wymiary

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Emilka

wymiary

Post autor: Emilka »

Prosze o podanie wymiarow odpowiedniej dla szczurow klatki. W sklepie sa rozne w wiekszosc dla chomikow itp nie jestem pewna czytaka klatka nadaje sie na szczura.
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[Klatka] - Podstawowe wymiary klatki

Post autor: krwiopij »

zasada jest prosta - im klatka wieksza, tym lepsza... jesli stac cie na wielka klatke dla fretki, byloby idealnie... jasli nie (a, niestety, wiekszosci nie stac), kup jak najwieksza mozesz... nawet jesli szczurek czesto wychodzi, to najbardziej aktywny jest kolo 5 rano, a przeciez wtedy go nie wypuscisz... musi wiec miec w klatce troche miejsca dla siebie... :)
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[Klatka] - Podstawowe wymiary klatki

Post autor: Ania »

Klatka dla jednego dorosłego szczura nie powinna być mniejsza niż długość i szerokość 30 na 40 i wysokość 50, lub: długość i szerokość: 30 na 50 i wysokość 40.
Oczywiście, że możesz zakupić mniejszą klatkę ale wtedy dochodzą ograniczenia - zwierz nie powinien przesiadywać w tej klatce cały czas, nie można zostawić zwierza pod opieką bez wypuszczania, na kilka dni itp.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Kronos_Bloodaxe

[Klatka] - Podstawowe wymiary klatki

Post autor: Kronos_Bloodaxe »

hmmm właśnie się nad tym zastanawiałem bo pod koniec miesiaca chce kupić mojemu diabłowi towarysza a kaltka może być zamała dla dwuch szczurków moge prosic o wymiary odpowiedniej klatki i ile będzie kosztować ?
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[Klatka] - Podstawowe wymiary klatki

Post autor: krwiopij »

moge podac ci przykladowe ceny, ktore spisalam, kiedy bylam ostatnio w sklepie zoologicznym:
- klatka dla fretki: 80x50x55cm, dwa polpieterka, narozna kuweta (czy cos w tym stylu), hamak - 300zl,
- kltaka dla szczura: 50x35x45cm (okolo), dwie poleczki plastikowe, koleczko do biegania - 140zl.
nie przerazaj sie... to jest drogi sklep... jak dobrze poszukasz, na pewno znajdziesz cos tanszego...

mnie osobiscie podoba sie pomysl kupienia szczurowi klatki dla ptaka... oczywiscie musi spelniac okreslone wymagania, ale ogolnie takie klatki sa sporo tansze, a przeciez nie jest problemem samodzielne dorobienie poleczki czy pieterka...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Kamil (milka)

[Klatka] - Podstawowe wymiary klatki

Post autor: Kamil (milka) »

Krwiopijka ma racje - sam rozgladam sie za klatka i zadna mi sie nie podoba - sa dla szynszyli super klatki i nawet ocynkowane ale 300-500 zl!! to mnie przerasta.... i widze ze taka dla papug jest nawet dobra tylko sie trzeba pracami recznymi zajac... roznie bywa
Awatar użytkownika
Angua
Posty: 513
Rejestracja: śr sie 20, 2003 9:17 pm
Lokalizacja: Poznań

[Klatka] - Podstawowe wymiary klatki

Post autor: Angua »

Ja mam dwie klatki 30x40x50 ustawione jedna na drugiej. Z tego co widzę to moim szczurasom bardziej sie lubi wspinać niz biegać; próbowałm wczesniej łaczyć klatki w poziomi ale skutek byl taki ze siedzialy caly czas w jednej. teraz za to moge patrzeć jak śmigają w góre i w dół :wink: Kosztowało mnie to w sumie 120 zeta za to mam tyle miejsca ze chyba moge sobie sprawic trzeciego ogonka. klatka dla papugi to niezły pomysl, bo jest wyższa niz szersza a to szczurasowi powinno pasowac
Niektóre opowieści się kończą, ale inne stare historie wciąż trwają. - T. Pratchett
Z nami: Charlie
Odeszły: Miłka +++ Cykoria +++ Jeżu +++ Smużka +++ Spłoszka +++ Strzyga +++ Bezik +++ Chrupek +++ Pippi +++ Bravo
Emilka

