Czy ta klatka się sprawdzi ? <PYKO>

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Kasieczka
Posty: 28
Rejestracja: ndz mar 06, 2011 12:56 pm

Czy ta klatka się sprawdzi ? <PYKO>

Post autor: Kasieczka »

Wiem, że wiele takich tematów, ale chodzi mi dokładnie o firmę... Gdzieś mi się rzuciło w oczy na forum, że pyko mają kiepskie klatki, miękkie pręty itp... Szukam klatki dla dwóch samców dumbo, teraz są w przejściówce 45x30x55 i jak się domyślam, kiedy szkraby podrosną to nie bd im zbyt wygodnie.
Znalazłam coś takiego:

http://allegro.pl/klatka-zestaw-70x80cm ... 81433.html
http://allegro.pl/super-klatka-dla-szyn ... 55913.html

czy któraś z nich by się sprawdziła, czy szukać jeszcze innych ?
(nie chodzi mi o wymiary wg kalkulatora... Myślę, że ktoś mógł się już spotkać z takimi klatkami, chciałabym wiedzieć, jak się 'zachowują' w praktyce ) :)
za TM: Maya [*] Lady [*] Mrówcia [*][/size][/i][/color]
przy mnie: Aston i Martin - moi kochankowie - dumbole <:
Kasieczka
Posty: 28
Rejestracja: ndz mar 06, 2011 12:56 pm

Re: Czy ta klatka się sprawdzi ? <PYKO>

Post autor: Kasieczka »

Przepraszam za double, nie widzę opcji 'edytuj' ???
Półki drewniane oczywiście do wyrzucenia, chcę zamontować koszyki... :)
za TM: Maya [*] Lady [*] Mrówcia [*][/size][/i][/color]
przy mnie: Aston i Martin - moi kochankowie - dumbole <:
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Czy ta klatka się sprawdzi ? <PYKO>

Post autor: smeg »

Te klatki mają swoje wady, było o nich dużo na forum, wystarczyło poszukać ;) Mają małe drzwiczki i są dosyć chybotliwe, często zaczepy klatki nie pasują do kuwety. Ale wszystkie te wady to niedogodność raczej dla właściciela, szczurom będą się podobały ;D Więc musisz zdecydować czy chcesz się trochę pogimnastykować przy myciu i urządzaniu, dostając w zamian niską cenę ;) Chociaż te aukcje, które znalazłaś są dość drogie, poszukaj może INTER-ZOO - to identyczne klatki, ale trochę tańsze.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
Magamaga
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 2996
Rejestracja: sob paź 06, 2007 7:22 am
Lokalizacja: Gdynia

Re: Czy ta klatka się sprawdzi ? <PYKO>

Post autor: Magamaga »

Miałam taką klatkę i z mojego doświadczenia wynika, że ciężko się ją myło, i w ogóle urządzało w związku z małymi drzwiczkami. Poza tym w drzwiczkach z przodu po kolei wypadały pręciki.
Obrazek
Ze mną: kotka Luna i kocurek Borys

Za TM- Tuptuś [*] Fiona [*] Milejka [*] Batman [*] Mania [*] Lolek [*] Zefir [*] Bobek [*] Zawsze będę pamiętać....[/size]
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Czy ta klatka się sprawdzi ? <PYKO>

Post autor: smeg »

http://allegro.pl/klatka-dla-szynszyla- ... 70396.html - tu jest model trochę niższy, ale nadający się dla dwóch samców. Ma dużo większe drzwiczki.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Czy ta klatka się sprawdzi ? <PYKO>

Post autor: smeg »

Mam właśnie taką jak w linku powyżej, zamieniłam się za 70x40x80 pyko czy tam interzoo ;) Ta z większymi drzwiczkami ma też dużo grubsze druty, więc wydaje mi się solidniejsza. Jednak w kilku miejscach pręciki odstają, odczepiły się przy przenoszeniu i myciu.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
lovekrove
Posty: 972
Rejestracja: ndz paź 24, 2010 8:22 am

Re: Czy ta klatka się sprawdzi ? <PYKO>

Post autor: lovekrove »

