[Klatka] - na 2 szczury

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Czy to dobra Klatka na 2 szczurki?

Post autor: noovaa »

Wg mnie, można je dołączyć do większej ... to że są za małe, nie znaczy że nie nadają się jako dodatkowe miejsce, kiedy główna klatka jest odpowiedniej wielkości :) ... Szczur może wybrać gdzie będzie i iść do dużej, jeśli zechce się wyłożyć ... ;).

Im więcej miejsca, tym lepiej ... ;)
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
zielonaona
Posty: 1
Rejestracja: czw mar 29, 2012 3:58 pm

Re: [Klatka] - na 2 szczury

Post autor: zielonaona »

a czy taka nadawałaby się na 2 ogonki ?
http://allegro.pl/62x42x58cm-klatka-na- ... 69528.html
bo widziałam że ktoś napisał że minimum to 70x40x60, a wydaje mi się że ta bylaby dość duża
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Klatka] - na 2 szczury

Post autor: Malachit »

Teoretycznie tak, tylko ma dość duże odstępy (2cm), więc raczej dla starszych, nie dla dzieciaków.
Wyszukiwarka nie gryzie
dusiaczek
Posty: 1775
Rejestracja: śr paź 28, 2009 11:00 pm
Lokalizacja: Żory/Opole
Kontakt:

Re: [Klatka] - na 2 szczury

Post autor: dusiaczek »

Zalezy od szczura, ja do 2cm przełożyłam samice w wieku średnio 10 tygodni i nawet nie mogło się im śnić o wyjściu.
~"zapomnialem ze ziarno tez ma uczucia i rodzine.."

~80% Twoich problemów rozwiąże Google i opcja "Szukaj" na odpowiednim forum, na pozostałe 20% wystarczy wódka.
Awatar użytkownika
lickeeed
Posty: 80
Rejestracja: pt mar 30, 2012 8:00 pm
Lokalizacja: Opole

Klatka na dwa szczurki

Post autor: lickeeed »

Mam klatke po papugach i jest dosc wysoka, mam półeczki itp wymiary : 45x30x50 ale bede miec 2 sczury i to samce ktore beda wieksze i mam do wyboru przetrzymac je troche w tej klatce bo narazie sa mlode a pozniej moge je przeprowadzic do klatki dla krolika ( nie wiem czy to dobry pomysl biorac pod uwage odstepy miedzy pretami szerokie i niska klatka) lub zakupic nowa, wiec chyba sprzedam klatke dla krolika i zarobie troche i kupie im jakas duza klatke. Czy ta pasuje? http://img02.allegroimg.pl/photos/400x3 ... 2249884697 jesli nie lub macie inne propozycje to prosze wyslijcie linki do allegro :)
Moje ogonki : Charlie i Timmy <3
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Klatka na dwa szczurki

Post autor: Paul_Julian »

Ta mniejsza klatka moze być tylko jako na tymczas. Poczytaj tematy o klatce dla 2ch , chocby tutaj http://szczury.org/viewtopic.php?f=165&t=34749

Klatkę dla królika trzeba osiatkowac, ale np. ja mam Casite ( 120x60x60, odstepy 2 cm) i 3 mies. samiczki nie przepchaja głowy przez pręty. Więc moze sie okazać, ze Twoja bedzie ok. Szczurki lubia się wspinać, u mnie nie ma duzo do wspinania, bo wolę niższe klatki (wygodniejsze dla starszych szczurków).
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
lickeeed
Posty: 80
Rejestracja: pt mar 30, 2012 8:00 pm
Lokalizacja: Opole

Re: Klatka na dwa szczurki

Post autor: lickeeed »

Wlasnie mam podobna klatke nawet wieksza, to co dobra bedzie jak podrosna?
Moje ogonki : Charlie i Timmy <3
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Klatka na dwa szczurki

Post autor: Paul_Julian »

Myslę, ze bedzie dobra, jeszcze ją zmierz i podaj wymiary, mozesz też wrzucic fotkę :) Bo jak większa, to całkiem super by była :D Niektóre królikówki maja 2.5 cm , a to już za duzo, trzeba by siatkować.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
lickeeed
Posty: 80
Rejestracja: pt mar 30, 2012 8:00 pm
Lokalizacja: Opole

