tymczasowa klatka dla dwóch szczurków czy może jednak stała?

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
^Yuuhi^
Posty: 1062
Rejestracja: ndz maja 29, 2011 4:34 pm
Lokalizacja: Śląskie/Chorzów
Kontakt:

tymczasowa klatka dla dwóch szczurków czy może jednak stała?

Post autor: ^Yuuhi^ »

mam zamiar wziąść Ediemu ogoniastego przyjaciela moja aktualna klatka w ktorej przebywa Edi jeszcze sam jest taka:

Obrazek

Obrazek

Wymiary klatki to: szer: 60cm x głęb: 37cm wys: 64cm
usunęłam gorne pięterko i wstawiłam tam hamaczek

drugą którą posiadam jest ta :

Obrazek

nie stać mnie aktualnie na lepszą klatkę więc chciałabym połączyć te dwie tylko nie wiem w jaki sposób to zrobić i jak kiedy bedą już połączone je urządzić . co o tym myślicie? proszę o porady a nie teksty w stylu "kup jak najszybciej nową" bo jak mówię nie stać mnie narazie.
Ze mną: Gizmo, Frodo, Gus, Loki oraz pies Brutus i paput Hektor
Za Tęczowym Mostem [*]: Edzio, Fredzio, Tarzan, Hedor, Gex, Radarek, Twix, Leon, Lestat, Kovu, Maniek, Dan, Winnie, Castiel[/color]
Awatar użytkownika
KITEgirl
Posty: 1524
Rejestracja: pn cze 07, 2010 7:04 pm
Numer GG: 491855
Kontakt:

Re: tymczasowa klatka dla dwóch szczurków czy może jednak st

Post autor: KITEgirl »

jak cię nie stać to nie powinieneś mieć szczurów. co gdyby się teraz bardzo rozchorowały?
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: tymczasowa klatka dla dwóch szczurków czy może jednak st

Post autor: alken »

na razie może być, ale postaraj się skombinować coś większego (szczególnie na głębokość, żeby było powyżej 40cm) chłopaki potrafią urosnąć bardzo szybko i być sporych rozmiarów i ważyć tez sporo, powyżej pół kg.
druga klatka ma tak małą podstawę że nie ma sensu jej przyczepiać bo to tak jakby powiększyć dom o komórkę na miotły ;)

wywal te metalowe pięterka, powkładaj koszyczki i hamaki, pooglądaj sobie wątki "nasze klatki" i "zdjęcia klatek" tam znajdziesz pomysły
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
^Yuuhi^
Posty: 1062
Rejestracja: ndz maja 29, 2011 4:34 pm
Lokalizacja: Śląskie/Chorzów
Kontakt:

Re: tymczasowa klatka dla dwóch szczurków czy może jednak st

Post autor: ^Yuuhi^ »

jak mówiłam chcę otrzymać rady jak je mogę połączyć a nie czy powinnam mieć szczury czy nie, gdyby się rozchorowały to jest calkiem inna sprawa ale skoro mam te dwie klatki i mogę je jakoś polączyć aż nie będę mogła kupic z mojej pierwszej wyplaty nowej to proszę tu o rady jak to zrobić i urządzić , żeby przynajmniej przez ten czas miały więcej miejsca, bo akurat jestem na tyle odpowiedzialną osobą że gdybym wiedziała że nie bede miała pieniędzy na utzrymanie i ewentualne leczenie to bym ich nawet nie brała, jednak to mam zapewnione.
Ze mną: Gizmo, Frodo, Gus, Loki oraz pies Brutus i paput Hektor
Za Tęczowym Mostem [*]: Edzio, Fredzio, Tarzan, Hedor, Gex, Radarek, Twix, Leon, Lestat, Kovu, Maniek, Dan, Winnie, Castiel[/color]
marts
Posty: 1070
Rejestracja: ndz cze 05, 2011 10:01 pm
Lokalizacja: opole

Re: tymczasowa klatka dla dwóch szczurków czy może jednak st

Post autor: marts »

