życiu.
Czy już mu jej lepiej za jakiś czas nie podawać? Baaardzo mu smakowała :)
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Legnica - 7 miesięczny szczurek do oddania w dobre ręce

Post autor: ol. »

:D
Podawać podawać tylko nie za dużo łakomczuchowi na raz ;)
(no i bez soli, ale to na pewno wiesz:)
renobe
Posty: 24
Rejestracja: sob cze 18, 2016 6:58 pm

Re: Legnica - 7 miesięczny szczurek do oddania w dobre ręce

Post autor: renobe »

Kochani, dawno tu nie zaglądałam. Mojemu szczurkowi urósł za prawą przednią łapką duży guz. Chciałam bym zoperować mu tego guza, ale tu pojawia się problem. W Legnicy skąd jestem nigdzie nie mają narkozy wziewnej. Dr Piasecki z Wrocławia jest do końca sierpnia na urlopie. Kontaktowałam się z lecznicą Alfa Wet w Lubinie. Podobno mają wziewkę, ale doktor powiedział, że najpierw i tak podaje się zastrzyki takie jak przy narkozie iniekcyjnej, a dopiero potem gaz. Czy to tak wygląda narkoza wziewna? Powiedział, że wziewka tak samo obciąża organizm jak zwykła narkoza. Proszę o info, bo nie wiem czy sie decydować czy szukać innego weta.
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: Legnica - 7 miesięczny szczurek do oddania w dobre ręce

Post autor: Malachit »

A dr Dziwak? Spróbuj zadzwonić do SKvet albo Vets&Pets https://vetsandpets.pl/nasz-zespol/grzegorz-dziwak/
Wyszukiwarka nie gryzie
renobe
Posty: 24
Rejestracja: sob cze 18, 2016 6:58 pm

Re: Legnica - 7 miesięczny szczurek do oddania w dobre ręce

Post autor: renobe »

Dzwoniłam do Vets&Pets, mogą go zoperować ale też przed wziewką podają premedykację, mówiła że dobierają dawkę minimalną i że po dwóch godzinach szczurek sie już wybudza. Chyba się zdecyduję. Mogą to zrobić już w przyszłym tygodniu, a w Lubinie dopiero 9 sierpnia. Dziękuję bardzo za namiary.
renobe
Posty: 24
Rejestracja: sob cze 18, 2016 6:58 pm

Re: Legnica - 7 miesięczny szczurek do oddania w dobre ręce

Post autor: renobe »

Jednak zoperuje go dr Dziwak. Zabieg już w poniedziałek. Jeszcze raz dzięki za namiary.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Oddam / Sprzedam”