[Klatka] - renowacja klatki

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Ausaya
Posty: 1183
Rejestracja: czw cze 28, 2007 4:47 pm
Lokalizacja: Warszawa

[Klatka] - renowacja klatki

Post autor: Ausaya »

W jaki sposob mozna odnowic ocynkowana klatke? Moja jest juz bardzo zasniedziala no i ma swoj niemily zapaszek juz, mimo ze myje ja cala co tydzien w wannie.
Awatar użytkownika
klakier
Posty: 31
Rejestracja: pt gru 28, 2007 12:23 pm
Lokalizacja: szczytno/olsztyn

Re: renowacja klatki

Post autor: klakier »

jeśli pytasz o to czy można samemu ocynkować klatkę to niemożna. można ją co najwyżej porządnie umyć np domestosem przetrzeć szczotką drucianą i pomalować farbą do ocynkowanych powierzchni. ale prawdopodobnie będzie wyglądać gorzej niż przed malowaniem a po pewnym czasie farba zacznie obłazić. można też pomalować tylko zardzewiałe miejsca farbą na rdze (np srebrną).
nie wiem tylko czy zakup szczotki drucianej i farby nie będzie wyższy niż zakup nowej klatki! :-\
Awatar użytkownika
Ausaya
Posty: 1183
Rejestracja: czw cze 28, 2007 4:47 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: renowacja klatki

Post autor: Ausaya »

No wlasnie tego sie obawialam, wiec czas kupic nowa klatke :D jakos wcale mnie to nie martwi :P
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: renowacja klatki

Post autor: yss »

klakier: tzn jaki ten koszt byłby, orientacyjnie?
sprzęcik się skombinuje, gorzej z farbą. ile taka farba..?
bo w sumie stwierdziłam kilka miejsc, gdzie zaczęła się wdawać rdza... na razie małe plamki, ale raczej będą rosnąć niż maleć :/ a nie chciałabym stopniowej zagłady pręcików.
ten się nie myli, kto nic nie robi
ninaczika
Posty: 329
Rejestracja: śr lut 28, 2007 12:30 am

Re: renowacja klatki

Post autor: ninaczika »

nie wiem o jaką farbę chodziło klakierowi ja kupiłam taką do malowania różnych elementów zabawek dla dzieci- własnie do ocynkowanych- żeby była bezpieczna i to był koszt ok 20 pln ale jedno opakowanie nie starczyło.. a poza tym to szybko zeszła ta farba.
emarosa.
Posty: 2
Rejestracja: wt mar 11, 2008 6:11 pm

Re: renowacja klatki

Post autor: emarosa. »

A ja jestem ciekaw czy takiemu szczurkowi robi to różnice czy jest trochę rdzy i chropowatej powierzchni na pręcikach czy on na to 'leje' : p

Jak myślicie ?
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: renowacja klatki

Post autor: Nina »

Szczury nie zwracają na to uwagi... Chodzi raczej o względy estetyczne
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
Ausaya
Posty: 1183
Rejestracja: czw cze 28, 2007 4:47 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: renowacja klatki

Post autor: Ausaya »

szczurkowi jest wszystko jedno jak klatka wyglada ;] to jest tylko i wylacznie dla naszego lepszego samopoczucia :P i doznan wizualnych
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: renowacja klatki

Post autor: yss »

emarosa. pisze:A ja jestem ciekaw czy takiemu szczurkowi robi to różnice czy jest trochę rdzy i chropowatej powierzchni na pręcikach czy on na to 'leje' : p

Jak myślicie ?
jest odwrotnie. on najpierw na to leje, a potem pręciki są chropowate i pordzewiałe. :>

kłopot w tym, że cienkie pręciki jak zaczną rdzewieć, to będą rdzewieć stopniowo coraz bardziej, a uparty szczur gryzący pręty może się tej rdzy najeść lub poprzegryzać pręciki.
no i trudno takie pręty w czystości utrzymać. :/ mam takich nadrdzewieńców trochę. nie jest to fajne.
ten się nie myli, kto nic nie robi
ninaczika
Posty: 329
Rejestracja: śr lut 28, 2007 12:30 am

Re: renowacja klatki

Post autor: ninaczika »

troche pasuje do tematu- mam nową chorobówke, cena okazyjna bo ma uszkodzony górny róg kuwety- mało ale może sie dalej łamać, wiec wole jakoś zabezpieczyc- mam tą część odłamaną- czym nietoksycznym przykleić? może od zewnątrz jakaś taśma?
ninaczika
Posty: 329
Rejestracja: śr lut 28, 2007 12:30 am

Re: renowacja klatki

Post autor: ninaczika »

własciwie to chyba zgrzeje to na ciepło plastikiem bo mi nic innego nie przychodzi do głowy, obgryzać sie nie da bo to od zewnątrz, wiec chyba nie ma nic toksycznego w takim sposobie, w koncu cała kuweta jest z plastiku, chyba ze ktoś jednak poleci mi jakiś klej:)
Awatar użytkownika
Landrynka
Posty: 1626
Rejestracja: ndz lut 18, 2007 4:19 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: renowacja klatki

Post autor: Landrynka »

ja próbowałam sklejać ośmiorniczką, ale dużo to nie dało.
Obrazek
I TAK UMRZESZ.
Awatar użytkownika
Ren
Posty: 257
Rejestracja: pn kwie 21, 2008 10:50 am

Re: [Klatka] - renowacja klatki

Post autor: Ren »

Temat chyba odpowiedni, więc uwaga uwaga! ;D

Mam zaszczyt ogłosić długo wyczekiwaną premierę wzruszającej historii o walce, miłości i poświęceniu!

