Pomóżcie proszę w wyborze klatki

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
KamilooS
Posty: 4
Rejestracja: sob cze 26, 2010 3:47 pm

Pomóżcie proszę w wyborze klatki

Post autor: KamilooS »

Mam pytanie, bo chce mieć szczura, musze jeszze tylko przekonać mamę, nię będę sie rozpisywać. Znajdzielibyście mi klatke dla szczura? Ja niewiem jaka odpowiada, znaleźć proszę na allegro do 100zł max.
Z góry dziękuję,
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
s@kur@
Posty: 330
Rejestracja: wt mar 30, 2010 5:36 pm
Lokalizacja: StW

Re: Pomóżcie proszę!

Post autor: s@kur@ »

1. szczury są zwierzątkami stadnymi, muszą być co najmniej 2!
2. forum jest pełne informacji
3. nikt nie będzie odwalał za ciebie roboty, przeszukaj forum, dowiedz się wszystkiego, a potem będziesz szukał klatki.
4. to, że nie wiesz jaka jest odpowiednia klatka dla szczurów, świadczy o tym, że nie dokształciłeś się. zanim zdecydujesz się na jakiegokolwiek zwierzaka, należy dowiedzieć się o nim wielu rzeczy, a następnie przemyśleć, czy jest to odpowiedni wybór. wiadomości o klatce to podstawa...
"Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem."
Obrazek
KamilooS
Posty: 4
Rejestracja: sob cze 26, 2010 3:47 pm

Re: Pomóżcie proszę!

Post autor: KamilooS »

Nie znalazłem opcji edytuj...

Btw. nie powiedziałem że już go chce kupić, wiem że musze jeszcze dużo poczytać, ale chce już wiedzieć mniej więcej wymiary klatki, na 2 szczury raczej się rodzie nie zgodzą
dusiaczek
Posty: 1775
Rejestracja: śr paź 28, 2009 11:00 pm
Lokalizacja: Żory/Opole
Kontakt:

Re: Pomóżcie proszę!

Post autor: dusiaczek »

no to nie bierz w ogóle. szczury muszą być co najmniej dwa inaczej się męczą z nudów.
a co do klatek - cały dział o nich jest. wiec nie czekaj głupio na odpowiedz tylko szukaj.
~"zapomnialem ze ziarno tez ma uczucia i rodzine.."

~80% Twoich problemów rozwiąże Google i opcja "Szukaj" na odpowiednim forum, na pozostałe 20% wystarczy wódka.
Awatar użytkownika
LaCoka
Posty: 2049
Rejestracja: śr wrz 02, 2009 3:32 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pomóżcie proszę!

Post autor: LaCoka »

Szczury się adoptuje, nie kupuje. No chyba, że w zrzeszonej hodowli rodowodowej.
A jeśli rodzice nie zgodzą się an 2szczury to nie bierz żadnego, szczur jest zwierzęciem stadnym, trzymając go w samotności robisz mu ogromną krzywdę :(
No i biorąc pod uwagę, że jesteś niepełnoletni to rodzice będą musieli podpisać umowę adopcyjną.
<:3)~ Feta, Koka+Hera, Szu, Banshee, Neytiri, Nanami+Calypso, Balder+Hoder, Zgredki x2, Rosalie AR, Nisha+Amishi, Tamika+Yuki
TM: Kira, Amisia, Lelia, Elvis, Buzia, Sachma, Zgredka, Tadzio, Fuzja, Enkeli, Pasio, Psiuta, Rubi, Keiko, Chiyo, Agutka,Osama
KamilooS
Posty: 4
Rejestracja: sob cze 26, 2010 3:47 pm

Re: Pomóżcie proszę!

Post autor: KamilooS »

a czemu nie z zoologa?
Awatar użytkownika
LaCoka
Posty: 2049
Rejestracja: śr wrz 02, 2009 3:32 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pomóżcie proszę!

