KALKULATOR - Wymiary klatki na

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
radioactive4
Posty: 81
Rejestracja: wt cze 17, 2014 7:16 am

Re: KALKULATOR - Wymiary klatki na

Post autor: radioactive4 »

Mam klatkę 37x60 i h=56. Większość klakulatorów pokazuje mi, że jest odpowiednia na 0 szczurów (ew. ten ostatni na 0,2 szczura :P oczywiście zawsze zaznaczam cm, wyposażenie też wypełniłam), jeden obliczył mi na 2 szczury. Czy to naprawdę jest tak mało? Mam 3 ogonki (jeden tymczasowo w chorobówce) i nawet jakby urosły jeszcze dwukrotnie to miejsca (moim zdaniem) zostanie na swobodne wspinanko i skakanie. Serio jest tak kiepsko?
Właściwie głupio pytam, bo pewnie i tak już jej nie zmienię, bo jest nowa, ale chcę mieć spokojne sumienie :P
Morgana & Vivimorte & Amarena
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: KALKULATOR - Wymiary klatki na

Post autor: smeg »

radioactive4 pisze:Mam klatkę 37x60 i h=56. Większość klakulatorów pokazuje mi, że jest odpowiednia na 0 szczurów (ew. ten ostatni na 0,2 szczura :P oczywiście zawsze zaznaczam cm, wyposażenie też wypełniłam), jeden obliczył mi na 2 szczury. Czy to naprawdę jest tak mało? Mam 3 ogonki (jeden tymczasowo w chorobówce) i nawet jakby urosły jeszcze dwukrotnie to miejsca (moim zdaniem) zostanie na swobodne wspinanko i skakanie. Serio jest tak kiepsko?
Właściwie głupio pytam, bo pewnie i tak już jej nie zmienię, bo jest nowa, ale chcę mieć spokojne sumienie :P
Jesteś już trochę na forum, tyle się udzielasz i nie znalazłaś przed zakupem informacji o tym, jakie wymiary powinna mieć klatka? Albo przed adopcją trzeciego szczura? ::) Twoja jest zdecydowanie za mała, nadaje się max na dwie drobne samiczki, naginając nieco minimalne rozmiary. Żaden rozmiar klatki nie powinien być mniejszy, niż 40 cm (Twoja klatka nie spełnia tego warunku), a dodatkowo na każdego szczura powinno przypadać 0,06 m3 objętości klatki. Twoja ma objętość 0,12 m3, czyli od biedy na 2 szczury.

Więc sorry, ale klatkę powinnaś zmienić, jeśli chcesz w niej trzymać 3 szczury. 70x40x60 cm to minimum dla trójki.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
radioactive4
Posty: 81
Rejestracja: wt cze 17, 2014 7:16 am

Re: KALKULATOR - Wymiary klatki na

Post autor: radioactive4 »

Znalazłam i tyle z tego wyszło

http://szczury.org/viewtopic.php?f=5&t=44458

37 a 40 cm to nie jest znowu jakaś duża różnica. 56 a 60 cm też :) Ale nie będę się usprawiedliwiać, bo nie powinnam. I tak wypuszczam je jak tylko jestem w domu i tyle mogę zrobić.

No ale dzięki za szczerość :) przynajmniej wiem na czym stoję.
Morgana & Vivimorte & Amarena
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: KALKULATOR - Wymiary klatki na

Post autor: smeg »

37 a 40 cm to nie jest duża różnica na jednowymiarowej przestrzeni. Mając klatkę o szerokości 60 cm i wysokości 56 cm tracisz na obcięciu tych 3 cm całe 1008 cm3. Podobnie z drugiej strony - obcinając 4 cm z wysokości. Pomiędzy klatką 70x40x63 cm (popularny tani model) a Twoją jest 52080 cm3 różnicy (ok. 0,05 m3). A nawet jeszcze więcej, bo z danych producenta wynika, że Twoja klatka ma wymiary 60x36x55 cm.
radioactive4 pisze:Znalazłam i tyle z tego wyszło

http://szczury.org/viewtopic.php?f=5&t=44458
A co do tej kwestii - jeśli nie jestem w stanie zapewnić zwierzętom odpowiednich warunków, to nie biorę ich więcej - to chyba logiczne.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Osna
Posty: 330
Rejestracja: pn lip 01, 2013 12:48 pm
Lokalizacja: Elbląg/Gdańsk
Kontakt:

