[Klatka] - na 2 szczury

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: [Klatka] - na 2 szczury

Post autor: Nina »

andzius pisze:Oczywiście tylko na jakiś czas, bo po nowym roku kupię jej nową klatkę.
A wiesz, że dla szczura, to 'po nowym roku' (ponad 4 miesiące) to w lepszej wersji mniej-więcej 1/7 życia?
Jest zdecydowanie za mała, nawet na jakiś czas (chyba, że ten 'jakiś czas' to tydzień czy dwa)
Poza tym szczury to zwierzęta stadne, a dwóch w takiej klatce to nawet na te 2 tygodnie bym nie upchnęła...
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
andzius
Posty: 13
Rejestracja: pt sie 14, 2009 2:47 pm

Re: [Klatka] - na 2 szczury

Post autor: andzius »

oj upchnęła byś! ta klatka jest większa niż się wydaje i ma 3 piętra + dno, poza tym jak jej kupię nową klatkę to będzie miała wymiary: Wys:80cm Dł:80cm Szer: 44cm, to już chyba wystarczy. Poza tym na razie jest sama.
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: [Klatka] - na 2 szczury

Post autor: zalbi »

andzius - skoro pytasz to oczekuj odpowiedzi i krytyki - nie trzymaj w tym szczura. to jakbyś mieszkała w windzie.
jeszcze bezczelnie wmawiasz komuś, kto zna sie na szczurach, że "upchnęła byś" i ze niby wymiary, które podałaś, w rzeczywistości, gdy patrzy się na klatkę, powiększają się, tak?



jakim cudem na wysokości 49 cm zmieściłaś trzy piętra? nawet jedno piętro to tam za dużo..
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
andzius
Posty: 13
Rejestracja: pt sie 14, 2009 2:47 pm

Re: [Klatka] - na 2 szczury

Post autor: andzius »

no cóż, ja uważam inaczej, a moja szczurcia jest szczęśliwa i aktywna, a do nowego roku poczeka i wtedy dostanie klatkę marzeń. a zresztą podam Ci adres i sam zobacz czy TA klatka jest odpowiednia: http://www.allegro.pl/item704120595_sup ... owosc.html
Proszę o szybką odpowiedź
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: [Klatka] - na 2 szczury

Post autor: Nina »

Powiedz mi jedno: po co pytasz? Skoro i tak jesteś mądrzejsza a osoby mające szczury od lat są głupie i nie wiedzą jaka klatka jest odpowiednia.

Doskonale wiem o jakiej klatce mówisz, wiem jak wygląda. Mam klatke nawet troche większą od tej i u nas robi wyłącznie za chorobówke, dla bardzo chorych szczurów. Mieszkał w niej młodziutki chomik, żadne większe zwierze...
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: [Klatka] - na 2 szczury

Post autor: zalbi »

skoro uważasz inaczej to po co w ogóle pytałaś? to sie mija z celem...


a skąd wiesz, że jest szczęsliwa? powiedziała Ci to?




jeżeli umeblujesz pomieszczenie metr x półtora na dwa metry wysokie i zamieścisz tam łazienkę, jadalnię, sypialnię i pokój dzienny to wtedy porozmawiamy.
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
andzius
Posty: 13
Rejestracja: pt sie 14, 2009 2:47 pm

Re: [Klatka] - na 2 szczury

Post autor: andzius »

tak się składa, że moja ciocia jest psychologiem dla zwierząt więc wiem że jest szczęśliwa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Poza tym jest ciekawska i nie jest osowiała!!!!!!!!!
andzius
Posty: 13
Rejestracja: pt sie 14, 2009 2:47 pm

Re: [Klatka] - na 2 szczury

Post autor: andzius »

poza tym ja mówię o klatce dla SZYNSZYLI o wymiarach:
Szerokość: 44cm
Długość: 80cm
Wysokość: 80cm
taką klatkę jej kupię
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: [Klatka] - na 2 szczury

Post autor: Nina »

To jaką jej kupisz ma najmniejsze znaczenie, my piszemy o tej w jakiej chcesz ją trzymać ponad 4 miesiące.