[Klatka] - Podstawowe wymiary klatki

Post autor: Emilka »

a co sadzicie o takiej klatce? 58x30x50cm
Obrazek

P.S a czy kolowrotki wielkosci jak dla chomikow nadaja sie dla szczurow? bo w tej klatce zamontowana jets wlasnie taka wielkosc
Kamil (milka)

[Klatka] - Podstawowe wymiary klatki

Post autor: Kamil (milka) »

kolowrotki odpadaja ( te dla chomikow) ale sa wieksze i nad nimi mozna by sie zastanowic a co do samej klatki to wymiary sa dobre dla 1-2 szczurkow ale pieterka sa z pretow co nie kazdemu jest wygodne oczywiscie nie kazdemu szczurkowi ale mozna przez te prenty przeciagnac kartki z bloku rysunkowego ( ja tak mojemu chomculkowi zrobilem) i nasypac tam trocinek aby bylo szczurkowi miekko i bedzie raczej dobrze ale domek na zdjeciu jest za maly - wiem bo mam taki sam dla chomika i i tak mu go zabralem bo go zjadal i ma teraz domek z kokosa ( pracochlonne ale sie oplaca dla zdrowia gryzonia) :) powodzonka
Ostatnio zmieniony pt sty 30, 2004 7:28 pm przez Kamil (milka), łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[Klatka] - Podstawowe wymiary klatki

Post autor: Ania »

Kaltka jest dobra dla kilku dorosłych szczurów, ja w podobnej trzymam 3 samce i jest ok, ale wszystkie szczury są wypuszczane na conajmniej kilka godzin dziennie.
Kółko w ogóle nie jest raczej wykorzystywane (w żadkich przypadkach), szczur jest zwierzęciem inteligentnym, nie miałam ani jednego szczura - nie miałam tez z takim kontaktu (chociaż ludzie na forum czasem wspominaja) żeby szczur biegał w kółku - poza tym ogon szczura - kręgosłup się w nim znajdujący - może zostać uszkodzony dlatego, jeśli szczur lubi biegać w kółku polecam po pierwsze większe a po drugie z pełnymi ściankami, żeby ogon nie mógł ulec uszkodzeniu.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Kamil (milka)

[Klatka] - Podstawowe wymiary klatki

Post autor: Kamil (milka) »

to kolko na zdjeciu jest z pelnymi sciankami serio
Kronos_Bloodaxe

[Klatka] - Podstawowe wymiary klatki

Post autor: Kronos_Bloodaxe »

hmmm taka klatka by mi się przydała ale sądze że droga to ona jest ja dostaje kieszonkowe ok 60złwięc kupno jednego szczuraska wynosi w Gdańsku i chyba wszędzie 10 zł , Krwiopijko jak zobaczyłem te ceny to normalnie spadłem z krzesła chodzi mi o taką jak na zdjęciu klatke ale bez dodatków :P
szybcia

[Klatka] - Podstawowe wymiary klatki

Post autor: szybcia »

powiem wam jedno - jesli chcecie niedrogo duza klatke to popytajcie sie w malych osiedlowych sklepach zoo. zazyczaj nie maja akurat w tej chwili, ale moga wam sprowadzic taka jaka chcecie znacznie taniej niz w hipermarketach. wiadomo, tam narzucaja niesamowita marze na wszystko, musza oplacic przeciez zynsze i te inne pierdoly ;] mozna tez porozgladac sie na allegro, czasem moze trafic sie cos fajnego ;]. ja swoja klatke kupilam w hipermarkecie za 50 zeta i zaluje bo za te pieniadze pan z pobliskiego sklepu zoologicznego sprowadzilby mi wieksza. ale coz...to byl impuls ;]
Kamil (milka)

[Klatka] - Podstawowe wymiary klatki

Post autor: Kamil (milka) »

Szybcia ma 100% racje - u mnie jest to samo- w hipermarketach za 40-50 zl kupie srednia klateczke a w osiedlowym zoologicznym juz wieksza albo chociaz wieksza i np ocynkowana - to zawsze jakis + a odnosnie allegro to jak na moje wymagania to zadko sie dobre klatki trafiaja :?
Emilka

[Klatka] - Podstawowe wymiary klatki

Post autor: Emilka »

a co sadzicie o plastikowych poleczkach. Widzialam dzisiaj w sklepie taka klatke dosyc spora z dwoma takimi polkami, byly w niej koszatni, kosztowala 70 zeta.. to i tak drogo. Ja tez sadze ze warto byloby sie porozgladac po hipermarketach
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”