Re: KALKULATOR - Wymiary klatki na

Post autor: Osna »

Ech, już chciałam wysłać swój post, a tu widzę, że w tym czasie smeg napisała dokładnie to samo (tylko bez dokładnych wyliczeń różnic objętości), więc ten fragment sobie daruję.
radioactive4 pisze:No ale dzięki za szczerość :) przynajmniej wiem na czym stoję.
Założę się, że wiesz, na czym stoisz. Szczury ci urosną, to grubo pożałujesz swojej decyzji. Jeśli nie ma się doświadczenia, trudno jest samemu dopasować wielkość klatki do szczurzych potrzeb, bo trudno jest uwierzyć, jak duże potrafią urosnąć i ile potrzebują przestrzeni do ruchu, gdy są małe. A fakt, że masz samice, które z reguły są mniejsze od samców, jest w tym wypadku marną pociechą, skoro masz je 3. Chyba że mają 24h na dobę klatkę otwartą i mogą sobie swobodnie biegać, a do klatki chodzą tylko spać- wtedy rozmiary klatki nie są właściwie zbyt istotne- ale w to wątpię.
Ze mną: Jakub i Mieszko.
Odeszły śp. Gacek, Stefan, Ireneusz, Białas, Bronisław i Anatol. [*][/size]
Awatar użytkownika
radioactive4
Posty: 81
Rejestracja: wt cze 17, 2014 7:16 am

Re: KALKULATOR - Wymiary klatki na

Post autor: radioactive4 »

Z ciekawości chciałam zapytać jaki to producent? Ja nie wiem, bo kupiłam używaną na olxie

Wiesz to nie jest tak, że ja im nie kupiłam odpowiedniej klatki bo jestem zła, niedobra i niedoczytana. Składa się na to wiele czynników
-dostępność klatki (nie mogę czekać całe życie aż wymarzona klatka będzie na olxie w dobrej cenie)
-stan kieszeni (no nikt w Polsce nie kąpie się w pieniądzach, ta klatka kosztowała niecałe 100, raczej nie byłabym w stanie wydać więcej. Dziewczyny gnieździły się w jeszcze mniejszej klatce, więc szybko chciałam coś kupić, a bez sensu płacić 2x tyle "bo inna klatka ma 3 i 4 cm więcej, więc będzie przepisowo")
-domownicy (Z ich zdaniem też muszę się liczyć. I tak był to duuuży kompromis. Mało kto pozwoli Ci urządzić w domu hodowlę szczurów z mega klatką, wybiegiem...)
-jak wspomniałam dziewczyny gnieździły się w małej klateczce i jak najszybciej chciałam kupić nową, a wtedy jeszcze opóźniali mi wypłatę... taka była to taką kupiłam.
-ową klatkę musimy też gdzieś zmieścić, a sami ledwo mieścimy się w molochowym mieszkanku.
-nie, nie kalkulowałam miejsca. I tak pewnie kupiłabym tą klatkę, ze względu na te wszystkie warunki. Poprzednia właścicielka też trzymała w niej szczury i jakoś nie umarły na klaustrofobię.

Wiem, że chcecie mi uświadomić, że klatka jest mała, zresztą o to przecież pytałam. No okej, jest za mała, sama napisałam, że w sumie jest to bezsensowne pytanie. Ale dyskusja jest trochę bez sensu, tak samo to moje "usprawiedliwianie się", bo klatki już nie sprzedam, a trzeciego szczura w toalecie nie spuszczę. Uważam, że nie jest to jakiś skrajny wymiar, żeby było im niekomfortowo. I tak są prawie cały czas wypuszczone.
Nie chcę wojować, bo macie rację. Po prostu chcę udowodnić, że nie zawsze wzór=rzeczywistość (w tym przypadku) i niezbyt mogę coś zrobić w tej sytuacji.

