Akwarium jako klatka?

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Okuni
Posty: 18
Rejestracja: wt sty 24, 2012 6:07 pm
Numer GG: 11218415
Lokalizacja: Prażmów/Warszawa
Kontakt:

Akwarium jako klatka?

Post autor: Okuni »

Witam. Posiadałam kiedyś akwarium z rybkami, ale potem oddałam je bratu ciotecznemu, który potrzebował większego dla swoich rybek, jednak tych już nie ma i raczej nie zamierza mieć w najbliższym czasie. Nie pamiętam dokładnie wymiarów akwarium, ale miało coś koło 60 l pojemności, a w pokrywie można zrobić otwory, które służyłyby za wywietrzniki lub mogłabym zrobić pokrywę z prętów. Czy nie byłoby problemu, żeby dwa szczurki mieszkały w takim domku? Oczywiście regularnie wymieniana byłaby ściółka, zrobiłabym im trwałe półeczki i drabinki i co tylko by im się mogło przydać do zabawy. Wybieg zapewniłabym im w swoim pokoju, który aż taki mały nie jest, bo ma trochę ponad 20 metrów kwadratowych i odpowiednio zostałby zabezpieczony.

Co sądzicie o tym pomyśle? Nadawało by się to akwarium?
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Akwarium jako klatka?

Post autor: akzi »

nie wiem wydaje mi się że nie.
dla szczura klatka jest najlepsza.
pozatym te twoje dzióry w pokrywie to zły pomysł, tam się zrobi sauna z parujących sików i będziesz miała problemy zdrowotne (znaczy się szczury beda miały)

nie lepiej kupic klatkę ?
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
Awatar użytkownika
Afera
Posty: 2768
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 9:37 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Akwarium jako klatka?

Post autor: Afera »

Myślę, że to nie jest dobry pomysł. Dla szczura jest lepsza klatka, bo lubi się wspinać, można zamontować piętra, hamaki itp. Poza tym 60 l to jest mało...
9 duszyczek za TM [*]
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Akwarium jako klatka?

Post autor: noovaa »

Akwarium kompletnie nie nadaje się dla szczura.

1. Szczur lubi się wspinać
2. Musiałoby być dużo większe niż klatka dla 2 szczurów
3. Słaba cyrkulacja powietrza, czyli: duszno, śmierdzi a bakterie rozwijają się szybciej
4. Wyższa temperatura w akwarium niż w pokoju ( zawsze ), co może powodować częstsze przeziębienia.
6. Szczury, lepiej czują się w wyższych niż szerszych domkach
7. Urządzenie akwarium tak by szczur nie umierał z nudów jest megatrudne

Jakbym się uparła, to bym jeszcze coś znalazła ;).
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Okuni
Posty: 18
Rejestracja: wt sty 24, 2012 6:07 pm
Numer GG: 11218415
Lokalizacja: Prażmów/Warszawa
Kontakt:

Re: Akwarium jako klatka?

Post autor: Okuni »

Teoretycznie w moim pokoju nie jest za ciepło, bo mieszkam na nieocieplonym piętrze i to się raczej nie zmieni. Klatki mi kupić nie pozwolą, bo i tak za dużo wydatków, np. mojemu braciszkowi kochanemu muszą dać na paliwo, żeby dojeżdżał sobie do szkoły. Akwarium jest na pewno wyższe niż szersze... Zastanawiałam się raczej, żeby było to tymczasowe mieszkanko zanim załatwię klatkę.
Awatar użytkownika
Afera
Posty: 2768
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 9:37 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Akwarium jako klatka?

Post autor: Afera »

Ja uważam, że jeśli chcesz mieć jakiekolwiek zwierzę to najpierw spełnia się jego wymagania dopiero potem się go kupuje. Także najpierw uskładaj sobie na klatkę a dopiero potem sprowadzaj do domu szczury.
9 duszyczek za TM [*]
Hanka&Medyk
Posty: 1916
Rejestracja: pt lut 13, 2009 7:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Akwarium jako klatka?

Post autor: Hanka&Medyk »

noovaa pisze:Akwarium kompletnie nie nadaje się dla szczura.

1. Szczur lubi się wspinać
2. Musiałoby być dużo większe niż klatka dla 2 szczurów
3. Słaba cyrkulacja powietrza, czyli: duszno, śmierdzi a bakterie rozwijają się szybciej
4. Wyższa temperatura w akwarium niż w pokoju ( zawsze ), co może powodować częstsze przeziębienia.
6. Szczury, lepiej czują się w wyższych niż szerszych domkach
7. Urządzenie akwarium tak by szczur nie umierał z nudów jest megatrudne.
8. (Również a propos słabej cyrkulacji) Wyższe stężenie amoniaku w powietrzu w akwarium, co prowadzi do poważnych schorzeń, w przypadkach skrajnych wręcz śmierci.
9. Trudniej się sprząta, ponieważ ciężko jest przenieść całe akwarium do porządnego wymycia np. w brodziku. Odkurzacz i detergenty bez dokładnego płukania to za mało.

Jeśli akwarium będzie miało wycięte dziury na prawie całe boczne ścianki i w to miejsce zostanie wstawiona siatka (jak proponowała koleżanka w którymś z innych tematów o przerabianiu akwarium), cyrkulacja będzie na pewno o wiele lepsza i pojawią się nowe możliwości urządzania lokum. Aby mieć jeszcze lepsze możliwości urządzania (takie, jak w przypadku klatek), trzeba by powiercić otwory w miejscach, w których będzie się montowało zaczepy do hamaków i innych "wieszadeł".

Wydaje mi się jednak, że ze względów praktycznych (nakład pracy i finansowy na modyfikacje) bardziej opłaca się zainwestować w normalną klatkę.
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Akwarium jako klatka?

Post autor: noovaa »

Wątek podzieliłam. Dyskusja na temat klatki przeniesiona tutaj: http://szczury.org/viewtopic.php?f=165& ... 33#p843633
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Algos
Posty: 32
Rejestracja: czw gru 29, 2011 5:59 pm

Re: Akwarium jako klatka?

Post autor: Algos »

Ja myślę że akwarium dla szczura może być tylko jeśli ma ok 300l i jedną ścianę z siatki. Akwarium o pojemności 60 l ma ok. 60x30x30 więc szczur się tam nawet nie obróci. Akwarium 300l kosztuje ok 500 zł a klatka 70x40x80 130;) Do tego musi być dużo więcej zabawek niz w klatce i półki jest ciężko zawiesić o.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”