Opowieść odniosła niesamowity sukces i zebrała pochlebne opinie krytyków już przed opublikowaniem:

Wyciskacz łez, że aż mnie w ch… strzyka
Adam - brat autorki

Ty to chcesz no forum pokazać?
Wojtek - TZ autorki

Bez dalszych wstępów, nie przeciągając momentu krytycznego, przedstawiam opowieść niczym epopeja narodowa, oto

BÓJ O KLATE czyli Z MIŁOŚCI DO OGONÓW

Występują:

Obrazek
Ren i Renowy - Nieustraszeni Bojownicy Nie O Pokój Na Świecie Lecz Sprawę Stokroć Słuszniejszą I Ważniejszą

Obrazek
KLATA – Zło Wcielone

Obrazek
Papier Ścierny – pierwszy z sojuszników Nieustraszonych Bojowników Nie O Pokój Na Świecie Lecz Sprawę Stokroć Słuszniejszą I Ważniejszą

Obrazek
Folia z nazwy Malarska i Tapeta Cokolwiek Nie Taka Stara– wsparcie naziemne

Obrazek
Maski Bynajmniej Nie Gazowe – „cobyśmy się nie podusili”

Obrazek
Odkurzacz – Główny Czyściciel

Obrazek
Pronto Do Wszystkiego – Mniej Główny Czyściciel

Obrazek
Pędzle Bliźniaki – Główna a Właściwie Jedyna Siła Ogniowa

Obrazek
Stalochron – Jedyna Nadzieja na pokonanie KLATY i przywrócenie Ładu, Spokoju, Harmonii itede




Nieustraszeni Bojownicy Nie O Pokój Na Świecie Lecz Sprawę Stokroć Słuszniejszą I Ważniejszą wypowiedzieli wojnę złemu i nikczemnemu KLACIE by raz na zawsze położyć kres jego okrutnemu, rdzawemu i obdrapanemu panowaniu.
Obrazek
KLATA – twardy i niewzruszony czekał na ich pierwszy ruch, pewny swego zwycięstwa.
Do walki jako pierwsze wyruszyły ochotnicze oddziały Papieru Ściernego pod osłoną sił naziemnych Folii z nazwy Malarskiej i Tapety Cokolwiek Nie Takiej Starej. Po długiej, zaciętej i wyczerpującej bitwie trwającej od świtu do zmierzchu bez przerwy, siła bojowa KLATY została znacznie osłabiona. Jednak Nieustraszeni Bojownicy Nie O Pokój Na Świecie Lecz Sprawę Stokroć Słuszniejszą I Ważniejszą ponieśli wielkie straty.
Obrazek
Jednostki Papieru Ściernego zostały praktycznie doszczętnie zniszczone.
Obrazek
Odziały Folii z nazwy Malarskiej i Tapety Cokolwiek Nie Takiej Starej zostały natomiast ciężko ranne przez nieoczekiwaną akcję wrogiej brygady pod dowództwem generała Rdza i wymagały przegrupowania. Wobec zaistniałej sytuacji Nieustraszeni Bojownicy Nie O Pokój Na Świecie Lecz Sprawę Stokroć Słuszniejszą I Ważniejszą musieli poczekać z kolejnymi działaniami do dnia następnego.

Nazajutrz do akcji wkroczyła ochotnicza brygada Pronto do Wszystkiego pod dowództwem kapitana Psik, mszcząc się okrutnie za wczorajsze rozgromienie Papieru Ściernego. Po udanej akcji kapitana Psika, Odkurzacz dokończył dzieła wciągając sojusznicze jednostki KLATY w pułapkę i doszczętnie je miażdżąc.
W końcu można było przystąpić do działań głównych. Nieustraszeni Bojownicy Nie O Pokój Na Świecie Lecz Sprawę Stokroć Słuszniejszą I Ważniejszą przejęli dowodzenie nad zjednoczonym oddziałem składającym się z Masek Bynajmniej Nie Gazowych, Pędzli Bliźniaków i Stalochronu.
Obrazek
Mimo sceptycyzmu części załogi, co do dalszych działań, walka trwała, choć KLATA był twardy.
Obrazek
W wyniku nieoczekiwanej interwencji sprzymierzonej z KLATĄ grupy sabotażowej pod kryptonimem Otwarte Okno ranny został Renowy. Bój stał się jeszcze bardziej zaciekły.

Po wielu dniach zmagań, przymusowych odwrotów w celu zatwardzenia Jedynej Nadziei na pokonanie KLATY i przywrócenie Ładu, Spokoju, Harmonii itede, walka zakończyła się niekwestionowanym zwycięstwem Nieustraszonych Bojowników Nie O Pokój Na Świecie Lecz Sprawę Stokroć Słuszniejszą I Ważniejszą.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Ład, Spokój, Harmonia itede zostały przywrócone, ogony wreszcie są szczęśliwe, a Nieustraszeni Bojownicy Nie O Pokój Na Świecie Lecz Sprawę Stokroć Słuszniejszą I Ważniejszą w końcu kurde mogą odetchnąć.

THE END
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: [Klatka] - renowacja klatki

Post autor: zalbi »

to to jest malowane? to wygląda jak dopiero co kupione..

jak Wy to zrobiliście, że to tak super wygląda? ze nie ma zacieków itede?

jestem w szoku
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Awatar użytkownika
Ausaya
Posty: 1183
Rejestracja: czw cze 28, 2007 4:47 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Klatka] - renowacja klatki

Post autor: Ausaya »

haha!! sie usmialam :D determinacje mieliscie nizla... ale efekt super, sama myslalam zeby cos takiego zrobic z moja klatencja, ale jakos zapalu brak...
ze mną: Tequila i Lima :* :*

za TM: Helenka [*] Kama [*] Sutra [*] Mała [*] Ebolcia [*] Furia [*] Coco [*] Koleś [*]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”