Różni ludzie mają różne warunki, ile jest przecież osób, które o szczurach nic nie wiedzą, karmią byle czym, nie chodzą do weterynarza i trzymają je całe życie w klatce po chomiku (oczywiście nie zamierzam się do nich porównywać). Amarenka znalazła u mnie ciepły dom, kompleksowe leczenie (bo przyniosła ze soba grzybka), dwie przyjaciółki, pełną michę jedzenia. Nie uważam że "nie ma warunków" i nie uważam, że jest jej u mnie źle. Przygarnęłam to przygarnęłam, mam ją teraz oddać?
Morgana & Vivimorte & Amarena
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: KALKULATOR - Wymiary klatki na

Post autor: smeg »

Dostępność klatki, stan kieszeni, domownicy, miejsce w mieszkaniu - o tym wszystkim należy pomyśleć zanim przygarnie się zwierzęta. A już na pewno nie dobierać kolejnych, nie mając odpowiednich warunków dla obecnych.

No tak, po co trzymać szczury w odpowiedniej klatce, skoro niektórzy trzymają w klatce po chomiku ??? Po co w ogóle coś robić z życiem, przecież inni mają gorzej ::) Dziewczyno, zastanów się, co piszesz. Skoro wiesz dobrze, że ta klatka jest za mała - to kup większą, a nie pisz że "i tak jej nie sprzedasz". Albo oddaj szczury komuś, kto zapewni im odpowiednią ilość przestrzeni.

Masz szczury od miesiąca, na forum są osoby opiekujące są nimi od lat. Ale wiesz lepiej, bo TY uważasz, że "nie jest to jakiś skrajny wymiar". A ja uważam, że ziemia jest płaska, i co teraz? Mam rację?
Przygarnęłam to przygarnęłam, mam ją teraz oddać?
"J*błem to j*błem, na ch*j drążyć temat" :-\
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
radioactive4
Posty: 81
Rejestracja: wt cze 17, 2014 7:16 am

Re: KALKULATOR - Wymiary klatki na

Post autor: radioactive4 »

Wiesz co, jesteś po prostu chamska. Nawet wiedza i doświadczenie nie uprawniają Cię do bycia chamską. Kilka postów niżej masz super przykład jak napisać coś dosadnie ale kulturalnie.

Nie zamierzam dalej dyskutowac w tym tonie, bo widzę, że do niczego sensownego nie dojdziemy, nie od tego jest temat, no i tym bardziej dyskusja nie ma sensu, skoro nie czytasz nawet w całości moich postów (staram się już kończy, więc mam nadzieję, że doczytasz do końca i nie wyrywkowo).

Obserwuję tutaj już nie pierwszy taki atak, gdy wypowiada się ktoś o "innych poglądach" i uwierz, że w większości przypadków doprowadza to do zamknięcia przeglądarki niż przemyślenia sprawy. Doceniam doświadczenie innych, ale co ja Ci mam napisać, "tak, już lecę po nową klatkę"?

Jeśli Twoja riposta będzie na tym samym poziomie co poprzednie, to pewnie będzie to coś w stylu "jak się nie podoba to wypier**laj" Jednak ja wolałabym już nie kontynuować dyskusji.

A jakiej firmy mam klatkę to się chyba nie dowiem.
Morgana & Vivimorte & Amarena
Awatar użytkownika
Megi_82
Posty: 2126
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 8:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: KALKULATOR - Wymiary klatki na

Post autor: Megi_82 »

Radioactive, oczywiście, że nie masz oddać szczurów ani spuścić ich gdzieś tam ::) Tylko naprawdę akurat argument finansowy... nie masz na klatkę powyżej 100zł, OK. Ja swoją docelową kupiłam tu na forum za 80zł, 80x50x100. Przypolowałam, załatwiłam transport no i jest grat.
Pytanie jest, co będzie z pieniędzmi, kiedy szczur/szczury zaczną chorować. Nie piszę tego złośliwie - w ciągu dokładnie roku zostawiłam u weta koło 3000pln, jak nie więcej. Fakt, weszły w dwie składane złamane łapki, rzadko się zdarza. No ale to kropla w morzu. Guzki, serce, sterylki, w tym jedna bardzo nagła, kiedy szczura zaczęła krwawic, i trzeba było z dnia na dzień wyskoczyć z 2 stówek. Nie musisz mi odpowiadać, piszę tylko ku przemyśleniu.