No to tak jak alken mówi, nie łącz ich bo to nie ma sensu. Wywal pięterka i zawieś jakieś hamaki, koszyki czy tunele ;)
stajesz się na zawsze odpowiedzialny za to co oswoiłeś.
Awatar użytkownika
^Yuuhi^
Posty: 1062
Rejestracja: ndz maja 29, 2011 4:34 pm
Lokalizacja: Śląskie/Chorzów
Kontakt:

Re: tymczasowa klatka dla dwóch szczurków czy może jednak st

Post autor: ^Yuuhi^ »

pozatym według kalkulatora umieszczonego na forum wyszło mi że klatka którą zamieszkuje edi jest odpowiednia dla dwóch szczurów więc nie krytykujcie bo mimo wszystko mam dobre chęci a jakby mi na nich nie zależało to bym nawet nie myślala o kupieniu wiekszej lub powiększeniu aktualnej
Ze mną: Gizmo, Frodo, Gus, Loki oraz pies Brutus i paput Hektor
Za Tęczowym Mostem [*]: Edzio, Fredzio, Tarzan, Hedor, Gex, Radarek, Twix, Leon, Lestat, Kovu, Maniek, Dan, Winnie, Castiel[/color]
marts
Posty: 1070
Rejestracja: ndz cze 05, 2011 10:01 pm
Lokalizacja: opole

Re: tymczasowa klatka dla dwóch szczurków czy może jednak st

Post autor: marts »

Posiadam taką klatkę w domu w której kiedyś mieszkały ogonki mojej siostry i ona wcale taka mała nie jest a tym bardziej jeśli się ją odpowiednio zagospodaruje.
stajesz się na zawsze odpowiedzialny za to co oswoiłeś.
Awatar użytkownika
^Yuuhi^
Posty: 1062
Rejestracja: ndz maja 29, 2011 4:34 pm
Lokalizacja: Śląskie/Chorzów
Kontakt:

Re: tymczasowa klatka dla dwóch szczurków czy może jednak st

Post autor: ^Yuuhi^ »

dokladnie kiedy ją załatwiłam miała wmontowane dwa pięterka i wydawala sie taka mała i ciasna, po wyciągnięciu jednego pięterka zrobiło się dużo więcej miejsca a szczurasek zaczął wesoło wspinać sie po ściankach klatki :) Marts a jak mniej więcej klatka była zagospodarowana?
Ze mną: Gizmo, Frodo, Gus, Loki oraz pies Brutus i paput Hektor
Za Tęczowym Mostem [*]: Edzio, Fredzio, Tarzan, Hedor, Gex, Radarek, Twix, Leon, Lestat, Kovu, Maniek, Dan, Winnie, Castiel[/color]
marts
Posty: 1070
Rejestracja: ndz cze 05, 2011 10:01 pm
Lokalizacja: opole

Re: tymczasowa klatka dla dwóch szczurków czy może jednak st

Post autor: marts »

Siostra wywaliła właśnie górne pięterko i powiesiła 2 hamaki a na dolnym pięterku ogonki miały miski z jedzonkiem ;) Z czasem też dodała plastikowy koszyczek. Jednak klatka szybko się jej znudziła - a że chciała powiększyć stadko, kupiłam jej większą klatkę na urodziny ;)
stajesz się na zawsze odpowiedzialny za to co oswoiłeś.
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: tymczasowa klatka dla dwóch szczurków czy może jednak st

Post autor: alken »

ale przecież nikt Cię nie krytykuje (Kite się nie przejmuj bo trochę narwana jest ;) ) nie ma się co unosić

tak, wg kalkulatora jest na 2, ale kalkulator nie uwzględnia płci, wielkości, aktywności, sposobu urządzenia klatki itp. dlatego możliwe że w przyszłości będziesz musiała zmienić klatkę, no i zawsze lepiej mieć za dużą niż za małą, samce potrafią tak urosnąć http://imageshack.us/photo/my-images/846/dscn1926.jpg/;)
możesz się skupić na fajnym wystroju póki co. bo wystrój też jest ważny, tak żeby wykorzystać maksimum przestrzeni klatki.
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
marts
Posty: 1070
Rejestracja: ndz cze 05, 2011 10:01 pm
Lokalizacja: opole

