Czy dobre wymagania?Co mogę dodać?

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
sniezyn
Posty: 2
Rejestracja: ndz maja 13, 2012 8:41 pm

Czy dobre wymagania?Co mogę dodać?

Post autor: sniezyn »

Witajcie.

Dostałem od koleżanki mojego pierwszego "ogonka",i nie wiem czy ma dobre wymaganie.

Wymiary klatki:50x28x25,klatka ma otwór zamykany na suficie
Poidełko:Małe,dla gryzoni,wisące na klatce,dwókulkowe
Karmidełko: Mała szklana miseczka
--
Wiek szczurka: Jutro postaram się zważyć i podam wagę,ja określać wieku nie umiem,ma chyba rok.
Domek: Zrobię z plastikowej doniczki.

Czy takie parametry mogą być??
Bardzo prosze o odpowiedź,pierwszy raz mam "ogonka"
Obrazek
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Czy dobre wymagania?Co mogę dodać?

Post autor: noovaa »

Ogonki powinny być 2, są silnie stadne.

Klatka zdecydowanie za mała. W "nasze klatki" pooglądaj jak wyglądają urządzone klatki użytkowników ;).
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czy dobre wymagania?Co mogę dodać?

Post autor: Malachit »

Nie wydaje mi się, żeby szczurek miał rok, skoro ma takie wymiary klatki jak podałeś - roczne szczury powinny być dość spore, moja mała jak na szczura szczurzyca ledwo by się w takiej odwróciła ;)
Najlepiej zmienić mu klatkę. I tak jak noovaa pisała, szczurki są zwierzakami bardzo stadnymi i powinny mieć towarzystwo tej samej płci, ponieważ człowiek nie zapewni im tego, co drugi szczur (tym bardziej, że człowiek w nocy śpi, a szczury są wtedy najbardziej aktywne)
Wyszukiwarka nie gryzie
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Czy dobre wymagania?Co mogę dodać?

Post autor: smeg »

Ważny jest też rodzaj ściółki (siano i trociny często uczulają, lepszy będzie żwirek drewniany) oraz rodzaj karmy (tanie karmy typu Vitapol, Megan są niezdrowe). Klatka koniecznie większa (minimum 70x40x60 cm), no i drugi ogonek tej samej płci do towarzystwa ;)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”