Mam też taką klatkę jak Twoja mniejsza. Kupiłam ją dla pierwszej szczurci, to była największa w sklepie (szczura przyniosłam z imprezy i musiałam jej coś kupić już, teraz, natychmiast, w niedzielę). Pomieszkały w niej 2 przez miesiące i oczywiście, że nic im się nie stało, ale o swobodzie w tej klatce trudno było mówić. Mam ją nadal, używam jako tymczasówki, zanim połączę nowe szczury ze stadem albo do łączenia właśnie. Ale to nie jest na pewno klatka nadająca się na stałe dla dorosłych szczurów. Jedna z moich samic urosła bardzo duża (nie mylić z gruba) i żeby stanąć w poprzek klatki, musiała trzymać ogon przy sobie.
I dlatego tylko 3cm nie są dużą różnicą w jednym wymiarze, ale w kubaturze klatki to dużo miejsca.

Poza tym, o ile dobrze zrozumiałam, miałaś większą klatkę, tylko ją sprzedałaś, bo... co właściwie? Więc argumentu finansowego tym bardziej nie rozumiem. Prędzej wystawiłabym za drzwi chłopa, niż wygodne lokum dla zwierząt, wszak one się do niczyjego domu nie proszą... Nie mam pieniędzy, miejsca lub innych warunków, nie biorę zwierzaka, okrutne ale proste. Nie mam z tego powodu wszystkich zwierzaków, które bym mieć chciała.
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38243

[*] Kluseńka, Czarnuszka, Pączek, Tulia, Liwia, Alutka, Tina, Czikita, Bajeczka, Filipek, Szarutka, Gadżet, Thau, Afri, Bąbelek, Dzidzia Rambo, Bulinka, Placuszek, Rudzinka, Bianuszka, Violetka, Wanilka, Lolcia, Tika, Lusia, Elżunia, Anuszka, Klekotek
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: KALKULATOR - Wymiary klatki na

Post autor: Malachit »

radioactive4, wymiary klatki dla szczurów to nie są wymysły wyssane z palca, tylko wynik obserwacji i wieloletnich doświadczeń. Owszem, zawsze można powoływać się na argumenty "inni mają gorzej" - w tym wypadku - wiele szczurów oczywiście nie żyje w specjalnie komfortowych warunkach, ale my z jakiegoś powodu jesteśmy miłośnikami szczurów a to forum PRZYJACIÓŁ szczurów - a każdy chce dla swoich przyjaciół jak najlepiej. Dlatego staramy się wpajać ludziom, jakie warunki są odpowiednie dla tych zwierzaków. Owszem, można zamknąć trzy osoby w pokoju o powierzchni 8 m2. Ale nie można się dziwić, że z biegiem czasu zaczną się między nimi spięcia i kłótnie. Tak jak zbyt duża ilość szczurów w nieodpowiednio dużej klatce może skutkować wzrostem agresji i bójkami, co sama zaobserwowałam, kiedy musiałam zamknąć na dłużej stado w mniejszej klatce.
Powierzchnia klatki jest nie tylko do tego, aby szczury miały gdzie się wspinać czy bawić, ale również - co nie mniej ważne - po to, aby miały gdzie od siebie nawzajem odpocząć, tak jak i my czasami mamy chęć odpocząć od ludzi.

Ponadto - upominam obie strony o obowiązującym na forum regulaminie:
1. Zakaz obrażania innych użytkowników. Dotyczy to zarówno forum głównego jak i formularzy forumowych (prywatne wiadomości, formularz gg, formularz e-mail itp.).

2. Zakaz używania słów powszechnie uznanych za obraźliwe i wulgarne.
Wyszukiwarka nie gryzie
Awatar użytkownika
radioactive4
Posty: 81
Rejestracja: wt cze 17, 2014 7:16 am

Re: KALKULATOR - Wymiary klatki na

Post autor: radioactive4 »

Ja nie wykłócam się o to, jaka powierzchnia klatki jest odpowiednia i już kilka postów wcześniej przyznałam Wam rację.

Jeśli moje szczury podrosną i rzeczywiście zaczną się poważne problemy, to najpewniej coś z tym zrobię.

