[klatka] wybór klatki

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
masafion
Posty: 23
Rejestracja: ndz maja 02, 2010 8:27 pm

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: masafion »

Becia23 pisze:Jesteś pewna, że wysyłka nie jest gratis tylko na terenie kraju, z którego jest strona? Wiele sklepów internetowych tak ma.
Nigdy nie będę pewna - jestem mężczyzną :D - a co do tego czy jestem pewien :P to podaję link do strony Zooplus.com >> http://www.zooplus.com/content/shippingcosts
Awatar użytkownika
Becia23
Posty: 103
Rejestracja: pn sty 11, 2010 9:08 pm
Lokalizacja: Hassocks (UK)

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Becia23 »

masafion pisze:
Becia23 pisze:Jesteś pewna, że wysyłka nie jest gratis tylko na terenie kraju, z którego jest strona? Wiele sklepów internetowych tak ma.
Nigdy nie będę pewna - jestem mężczyzną :D - a co do tego czy jestem pewien :P to podaję link do strony Zooplus.com >> http://www.zooplus.com/content/shippingcosts
Wybacz :-[
"Już zawsze będziesz odpowiedzialny za to, co oswoiłeś"
Antoine de Saint-Exupéry

Przyszła zaszczurzona
Za Tęczowym Mostem - Samanta [*] (14.01.05 - 04.07.07) na zawsze w moim sercu[/i][/size]
Awatar użytkownika
Kaola
Posty: 142
Rejestracja: sob kwie 24, 2010 10:10 pm

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Kaola »

Kurcze orientowałam sie przez tydzien w różnych klatkach marchioro ale okazało się, że nie mogę żadnej zamówić. Nawet W polsce niema toma który jest w każdym innym kraju -.-
Moim pierwszym pomysłem bylo żeby dla 8 szczurów kupić klatke ferplasta furet XL ale po dłuższym namyśle sprawierdziłam, że bedzie mnie wkurzac trudność urządzenia tego kolosa bo jest prawie sześcienny.
Poważnie zastanawiam się teraz nad tommy 102 t-2 ALE musiałabym go osiatkować bo samiczki przechodziłyby przez 2,3 cm.

Co byście zrobili na moim miejscu?
Klatki ceną bardzo się od siebie nie różnią. W fureta musiala bym zainwestować w wiecej półek i duzo cierpliwości a w tommym w siatke. ??? ???
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: yss »

toma widziałam w zooplusie... teraz nie mają, ale może warto o niego spytać. może sprowadzą :D
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
Olcia5550
Posty: 127
Rejestracja: pn kwie 19, 2010 9:03 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Olcia5550 »

Moim zdaniem lepsza ta druga. Osiatkowanie klatki jest łatwiejsze, a zresztą ona od razu wpadła mi w oko :)
2 myszory pysia i Misia oraz Fender
matrix360
Posty: 2385
Rejestracja: pn paź 26, 2009 8:34 pm

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: matrix360 »

Kaola, też miałam proble Furet czy inna. Teraz wiem, że nie zamienię go na żadną inną klatkę, dla mnie bomba :)
Awatar użytkownika
Kaola
Posty: 142
Rejestracja: sob kwie 24, 2010 10:10 pm

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Kaola »

pytałam i mówili ze sprowdzenie jest nie możliwe.

ja sie nadal strasznie wacham. Wiem że furet jest super ale ten sześcian ...
Ja lubie jak jest tak duuuzo hamaczków a tam można je tylko na górze ...
Chyba, że bym zrobiła dziurke w podeście i tam zrobiła jeden róg <myśli> ::)
matrix360
Posty: 2385
Rejestracja: pn paź 26, 2009 8:34 pm

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: matrix360 »

Chyba, że zrobisz długie zawieszenia, to wtedy hamaczki będziesz mogła ulokowac gdzie chcesz :P
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: yss »

kaola. kupuje się deseczkę. np 2 cm grubą. długość o jakieś 2 cm większa niż szerokość klatki. [żeby po 1 cm wystawała potem]. może mieć okrągły przekrój - pałka taka :)
trzeba oszlifować, jeśli jest szorstka, i zaimpregnować. i wypiłować czymkolwiek dwie krechy w końcach deseczki. krechy muszą mieć grubość pręcików klatki.
następnie bierzesz ten wytwór i umieszczasz tak, żeby poziome pręty klatki weszły w te wypiłowane krechy.
na takiej deseczce i na ścianie klatki super się wiesza hamaki :) i inne wiszące rzeczy.
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
Kaola
Posty: 142
Rejestracja: sob kwie 24, 2010 10:10 pm

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Kaola »

Wg mnie w tej klatce to nie bedzie wyglądało dobrze ani nie bedzie takie efektowne. Ona jest strasznie szeroka
Awatar użytkownika
Becia23
Posty: 103
Rejestracja: pn sty 11, 2010 9:08 pm
Lokalizacja: Hassocks (UK)

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Becia23 »

Można też zrobić takie ogromne hamaki na prawie całą szerokość klatki - dodatkowy plus to bezpieczeństwo, bo gdyby szczur spadł, do przelecenia ma o wiele mniejszy dystans i upadek będzie o wiele mniej groźny :P
"Już zawsze będziesz odpowiedzialny za to, co oswoiłeś"
Antoine de Saint-Exupéry

Przyszła zaszczurzona
Za Tęczowym Mostem - Samanta [*] (14.01.05 - 04.07.07) na zawsze w moim sercu[/i][/size]
Awatar użytkownika
Kaola
Posty: 142
Rejestracja: sob kwie 24, 2010 10:10 pm

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Kaola »

to znaczy, że mówicie , że jednak lepszy furet?
matrix360
Posty: 2385
Rejestracja: pn paź 26, 2009 8:34 pm

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: matrix360 »

Ja mam Fureta i gorąco polecam ;) Środek możesz zagospodarować tą rurą, którą dołączają :) A hamaczki jeżeli będziesz miała dłuższe te nitki, sznureczki, czy co tam innego to będziesz mogła nawet na środku zawiesić.
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: klimejszyn »

ja bym się chyba na fureta nie zdecydowała. jednak kwadrat, wielkie pudło, ciężko ustawić i zagospodarować. niby można np d hamaczków, jak mówicie, dłuższe sznureczki dowiązać, ale moje by to odrazu przegryzły, więc hamaki wiszą na spinaczach.
ja osobiście wolę klatki o prostokątnej, dużej kuwecie :)
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
matrix360
Posty: 2385
Rejestracja: pn paź 26, 2009 8:34 pm

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: matrix360 »

To już zależy od każdego indywiualnie jaką klatkę będzie polecał. W końcu mi sie podoba Furet jestem zadowolona, ale niektórzy np. nie lubią Furetów, bo są właśnie kwadratowe i nie można zorganizować przestrzeni.
Najlepiej spisz sobie na kartce plusy i minusy wybranych klatek i przemyśl sobie, którą tak na prawdę chcesz :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”