[Klatka] Ferplast Furet Tower

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

[Klatka] Ferplast Furet Tower

Post autor: Nina »

Kilka klatek ma swoje tematy a coraz więcej osób pyta o Towera, więc uznałam, że taki temat może sie przydać.

Wymiary:
-Szerokość: 75cm
-Głębokość: 80cm
-Wysokość: 160cm
-Wysokość kuwety: ok.15cm
-Rozstaw prętów: 1,5cm

Dla ilu szczurów?
Wg kalkulatora dla 16, wg mnie 20 też mogłoby wygodnie w niej mieszkać.

Zalety:
-przede wszystkim wielkość
-dwie kuwety:
*szczury mniej sikają po ścianach i podłodze
*w razie upadku wysokość jest niższa niż w przypadku wolier itp.
*jest możliwość przedzielenia klatki na dwie osobne
-bardzo dobre wykonanie (trwała farba, twardy plastik)
-kształt, dla niektórych może to być minus, dla mnie to, że tower jest prawie kwadratem, jest dużym plusem
-duże drzwiczki
-kółka, przy tak dużej klatce idealny pomysł

Minusy:
-bywa ciężka w sprzątaniu
więcej nie stwierdziłam

Obrazek

U nas klatka sprawuje sie od ponad pół roku i jestem z niej bardzo zadowolona, spokojnie moge ją polecić ;)
Chętnie odpowiem na jakieś pytanie odnośnie użytkowania, itp. :)
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
plora
Posty: 95
Rejestracja: pt sie 24, 2007 12:59 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ferplast Furet Tower

Post autor: plora »

hej, wiesz co zaczęłam się poważnie zastanawiać nad tym Ferplastem ::) ma ona jakieś większe szpary czy odstępy np. u góry jak w niektórych wolierach?
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Ferplast Furet Tower

Post autor: Nina »

Odstępy na górze są nawet ciut mniejsze niż w reszcie klatki ;)
Do klatki dobrze jest zamówić jeszcze kilka tarasów, są świetne, wreszcie nie ma ściekania sików po prętach ::)


Mogłabym prosić jakiegoś moda o dodanie do plusów:
-kółka, przy tak dużej klatce idealny pomysł





Temat podzielilam. O poidelku piszemy teraz >>TUTAJ<<
limba mod
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
plora
Posty: 95
Rejestracja: pt sie 24, 2007 12:59 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ferplast Furet Tower

Post autor: plora »

W takim razie na wakacje sobie taką samą zamówię :D Nina a Ty skąd zamawiałaś?Masz jakieś zdjęcie urządzonej już klatki :) ?Będę musiała się porozglądać(wolałabym tą z białymi kuwetami ;) )
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Ferplast Furet Tower

Post autor: Nina »

Plora, ja zamawiałam tutaj: http://fretki.com/sklep
To chyba sklep w którym jest najtańsza, w niektórych kosztuje ponad tysiąc. Ja mam właśnie jasną.
Nasza klatka urządzona jest niestety kiepsko, zero hamaków, norek,itp bo i tak po kilku minutach leżą pogryzione na półce - Vanilla ma straszne zapędy do robienia gniazda ::)
Fotki postaram sie zrobić jak uda mi sie połączyć stado, na razie wyciągnęłam wszystkie rzeczy, które mogłyby powodować kłótnie (rury, domki, itp), więc zostały tylko półki...
Jedyna fotka jaką znalazłam jest dość stara i 'umeblowanie' też niepełne, jeszcze w szczurzym pokoju (teraz wróciły do mojego :) ):
[img=http://img377.imageshack.us/img377/1222 ... bh9.th.jpg]
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
plora
Posty: 95
Rejestracja: pt sie 24, 2007 12:59 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ferplast Furet Tower

Post autor: plora »

a co myślisz, żeby sprowadzić tą klatkę z zagranicy? np. stąd http://www.equinecaninefeline.com/catal ... t-rat.html
Awatar użytkownika
Karen
Posty: 639
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:56 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Ferplast Furet Tower

Post autor: Karen »

Ja zamawiałam na fretka.waw.pl ale z tego co widzę, to już nie ma tej strony.
Dla mnie ogromnym plusem jest wysokość kuwety i trwałość farby na prętach, bo pomimo ciągłego gryzienia nigdzie, nie jest zgryziona, a co najwyżej farba zrobiła się lekko chropowata. Duże drzwiczki ułatwiają sprzątanie i wstawianie czegokolwiek do klatki. Ogólnie polecam, bo klatka jest warta swojej ceny :)
Awatar użytkownika
Alexis
Posty: 127
Rejestracja: czw sty 24, 2008 3:24 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Ferplast Furet Tower

Post autor: Alexis »

Nina pisze:Jedyna fotka jaką znalazłam jest dość stara i 'umeblowanie' też niepełne, jeszcze w szczurzym pokoju (teraz wróciły do mojego :) ):
[img=http://img377.imageshack.us/img377/1222 ... bh9.th.jpg]
Hmm, w sumie nie wygląda na tym zdjęciu na taką wielką, na jaką się wydaje... Może kiedyś się szarpnę i zakupię :P
Za TM: Fela, Afra, Skrętka, Wtyczka, Feta
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Ferplast Furet Tower

Post autor: Nina »

Weź pod uwage, że fotka jest robiona z odległości ok 3-4 metrów a moje mieszkanie ma 3.45m wysokości :P
Mi z czasem też wydaje sie być mała. Ale jak ją złożyłam po raz pierwszy, byłam w szoku ;)
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
Alexis
Posty: 127
Rejestracja: czw sty 24, 2008 3:24 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Ferplast Furet Tower

Post autor: Alexis »

Hmmm... wysokość Twojego mieszkania trochę zmienia postać rzeczy :P
Za TM: Fela, Afra, Skrętka, Wtyczka, Feta
siosio
Posty: 30
Rejestracja: pn mar 24, 2008 5:51 pm

Re: Ferplast Furet Tower

Post autor: siosio »

boje się pytać ile kosztuje ta klatka??
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Ferplast Furet Tower

Post autor: Nina »

siosio,różnie.W niektórych sklepach nawet ponad tysiaka i chcą jeszcze, żeby płacić za przesyłke ::) Najtaniej jak znalazłam, po 790zł, przesyłka gratis, tam też kupiłam. Link do sklepu gdzieś powyżej ;)
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
Karen
Posty: 639
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:56 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Ferplast Furet Tower

Post autor: Karen »

Ja swoją kupiłam w podobnej cenie. Normalnie w Kakadu np. kosztuje około 1100 zł (dokładnie nie pamiętam)
Nina, a czy Tobie też spada ten tunel łączący obie klatki? To jest moja zmora :/
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Ferplast Furet Tower

Post autor: Nina »

Karen pisze:Nina, a czy Tobie też spada ten tunel łączący obie klatki? To jest moja zmora :/
Nie, nigdy nie spadł ::) U mnie tak ciężko włożyć rure to tej przykręconej 'uszczelki', że masakra, musze sie z tym zawsze nieźle namęczyć.
Obecnie go w ogóle nie ma :P Boje sie zostawiać w klatce takie małe i ciasne elementy podczas łączenia ::)
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
plora
Posty: 95
Rejestracja: pt sie 24, 2007 12:59 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ferplast Furet Tower

Post autor: plora »

a jest wersja z prętami w kolorze stalowym bądź czarnym, bo przyznam, że coś nie widzi mi się ten niebieski na prętach ::) ???
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”