[Łomża] Zaadoptuje samca/samce!

Moderator: Junior Moderator

Kadans
Posty: 45
Rejestracja: śr lis 19, 2014 5:37 pm

[Łomża] Zaadoptuje samca/samce!

Post autor: Kadans »

Witajcie. Część z was może mnie kojarzyć z tego forum, gdyż miałem tutaj już kilka kontrowersyjnych tematów.

Zrobiłem kilka błędów na początku, jednak mimo wszystko wyszedłem na prosto z moimi maluchami. Były ze mną 2 lata, jednak niestety Gryzek [*] odszedł od nas dzisiejszego dnia. Niestety, ale od momentu gdy zaczęły się u niego problemy był z nami 3 miesiące, ale niestety wyżłobił ( :'( ) sobie w brzuchu dziurę. Ciężko to opisać jak to wyglądało, ale to było coś okropnego. Byliśmy zmuszeni mu ulżyć w cierpieniach. (Oczywiście zrobiliśmy to u weterynarza, a nie własnoręcznie). Bez łez się niestety nie obeszło... mimo naszych oporów i świadomości jak to się skończy.... Wyjście z tego pokoju było dla mnie niczym zakrzywienie czasu połączone z burzą myśli w głowie. Nie w sposób tego opisać.

Tak więc, nie próbując ominąć tego co się stało chcemy przyjąć do naszego drugiego szczurka, "Lizka" nowego kolegę, ewentualnie min. 2 młodziaki. Nie chcemy by został on sam na sam z jednym młodziakiem w obawie o to, że mógłby mu zbytnio uprzykrzać życie. Dwójka by się zajmowała bardziej sobą, a on by miał towarzystwo :)

Jeżeli chodzi o kwestię pytań które były postawione w tym dziale, to chciałbym już tutaj na nie odpowiedzieć.

1. Czy masz już szczury?
- Tak, miałem 2 samce. Obecnie mam tylko jednego.
2. Czy posiadasz klatkę?
-Wymiary: 78 x 48 x 80 cm, klatka frodo plastic.
3. Do jakiego weterynarza chodzisz/będziesz chodzić?
-Do tej pory chodziłem do gabinetu "Cztery Łapy w Łomży". www: http://czterylapy.lomza.pl/
4. Czym zamierzasz karmić szczurki?
-Do tej pory z smakiem pałaszowały Vilmie premium, dodatkowo dostawały jakieś skrojone owoce, jakiś suchy chlebek/bułki na ząbki.
5. Czy zamierzasz rozmnażać szczury?
-Nie.
6. Czy będziesz raz na jakiś czas informować o stanie zdrowia szczurków?
-Jeżeli osoba, która będzie chciała przekazać mi szczurka pod opiekę będzie takowe chciała - tak, otrzyma takie informacje.
7. Czy masz w domu inne zwierzęta? Jeśli tak, jak zadbasz o bezpieczeństwo szczurów w tym kontekście.
- Posiadam dodatkowo 2 papugi faliste, które nie mają ze sobą bliskiego kontaktu.
8. Jak rozwiążesz sprawę wyjazdów?
-Moje wyjazdy ograniczają się do max 1 nocy. W momencie gdy jechaliśmy na urlop, zwierzęta jechały z nami. W razie konieczności mieliśmy też umówioną osobę która będzie się opiekować naszymi pupilami.
9. Jak będą wyglądały wybiegi?
-Lizek z Gryzkiem do tej pory biegali sobie po kanapie/podłodze (chociaż tutaj pod kontrolą). Gdy już chciały, same wracały do klatki o ile była otwarta.
10. Czy zgodzisz się na wizytę przedadopcyjną?
-Jeżeli będzie owa wymagana, owszem.
11. Czy podpiszesz umowę adopcyjną? Jeśli jesteś niepełnoletni(-a), czy podpisze ją rodzic/opiekun?
-Oboje jesteśmy pełnoletni.


Jeżeli chodzi o kwestię transportu, to wolałbym by jednak szczurki były z "okolic". Nie mówię, że akurat z centrum Łomży ale wiem, jak stresowały się moje szczurki podczas podróży autem. Nie ważne było, czy miały one kontakt z nami podczas podróży, czy miałby dostęp widokowy na to co się dzieje poza transporterem. Stres był, mniejszy w momencie gdy były miziane, ale... Mimo wszystko wolałbym gdyby nie musiały być skazywane na odległe transporty.

Raz kupiłem już szczury, zrozumiałem co było nie tak i chciałbym, by był to ostatni raz kiedy coś takiego zrobiłem. Teraz nie chcę przyczyniać się do tego samego drugi raz, dlatego nie pójdę ponownie do sklepu. Nie zależnie od tego, jaki byłby to sklep - to tam nie pójdę po kolejnego kolegę dla malucha. Wiele naczytałem o tym, że są szczury szukające domu - i wolę uzupełnić moją potrzebę z ich potrzebami.


Do chwili aż znajdę jakiegoś nowego kompana dla Lizka, będzie niestety musiał przesiedzieć sam. Do tego momentu będzie otaczany szczególną uwagą, by w jak największym stopniu zniwelować u niego stres związany z tym że został sam.

Post możliwe że pisany lekko chaotycznie, jednak prosiłbym o wyrozumiałość. Na wszelkie pytania dodatkowe będę starał się odpowiadać. Kontakt prosiłbym przez forum, ew. na e-mail.

e-mail: kkossakowski@outlook.com
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zaadoptuję / Kupię”