Tekst z psychologiem zwierzęcym co najmniej śmieszny. Nie trzeba nim być, żeby wiedzieć, że szczur samotny = szczur nieszczęśliwy.
Jeśli jakikolwiek psycholog zwierzęcy stwierdziłby, że samotny szczur jest szczęśliwy, to świadczyłoby tylko i wyłącznie o jego niekompetencji i nieznajomości danego gatunku.

EDIT
Doczytałam, masz 3 szczury i podobno wielką klatke, dlaczego więc jeden jest samotny i siedzi w takiej klitce?
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
andzius
Posty: 13
Rejestracja: pt sie 14, 2009 2:47 pm

Re: [Klatka] - na 2 szczury

Post autor: andzius »

dobra może masz rację, ale ja miałam jakiś czas temu chomiki(chodzi mi o to, że to też zwierzątka stadne),najpierw miałam 1, przez 1,5 roku! dopiero póżniej dokupiłam 2 kolejne, jak kupiłam większą klatkę, a mój pierwszy chomik(ten samotny), żył 4 LATA i 2 MIES. Reszta też coś koło tego. Więc... samotny zwierzak, niekoniecznie= nieszczęśliwy zwierzak.
andzius
Posty: 13
Rejestracja: pt sie 14, 2009 2:47 pm

Re: [Klatka] - na 2 szczury

Post autor: andzius »

ale to już niedługo!! nowa klatka będzie za niecały tydzień!!! pokazałam rodzicom to forum i zmienili zdanie, moja szczurcia dostanie wielką klatkę dla szynszyli, tą, do której link na allegro, już wcześniej podałam.
Awatar użytkownika
Asmena
Posty: 689
Rejestracja: wt cze 30, 2009 9:02 am
Lokalizacja: Poznań

Re: [Klatka] - na 2 szczury

Post autor: Asmena »

Zależy, jakie chomiki miałaś... Syryjskie są samotnikami i nie potrzebują towarzystwa...
Szkoda tak po raz kolejny tłumaczyć...
Szczur samotny = szczur nieszczęśliwy i koniec. Może Cię kochać, może być oswojony, ale Ty NIGDY nie dasz mu tego, co może dać inny szczur.

http://szczury.org/viewtopic.php?f=2&t=8541

Naprawdę, uwierz ludziom, dla których szczury to całe życie, i którzy zajmują się nimi od kilku(nastu) lat.
Ze mną: Chibi, Riku, Shinju, Kambru, Arai, Chiki, Hagu, Sukui
Za TM: Akai, Filip, Aida, Naka, Lucy, Labisia, Kate, Mariusz, Nezumi, Doku, Haya
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: [Klatka] - na 2 szczury

Post autor: Izold »

Chyba nigdy nie widziałaś szczurzej zabawy w gonito,szukano, wspólnego szukania jedzenia na podłodze,iskania i spania razem w kłębku.
Jeśli ty wiesz lepiej i twoja ciocia - psycholog zwierzęcy która zobaczyla twojego szczura i powiedziała ze szczur jest szczesliwy to oznacza że nie musi mieć towarzystwa?Poczytaj troszkę o szczurach,w sumie powinnaś to zrobić przed zdecydowaniem się na jego kupno.Są tu osoby które ze szczurami mają doświadczenie czasem po 10 lat,ale nie! Oczywiście,ty masz racje,jesteś mądrzejsza od hodowców i ludzi posiadających szczury już od wielu lat.
Bardzo współczuje twojemu szczurkowi że trafił mu sie taki bubel.
Awatar użytkownika
Loryel
Posty: 125
Rejestracja: czw lip 16, 2009 5:04 am
Lokalizacja: Olsztyn

Re: [Klatka] - na 2 szczury

Post autor: Loryel »

To teraz ja mam pytanie odnosnie klatki o ktorej pisala andzius (80X44X80) otoz czy ze spokojem moge taka kupic na 3 samcow? I czy 5 tygodniowy szczurek pzecisnie sie przez prety o rozstawie 1,7 cm?
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: [Klatka] - na 2 szczury

Post autor: Nakasha »

Moim zdaniem takie wymiary będą dobre dla 3 samców :) ale niestety małe szczurki przez 1,7 cm mogą się przecisnąć.
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”