Post autor: LaCoka »

Poczytaj na forum.
<:3)~ Feta, Koka+Hera, Szu, Banshee, Neytiri, Nanami+Calypso, Balder+Hoder, Zgredki x2, Rosalie AR, Nisha+Amishi, Tamika+Yuki
TM: Kira, Amisia, Lelia, Elvis, Buzia, Sachma, Zgredka, Tadzio, Fuzja, Enkeli, Pasio, Psiuta, Rubi, Keiko, Chiyo, Agutka,Osama
piterqqq
Posty: 15
Rejestracja: czw cze 24, 2010 11:33 am

Re: Pomóżcie proszę!

Post autor: piterqqq »

Mam tutaj link: ta klatka jest bardzo fajna i możesz ją dobrze urządzić i spokojnie na 2 szczurki , na allegro nie ma żadnych klatek , KUP W ZOOLOGU ! ^-^
1 - http://www.allegro.pl/item1086327124_kl ... ymiar.html
dusiaczek
Posty: 1775
Rejestracja: śr paź 28, 2009 11:00 pm
Lokalizacja: Żory/Opole
Kontakt:

Re: Pomóżcie proszę!

Post autor: dusiaczek »

piterqqq pisze:ma żadnych klatek , KUP W ZOOLOGU ! ^-^
nie wiem czy ma to wyglądać jak ironia czy co, więc piszę - w zoologu nieraz przepłaca się za klatkę dwa razy. moja (allegro - 80) kosztowała o 50zł drożej w sklepie.
~"zapomnialem ze ziarno tez ma uczucia i rodzine.."

~80% Twoich problemów rozwiąże Google i opcja "Szukaj" na odpowiednim forum, na pozostałe 20% wystarczy wódka.
Gecko
Posty: 101
Rejestracja: wt paź 13, 2009 8:06 pm
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Pomóżcie proszę!

Post autor: Gecko »

Jeśli możesz mieć tylko jednego zwierzaka, to nie bierz szczura, muszą być co najmniej 2 ogonki.
Proponuje wtedy jakieś inne zwierzątko, bodajże chomik syryjski jest samotnikiem :)

Co do klatki, musi mieć minimum 40 cm szerokości, jeszcze więcej długości i wysokości, poczytaj forum,
jest tu sporo o klatkach i wszystkich innych aspektach hodowli szczurków. Weź poprawkę na to, że szczur
to nie jest tanie zwierzę w utrzymaniu, a tym bardziej dwa ;D
dusiaczek
Posty: 1775
Rejestracja: śr paź 28, 2009 11:00 pm
Lokalizacja: Żory/Opole
Kontakt:

Re: Pomóżcie proszę!

Post autor: dusiaczek »

nie no nie straszcie chłopaka, nie ma dużej różnicy w "cenie" utrzymania dwóch. Wiadomo, częściej kupuje się karmę czy ściółkę zmienia, ale to nie jest nic bardzo odczuwalnego niż gdyby się miało jednego np. chomika.
~"zapomnialem ze ziarno tez ma uczucia i rodzine.."

~80% Twoich problemów rozwiąże Google i opcja "Szukaj" na odpowiednim forum, na pozostałe 20% wystarczy wódka.
Rhenata
Posty: 1495
Rejestracja: sob sty 10, 2009 4:33 pm
Lokalizacja: Naas

Re: Pomóżcie proszę!

Post autor: Rhenata »

zwłaszcza jak poleci do zoologa i weźmie szczura którego od razu trzeba będzie leczyć bo będzie zawszawiony plus za chwile jakies guzy , zapalenie płuc itp itd..wiec tani zwierzak w utrzymaniu..owszem, zawsze można przecież zignorować choroby i czekac az sie wykonczy nie wydajac ani złotówki na weta :P wtedy to szczur jest naprawdę taniusi w utrzymaniu!

trzeba straszyc zeby odstraszyć potencjalnych nieodpowiedzialnych gó*** do których inaczej nie dotrze niestety, nie twierdze ze KamilooS nalezy do takich ale jesli kazdemu będziemy powtarzac ze szczurek to takie fajne tanie w utrzymaniu i niewymagające zwierzątko to dopiero zobaczymy na forum postów 'mój ciurek sie dziwnie zachowuje..'

