[klatka] wybór klatki

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: yss »

Gawendiusz pisze: Troszkę zmodyfikować, dorobić pięterka, "zaślepić" otwory na karmniki i proszę. Klatka jak marzenie dla 2 szczurków.
http://www.allegro.pl/item1062559716_kl ... x76cm.html
jak marzenie windziarza ;)

zadbaj o kuwetę wielkości 70x40, wysokośc co najmniej 40 cm. i wtedy szukaj ptasiej, która będzie spełniać te warunki. a nie takie wieże z kości słoniowej prezentujesz ;D wazon z kwiatem tam można co najwyżej umieścić, a nie szczura.
ten się nie myli, kto nic nie robi
matrix360
Posty: 2385
Rejestracja: pn paź 26, 2009 8:34 pm

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: matrix360 »

Według mnie lepiej by było kupić jedną lepszą, niż dwie, które trzeba połączyć ::)

A co do drugiego tiku, to dużo osób na forum ma klatkę lotnią. Te, które podałeś mają zaokrąglone boki, czy jakieś inne kształty.. A lotnia jest normalne, prostokątna, i wydaje mi się lepsza.. Tylko, że swoje też kosztuje ::)
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Malachit »

Według mnie też lepiej kupić jedną, a porządną niż tak się bawić...
Przynajmniej nie jest taka standardowa, ma jakiś inny kształt, a nie tak pospolicie sześcian.
Uwierz, sześcian jest naprawdę dobry, wygodny nie tylko dla szczurów ale i dla ciebie (mycie, umeblowanie tego szczurom :P)
A tak swoją drogą przecież pisałam ci, że żaden wymiar nie powinien być mniejszy, niż 38-40cm, żeby szczurom ciasno nie było... :P
Wyszukiwarka nie gryzie
Gawendiusz
Posty: 30
Rejestracja: ndz maja 23, 2010 10:57 pm

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Gawendiusz »

Tak wiem. Ale to są tylko przykłady klatek żeby zilustrować o co mi chodzi. Nie chodzi mi dokładnie o te konkretnie klatki. Jeżeli znalazło by się klatki o odpowiednich wymiarach to czemu nie. Nie mówię, ze moje pomysły są idealne, ale możliwe :)
matrix360
Posty: 2385
Rejestracja: pn paź 26, 2009 8:34 pm

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: matrix360 »

Jeżeli Twoje pomysły nie obejmują tych lotnich klatek z fikuśną górą to możesz zrealizowć, ale oczywiście wcześniaj tutaj nam napisz ;D
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Blanny »

Ja zamówiłam sobie tą klateczkę:
http://allegro.pl/item1064330592_zestaw ... owosc.html

Od razu napiszę, że basen (ten w rogu) to nie dla szczurów, tylko dla szynszyl. Siostra ma i jej oddam, bo i tak miała kupić, a tak wyszło taniej. ;D
Półki z pleksy mam, stare będą za małe co prawda, więc tata będzie musiał nowe dociąć. Myślę, że trzy będą okay.
Miski mam własne, ceramiczne, narożne. Inne moi chłopcy zwalają. ;D
Jak hamak zeżrą (czego się spodziewam), to nic, bo mam z 10km kwadratowych polaru czerwonego [jak zamykali 'szmaciarnie' (nie wiem jak to się nazywało, ale oni zbierali szmaty i je przerabiali na papier toaletowy czy tam szmatki kuchenne) w mieście obok, to rozdawali mnóstwo tego) i co tydzień/dwa tygodnie po prostu robię im nowe hamaki.

Strasznie podobają mi się te wielkie drzwiczki na górze. ^^

Myślę, że będzie im tam wygodnie. <3
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
Awatar użytkownika
malwa115
Posty: 124
Rejestracja: ndz kwie 11, 2010 12:51 pm
Numer GG: 11017572
Lokalizacja: Brzeg

Klatka na 2 ogonki.Starczy?

Post autor: malwa115 »

Chyba z 2 tygodnie temu kupiłam nową klatkę dla Ediego,ale chcę mu po wakacjach dokupic drugiego.Pytacie czemu dopiero po wakacjach?.Bo na wakacje dostanę szczurkę koleżanki,bo wyjeżdża do Holandii,ja jednak wolę zostac w domciu.Oczywiście szczurki innych płci będą pod ścisłym nadzorem,abym nie oddała koleżance żadnych gratisów (czyli ciąża).Kumpela przywiezie mi małą Lenę 24 czerwca razem z klatką itp. Do czego dążę.Czy taka klatka będzie dobra na dwa szczury?

PS.W klatce wisi teraz hamaczek (w prawym,tylnym rogu)


Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Klatka na 2 ogonki.Starczy?

Post autor: alken »

podaj wymiary, bo tak to średnio widać ale wygląda na małą, poza tym wywal te metalowe pięterka.
i nie zakładaj nowych wątków. scalę to z istniejącym o klatkach.
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
kot
Posty: 40
Rejestracja: sob kwie 24, 2010 10:26 pm

Re: Klatka na 2 ogonki.Starczy?

Post autor: kot »

A czemu wywalać metalowe pięterka? Chodzi o bezpieczeństwo ogona?
Awatar użytkownika
Becia23
Posty: 103
Rejestracja: pn sty 11, 2010 9:08 pm
Lokalizacja: Hassocks (UK)

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Becia23 »

Tak. Paluszki mogą mu utknąć między drutami i może sobie zrobić krzywdzę. No i ogólnie mało to wygodne dla szczurzych łapek :)
"Już zawsze będziesz odpowiedzialny za to, co oswoiłeś"
Antoine de Saint-Exupéry

Przyszła zaszczurzona
Za Tęczowym Mostem - Samanta [*] (14.01.05 - 04.07.07) na zawsze w moim sercu[/i][/size]
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: alken »

bezpieczeństwo także, zaleca się ostrożność, choć ja osobiście nie spotkałam się z takim przypadkiem, ale mówi się ze szczurowi może utknąć nóżka np przy schodzeniu i zawiśnie na nodze łamiąc ją przy tym. mogą się też robić odciski i rany na nóżkach.

a poza tym, ekhem, czy ktoś by chciał osobiście leżeć na drucianych prętach? nie? no to szczur też raczej nie. ;)
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
kot
Posty: 40
Rejestracja: sob kwie 24, 2010 10:26 pm

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: kot »

Rozumiem tylko że wolałam spytać bo Rudi ma w chorobówce pięterko ale na nim nie siedzi bo większość jego powierzchni zajmuje hamaczek ;)
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: klimejszyn »

ponawiam pytanie alken - jakie ma wymiary klatka ?
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
dusiaczek
Posty: 1775
Rejestracja: śr paź 28, 2009 11:00 pm
Lokalizacja: Żory/Opole
Kontakt:

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: dusiaczek »

A szcura po wakacjach czy nie po wakacjach - nie dokupuj !
~"zapomnialem ze ziarno tez ma uczucia i rodzine.."

~80% Twoich problemów rozwiąże Google i opcja "Szukaj" na odpowiednim forum, na pozostałe 20% wystarczy wódka.
dusiaczek
Posty: 1775
Rejestracja: śr paź 28, 2009 11:00 pm
Lokalizacja: Żory/Opole
Kontakt:

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: dusiaczek »

Sory, posłało się...
Ciąg dalszy: Nie dokupuj! Przygarnij - adoptuj!
~"zapomnialem ze ziarno tez ma uczucia i rodzine.."

~80% Twoich problemów rozwiąże Google i opcja "Szukaj" na odpowiednim forum, na pozostałe 20% wystarczy wódka.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”