Re: tymczasowa klatka dla dwóch szczurków czy może jednak st

Post autor: marts »

No tak, ale sama powiedziała, że aktualnie jej nie stać na większą klatkę - czyli ma w planach zakup ;)
stajesz się na zawsze odpowiedzialny za to co oswoiłeś.
Awatar użytkownika
^Yuuhi^
Posty: 1062
Rejestracja: ndz maja 29, 2011 4:34 pm
Lokalizacja: Śląskie/Chorzów
Kontakt:

Re: tymczasowa klatka dla dwóch szczurków czy może jednak st

Post autor: ^Yuuhi^ »

tak wogóle to czesto mówicie o klatkach nawet dobrych dla dwoch szczuraskow chociaż na biede ze sa za male jednak ja kiedys widzialam 3 szczury w klatce takiej jak ta Obrazek ; :'( więc wiecie czasem warto zwrócić uwagę na dobre chęci ludzi względem swoich pupil i pomyślec o takich co takie ziwerzęta mają tylko po to żeby byly i nic więcej bo czasem szczury są w jeszcze gorszych warunkach niż u ludzi którzy je kochają i staraja sie dla nich jak tylko umią mimo ze mają troszke za małe klatki z różnych powodów
Ze mną: Gizmo, Frodo, Gus, Loki oraz pies Brutus i paput Hektor
Za Tęczowym Mostem [*]: Edzio, Fredzio, Tarzan, Hedor, Gex, Radarek, Twix, Leon, Lestat, Kovu, Maniek, Dan, Winnie, Castiel[/color]
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: tymczasowa klatka dla dwóch szczurków czy może jednak st

Post autor: smeg »

Tak jak było już mówione - wyjmij metalowe pięterka, będziesz mogła lepiej zagospodarować przestrzeń w klatce. Teraz odstępy między nimi są zbyt małe i szczur nie może np. stanąć swobodnie na dwóch łapkach. Poza tym druciane piętra nie są zbyt wygodne i przyjazne dla łapek - często zdarzają się przy nich skręcenia albo odciski.

19hajer20 - samą miłością nie nakarmisz szczura, nie zapewnisz mu higieny i odpowiedniej przestrzeni, nie wyleczysz gdy zachoruje. Trzeba mierzyć siły na zamiary, jeśli kochasz zwierzęta ale Cię nie stać na zapewnienie im dobrych warunków, to dla ich dobra nie bierz ich do domu. Tak samo jak ludzie, których nie stać na utrzymanie dzieci nie powinni ich robić, ale to inna sprawa ::)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: tymczasowa klatka dla dwóch szczurków czy może jednak st

Post autor: alken »

tak wogóle to czesto mówicie o klatkach nawet dobrych dla dwoch szczuraskow chociaż na biede ze sa za male
hm, za bardzo nie wiem o co chodzi w tym zdaniu ;)
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
^Yuuhi^
Posty: 1062
Rejestracja: ndz maja 29, 2011 4:34 pm
Lokalizacja: Śląskie/Chorzów
Kontakt:

Re: tymczasowa klatka dla dwóch szczurków czy może jednak st

Post autor: ^Yuuhi^ »

chodzi mi o to ze czytajac wasze forum widze czasem ze ludzie maja klatki w ktorych dwa szczurki sie zmieszcza jednak wy mowicie ze to za malo, bo wedlug mnie jezeli szczurek siedzi caly dzien w swojej klatce to fakt jest za mala bo ogonek bedzie siedzial w kacie i nie bedzie mial zadnych rozrywek w swoim "domku", ale jesli szczur caly dzien spedza poza klatka i ma poza nia sporo atrakcji to czasem taka klatka jaka ja mam wystarczy jesli tylko sluzy do spania i jedzenia bo szczurek ma duzo ruchu poza klatka,a w niej spedza zaledwie pare godzin.
Ze mną: Gizmo, Frodo, Gus, Loki oraz pies Brutus i paput Hektor
Za Tęczowym Mostem [*]: Edzio, Fredzio, Tarzan, Hedor, Gex, Radarek, Twix, Leon, Lestat, Kovu, Maniek, Dan, Winnie, Castiel[/color]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”