szczury z zoologa i większości wpadek czesto chorują i wymagają opieki weterynarza co kosztuje czasami dużo kasy,
szczury z odpowiedzialnych hodowli maja o wiele mniejsze ryzyko zachorowań i na pewno nie beda mialy wszy
na dzien dobry ..i takie sa fakty i od tego trzeba zaczynac a dopiero potem ze dwa, ze klatka taka i siaka, ze jedzenie nie najtansze na wage, ze zabawa potrzebna i opieka, ze moze lepiej pluszaka niz zywe stworzenie...
:P
My little girls I don't belive since I reached the age of reason why I don't belive
Obrazek
dusiaczek
Posty: 1775
Rejestracja: śr paź 28, 2009 11:00 pm
Lokalizacja: Żory/Opole
Kontakt:

Re: Pomóżcie proszę!

Post autor: dusiaczek »

Ale ja nie napisałam nigdzie że jest tani, tylko ja na jego miejscu widząc jak ktoś pisze że dwa szczurki są tym bardziej droższe w utrzymaniu od jednego, to bym brała jednego. A na prawdę to akurat nie jest różnica ogromna. Miałam jednego chłopaka przez miesiąc a kiedy doszedł drugi to praktycznie nie odczułam różnicy.
No a dlatego też niech poczyta czemu nie bierze się z zoologa żeby nie trzeba było od razu z nimi do weta leciec.
Ja rozumiem że choruje i że to kosztuje ale odnosiłam się do tego:
Gecko pisze: Weź poprawkę na to, że szczur to nie jest tanie zwierzę w utrzymaniu, a tym bardziej dwa ;D
bo mnie takie "tym bardziej dwa" skutecznie by zniechęciło, zwłaszcza będąc młodą, zależną od rodziców osobą.
~"zapomnialem ze ziarno tez ma uczucia i rodzine.."

~80% Twoich problemów rozwiąże Google i opcja "Szukaj" na odpowiednim forum, na pozostałe 20% wystarczy wódka.
Gecko
Posty: 101
Rejestracja: wt paź 13, 2009 8:06 pm
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Pomóżcie proszę!

Post autor: Gecko »

dusiaczek pisze:
Gecko pisze: Weź poprawkę na to, że szczur to nie jest tanie zwierzę w utrzymaniu, a tym bardziej dwa ;D
bo mnie takie "tym bardziej dwa" skutecznie by zniechęciło, zwłaszcza będąc młodą, zależną od rodziców osobą.
dusiaczek, masz rację i kajam się, faktycznie to zdanie można tak zinterpretować. Miałem jednak na myśli coś zupełnie innego. Chodziło mi o to, o czym pisała Rhenata, że trzeba straszyć i informować zarazem, bo dzięki temu można odsiać potencjalnych nieodpowiedzialnych, którzy nie przemyśleli dobrze decyzji o posiadaniu zwierzaka i kosztów/obowiązków z tym związanych. Ja sam bardzo długo się nad tym zastanawiałem i nadal sprawdzam wszystko, przy okazji upewniając się w decyzji, że chce dać dom dwóm szczurom.

Sprostuje więc, a moderator może wywalić tamto zdanie z mojego posta jeśli chce ;)

Posiadanie szczurów, to nie jest tania sprawa. Trzeba wydać sporo kasy na dobre warunki mieszkaniowe dla zwierzaka, na karmę wysokiej jakości, na dobrą ściółkę i mieć w perspektywie, choć oby się to nikomu nie zdarzało, wizyty u weterynarza. Szczur to nie chomik i trzeba mieć minimum dwa. Decyzje o tym, czy nas stać, finansowo/czasowo/psychicznie na posiadanie i odpowiedzialną opiekę nad szczurami powinniśmy więc podjąć po dłuższym przemyśleniu, a gdy w grę wchodzą rodzice, po rozmowie z nimi.

Pozdrawiam!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”