Ale uważam, że nie należy mi tego - jak to powiedziałaś - "wpajać" metodami typu:
Po co w ogóle coś robić z życiem, przecież inni mają gorzej
Ale wiesz lepiej, bo TY uważasz, że "nie jest to jakiś skrajny wymiar". A ja uważam, że ziemia jest płaska, i co teraz? Mam rację?
"J*błem to j*błem, na ch*j drążyć temat" :-\
Nie podważam niczyjego autorytetu, a nawet gdybym to robiła, to jest to forum dyskusyjne i mam do tego prawo. (Oczywiście Wy również macie prawo mi to wytknąć - ale w kulturalny i rzeczowy sposób, chyba że taka zasada tu nie obowiązuje).
Radioactive, oczywiście, że nie masz oddać szczurów ani spuścić ich gdzieś tam ::) Tylko naprawdę akurat argument finansowy... nie masz na klatkę powyżej 100zł, OK. Ja swoją docelową kupiłam tu na forum za 80zł, 80x50x100. Przypolowałam, załatwiłam transport no i jest grat.
Pytanie jest, co będzie z pieniędzmi, kiedy szczur/szczury zaczną chorować.
Oj no ja tą pierwszą też kupiłam za 80 zł :) Po prostu z reguły ceny klatek zaczynają się zazwyczaj wiele wyżej. Długo śledziłam ogłoszenia i szukałam w mojej okolicy. Zresztą sama wiesz, jak wygląda polowanie :)
Nie róbcie też ze mnie jakieś bidoczki, po prostu z najniższej pensji ciężko wydać na raz 200-400 zł (takie są ceny nowych klatek - a nierzadko i używanych)
A weterynarz to jest dla mnie sprawa innego kalibru niż klatka i w tym miesiącu też już zostawiłam u niego więcej niż za dwie takie klatki. Ale - jak dla mnie - sprawa ma inny priorytet i wolę włożyć pieniądze w zdrowie szczurka.
Prędzej wystawiłabym za drzwi chłopa, niż wygodne lokum dla zwierząt, wszak one się do niczyjego domu nie proszą...
Ile jest tutaj tematów typu "rodzice nie zgadzają się na drugiego szczura" "rodzice nie zgadzają się na cośtam". Dorosły (pełnoletni) człowiek też ma takie "blokady" zewnętrzne i nie zawsze może robić co mu się żywnie podoba. Też muszę uszanować wolę Mojego, jest to jego mieszkanie i w nim żyjemy razem, a nie tylko ja i szczury.

Apelujecie "adoptujcie szczury". Morgana pewnie skończyłaby w katowickim zoologu jak jej matka i siostra (widziałam je tam), Vivi trafiła do mnie z jakąś traumą, pewnie dalej żyłaby w stresujących warunkach bojąc się własnego ogona. I nie wiem, czy Amarena trafiłaby do kogoś, kto zająłby się jej leczeniem. Naprawdę byłoby im lepiej gdybym ich nie wzięła? Jak nic kojarzy mi się to z tą historią http://piekielni.pl/51669

I nie potrafiłabym oddać zwierzaczków, które stały się moimi przyjaciółmi.
Morgana & Vivimorte & Amarena
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: KALKULATOR - Wymiary klatki na

Post autor: smeg »

radioactive4 pisze:Ile jest tutaj tematów typu "rodzice nie zgadzają się na drugiego szczura" "rodzice nie zgadzają się na cośtam". Dorosły (pełnoletni) człowiek też ma takie "blokady" zewnętrzne i nie zawsze może robić co mu się żywnie podoba. Też muszę uszanować wolę Mojego, jest to jego mieszkanie i w nim żyjemy razem, a nie tylko ja i szczury.
Tylko że dorosły człowiek powinien zastanowić się wcześniej nad potrzebami zwierząt, które chce przygarnąć - i albo ich nie brać, jeśli nie jest w stanie ich spełnić, albo zrobić wszystko, żeby zapewnić im odpowiednie warunki. Też stanęłam przed taką sytuacją kilka lat temu, przy moim pierwszym 3-szczurowym stadku - moja współlokatorka w akademiku nagle przestała zgadzać się na wypuszczanie szczurów z klatki. Wolałam je oddać w dobre ręce, niż skazywać je na życie z super karmą, dużą klatką, głaskaniem, ale bez wybiegów. Kolejne szczury przygarnęłam dopiero wtedy, gdy moja sytuacja życiowa się zmieniła i mogłam się nimi odpowiednio zaopiekować.