Re: Klatka na dwa szczurki

Post autor: lickeeed »

klatka to 120 i jest serio bardzo duża, zastanawia mnie tez jedno ze jest po chorym kroliki co prawda myta domestosem i krolik zdechl 2 miesiace temu, ale nic im nie bedzie? Jakies zarazki po nim...? Odstepy nie wiem ile maja sprawde bo jest w garazu :)
Moje ogonki : Charlie i Timmy <3
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Klatka na dwa szczurki

Post autor: Paul_Julian »

W 2 miesiące to chyba wszystkie zarazki poszły precz.
Ale jak cos to mozesz np. zastosować Virkon http://www.hodowlany.pl/i129_VIRKON_S_u ... _200g.html

Zwykle weci to mają u siebie do dezynfekcji, zapytaj czy by Ci nie dał 1-2 łyzeczek proszku. Tylko nie pamietam ile się do tego daje wody. Ja to dostalem od weta, u którego leczę ogony.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Bandziornooo
Posty: 743
Rejestracja: śr kwie 04, 2012 9:18 am

Re: [Klatka] - na 2 szczury

Post autor: Bandziornooo »

Ja chciałam dogodzić swojemu ogoniastemu i kupiłam klatkę 100x53 wys.90 cm, z założeniem że jak dołączy do niego drugi koleżka będą mieli ekstra dużo przestrzeni (a jak pole do popisu z urządzaniem ) ale niestety szczebelki są co 2 cm i wyłazi mały chuligan. Myślałam nad osiatkowaniem jak niektórzy na forum pisali ale obawiam się że pomimo starań jakieś druciki gdzieś będą wystawać i jeszcze maluch zrobi sobie krzywdę :/ Przeszperałam internet i forum i znalazłam (wydaje mi się) całkiem spoko klatkę - http://zdrowyzwierzak.pl/product-pol-19 ... owych.html jakby to ładnie urządzić to powinno być ok w założeniu na 2 ogonki?
No i pytanie do fachowców, jak sądzicie przez 1,4cm szpary się przeciśnie ten wariat? Jest wielkości jak dorosła mysz. O0
Moja ekipa : Doris + Arlena
Za TM: Szeregowy (*), Rico (*), Kowalski (*)
Awatar użytkownika
Frugo_Frugo
Posty: 762
Rejestracja: śr gru 21, 2011 8:45 pm
Lokalizacja: Toruń

Re: [Klatka] - na 2 szczury

Post autor: Frugo_Frugo »

Wiele osób ma klatkę z zdrowegozwierzaka i wiele ją poleca , dlatego myślę, że możesz ją kupić. :)
Awatar użytkownika
Bandziornooo
Posty: 743
Rejestracja: śr kwie 04, 2012 9:18 am

Re: [Klatka] - na 2 szczury

Post autor: Bandziornooo »

Maluchy nie zwieją przez 1,4 cm ?
Moja ekipa : Doris + Arlena
Za TM: Szeregowy (*), Rico (*), Kowalski (*)
Awatar użytkownika
Dogha
Posty: 65
Rejestracja: czw lut 10, 2011 11:46 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Klatka] - na 2 szczury

Post autor: Dogha »

Nie ;) Mam dwa maluchy w XL'ce (odstęp 1,5cm) i nie sią w stanie się przecisnąć.
Polarowe szczurze mebelki KLIK!
Awatar użytkownika
lickeeed
Posty: 80
Rejestracja: pt mar 30, 2012 8:00 pm
Lokalizacja: Opole

Re: Klatka na dwa szczurki

Post autor: lickeeed »

Ok dzieki :) po tym jak krolik odszedl zadzwonilam do weta ktory go leczyl i weterynarz powiedzial, ze wystarczy domestosem i wlasnie zebym wstrzymala sie z kolejnymi zwierzaczkami na ok. 2 miesiace wiec mysle ze jak ogonki podrosną na ogony to je tam przeprowadzę :)
Moje ogonki : Charlie i Timmy <3
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”