Jeszcze dodam, że model, który podaje smeg ma bardzo grube, solidne pręty ;)
Sześciu szczurzych rozbójników: Muffin[*], Oskar[*], Ryjek[*], Szymon[*], Alvin[*], Melman, Zdzichu, Edek[/color]
Kasieczka
Posty: 28
Rejestracja: ndz mar 06, 2011 12:56 pm

Re: Czy ta klatka się sprawdzi ? <PYKO>

Post autor: Kasieczka »

Super, dziękuję, pogrzebię:)
za TM: Maya [*] Lady [*] Mrówcia [*][/size][/i][/color]
przy mnie: Aston i Martin - moi kochankowie - dumbole <:
Awatar użytkownika
gruszka1990
Posty: 355
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 6:38 pm
Lokalizacja: Poznań / Białystok

Re: Czy ta klatka się sprawdzi ? <PYKO>

Post autor: gruszka1990 »

Ja mam tą klatkę z cieńszymi pręcikami, w związku z tym, że nie miałam pieniędzy na solidniejszą, to używałam jednej 2 lata, obecnie kupiłam jeszcze kolejną taką sama i jedyną wadą wg mnie są małe drzwiczki. Ja wkładam ją do wanny i całą myję więc z tym problemu nie mam :)
Obrazek

Obecnie przy mnie trzy dzielne siostrzyczki: Wiki, Gruba, i Lejla <3 oraz kot o imieniu Kot =)
Za TM: Maciuś, Wojtuś i Grysia[']
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Czy ta klatka się sprawdzi ? <PYKO>

Post autor: noovaa »

Ja mam klatkę od Pyko ... Nie jest idealna, ale za swoją cenę wystarczająca. Ma póki co pół roku i się jeszcze nie rozpadła ;p...

Ale jak kogoś na lepszą stać, to brałabym lepszą.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Cyklotymia
Posty: 2376
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 1:37 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Czy ta klatka się sprawdzi ? <PYKO>

Post autor: Cyklotymia »

Też mam Pyko, jest rzeczywiście giętkawa, ale spokojnie ją myję w wannie, a dekoruję tak, że ściągam dach i od góry umieszczam pierdółki wszystkie, więc małe drzwiczki nie są problemem. Polecam, bo za taką kasę nic lepszego się nie znajdzie :D
Awatar użytkownika
Szeliza
Posty: 740
Rejestracja: czw paź 22, 2009 6:19 pm
Lokalizacja: Ostróda

Re: Czy ta klatka się sprawdzi ? <PYKO>

Post autor: Szeliza »

Nie wiem czy kupiłeś już klatkę. Ale ja bym ci poleciła taniej, większą klatkę.( według kalkulatora na 5 szczurów )
Z otwieranym dachem jest łatwiej umeblować itp. Przynajmniej mi się bardzo podoba i nie jest taka droga ;)
Ja jak coś tylko polecam ;)
Awatar użytkownika
Szeliza
Posty: 740
Rejestracja: czw paź 22, 2009 6:19 pm
Lokalizacja: Ostróda

Re: Czy ta klatka się sprawdzi ? <PYKO>

Post autor: Szeliza »

Kasieczka
Posty: 28
Rejestracja: ndz mar 06, 2011 12:56 pm

Re: Czy ta klatka się sprawdzi ? <PYKO>

Post autor: Kasieczka »

Jeszcze nie, ale zamówiłam właśnie taką klatką jak w linku wyżej, tylko że w zoologu.
Zapłacę 120 zł. , więc wydaje mi się to mało za tak dużą klatkę :)
Dziękuję wszystkim za inf. ;>
za TM: Maya [*] Lady [*] Mrówcia [*][/size][/i][/color]
przy mnie: Aston i Martin - moi kochankowie - dumbole <:
Awatar użytkownika
karolajn
Posty: 128
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 9:00 pm

Re: Czy ta klatka się sprawdzi ? <PYKO>

Post autor: karolajn »

Ja mam taką :
http://allegro.pl/klatka-mega-70cm-szyn ... 63235.html i jak na taką cenę to się naprawdę opłaca, pręty choć łatwo można wygiąć są ok.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”