Piszesz o tym, że jesteś atakowana za "inne poglądy". Tylko że odpowiednie warunki dla szczurów, opracowane przez lata pracy i doświadczeń hodowców i innych osób posiadających szczury (nie tylko w Polsce), to nie jest kwestia poglądów, to po prostu fakt. Było tu już kilka osób, które miały "inne poglądy" np. na stadność szczurów - co byś odpowiedziała osobie, która pisze "uważam, że mój szczur jest szczęśliwy ze mną, nie potrzebuje drugiego szczura, dlaczego nie szanujecie mojego zdania?"
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: KALKULATOR - Wymiary klatki na

Post autor: smeg »

Poza tym jakiś czas temu pisałaś, że Twój chłopak chce przygarnąć czwartego szczura. Gdzie planujesz go wcisnąć, skoro większa klatka nie wchodzi w grę?
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
radioactive4
Posty: 81
Rejestracja: wt cze 17, 2014 7:16 am

Re: KALKULATOR - Wymiary klatki na

Post autor: radioactive4 »

co byś odpowiedziała osobie, która pisze "uważam, że mój szczur jest szczęśliwy ze mną, nie potrzebuje drugiego szczura, dlaczego nie szanujecie mojego zdania?"
Na pewno nie
A ja uważam, że ziemia jest płaska, i co teraz? Mam rację?
Tylko że odpowiednie warunki dla szczurów, opracowane przez lata pracy i doświadczeń hodowców i innych osób posiadających szczury (nie tylko w Polsce), to nie jest kwestia poglądów, to po prostu fakt.
Masz rację, trochę źle się wyraziłam, może nie tyle chodzi o pogląd co o wcielenie wskazań w życie.

To trochę tak jak z dzieckiem. Czy jeśli ktoś w mieszkaniu nie ma osobnego pokoju dla dziecka, to nie powinien decydować się na dziecko? Mimo, że wszystko inne jest mu w stanie zapewnić? Konflikty z rodzicami będą w każdym przypadku, być może nawet mieszkające z rodzicami w jednym pokoju dziecko będzie z nimi bardziej zżyte.

Wolałabym nie dyskutować dalej, bo naprawdę nic sensownego z tego nie wyniknie. Wiem, że będziecie obstawiać przy swoim a ja przy swoim. Na razie szczury są małe. Jeśli z powodu rozmiarów klatki wynikną poważne problemy, to będę zmuszona coś z tym zrobić. A jeśli nie wynikną? Po części uważam, że jest to też kwestia aranżacji klatki, żeby szczurki miały gdzie latać, skakać, chować się i odpoczywać od siebie.

A co do czwartego szczura to na razie walczę o to, żeby go nie adoptować, bo też stwierdziłam, że to już by było za dużo.
Morgana & Vivimorte & Amarena
Awatar użytkownika
Megi_82
Posty: 2126
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 8:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: KALKULATOR - Wymiary klatki na

Post autor: Megi_82 »

radioactive4 pisze:To trochę tak jak z dzieckiem. Czy jeśli ktoś w mieszkaniu nie ma osobnego pokoju dla dziecka, to nie powinien decydować się na dziecko?
Podałaś akurat mało adekwatny przykład, tu odpowiednikiem za małej klatki byłoby raczej zamykanie dziecka w łazience albo schowku na szczotki i twierdzenie, że może i mały to pokój, ale jest.
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38243

[*] Kluseńka, Czarnuszka, Pączek, Tulia, Liwia, Alutka, Tina, Czikita, Bajeczka, Filipek, Szarutka, Gadżet, Thau, Afri, Bąbelek, Dzidzia Rambo, Bulinka, Placuszek, Rudzinka, Bianuszka, Violetka, Wanilka, Lolcia, Tika, Lusia, Elżunia, Anuszka, Klekotek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”