[Klatka] - samodzielna budowa klatki

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Bojo
Posty: 4
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 2:26 pm

[Klatka] - samodzielna budowa klatki

Post autor: Bojo »

[quote="satanka666"]Bo mam taka komode, chce ja przerobic na klatke, tzn. dwie szuflady wyciagnac a ta na samym dole zostawic jako kuwete...[/quote]
Wydaje mi się, że w takich klatkach trzeba by po nawiercać troszkę otworów bo zwykłe klatki mają przecież przewiew z każdej strony.


Jeśli chodzi o nowe klatuch to kupiliśmy ostatnio klatke firmy inter-zoo ( http://www.inter-zoo.com.pl/s/r-pr.html ) o nazwie SZYNSZYL 70 (symbol w sklepie G 078). Nie była może najtańsza ale za to jest wilka :D
Polecam ją każdemu kto chce zakupić nową klatkę dla swoich pupilków. Minusem (a może plusem) jest to, ze nie ma w niej nic oprócz 2 małych deseczek więc półeczki trzeba zrobić samemu.
My robiliśmy je z paneli podłogowych które nadały się idealnie.
endru_
Posty: 326
Rejestracja: sob cze 12, 2004 1:58 pm

[Klatka] - samodzielna budowa klatki

Post autor: endru_ »

Nie zawsze przewiew z kazdej strony jest pozytywna rzecza, a w takich klatkach cyrkulacja jest wystarczajaca, i npaewno nieczemu nie przeszkadza. Nie kazdego stac na nowa klatke taka jak twoja :]
Ja naprzyklad sam zrobilem swoja klatke, ma wymiary 43cm x 90cm wys. 120cm. Zrobiona z plyt pazdzierzowych, i wiekszosc plyt mialem z odzysku. Wiec koszty mialem zmniejszone i wyniosly okolo 70zl. Plus 3 dni roboty.
Zapraszam do obejrzenia :]
http://szczury.org/index.php?topic=3245&start=0

Moje szczurki :)
Xiao II/Luty 2004 (data umowna)
Yoko II/Kwiecień 2004 (data umowna)
Lulu Lipiec 2004 (data umowna)
Riku Siepień 2004 (data umowna)
Bajlamor ; Błyskawica ; Puzel - ur. 19 Września 2004 r. :D
Awatar użytkownika
majlena
Posty: 163
Rejestracja: pn wrz 20, 2004 12:24 pm
Lokalizacja: Łódź

[Klatka] - samodzielna budowa klatki

Post autor: majlena »

a mnie by sie takie wlasnie deseczki przydaly...
i co z tego ze polki mam dwie.. ale z kratek :| wiec zostawilam tylko jedna a druga jest jak na razie kartonowa ale beda zmiany beda! tylko cos wykombinuje
-> bRATki: 2twistery, 3kreciki, fragles i sobotwór
Rurka, Limonka, Trumpusia, Arbuzia, Dywan, Pułapka i Duszka
Figa, Czarna Magia, Bzdurka, Lulu, Nutka, Choco, Bańka i ...

-> gRATki od bRATki, czyli wyposażenie do szczurzej klatki
Piotras
Posty: 106
Rejestracja: pn maja 10, 2004 6:35 pm

[Klatka] - samodzielna budowa klatki

Post autor: Piotras »

Ja kupiłem siatkę za 16,80 zł za 1 m kwadratowy, zgrzewana, 3krotnie cynkowana o oczkach 19 na 19 mm i drucie 0,9 mm, a za zawiasy meblowe do drzwiczek o długości 1m zapłaciłem 5,80 zł, sklejka o grubości 7 mm z drzewa liściastego kosztuje 26 zł za 1 m kwadratowy dobra na półki (oczywiście polakierowana lakierem akrylowym)
szczurcie nasza Bella i Emi oraz my Piotras i Rhenata pozdrawiamy..a Beatrice macha do nas z nieba
Awatar użytkownika
sauatka
Posty: 2841
Rejestracja: ndz maja 16, 2004 6:42 pm
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

[Klatka] - samodzielna budowa klatki

Post autor: sauatka »

aaa nie orientujecie sie ile kosztuje lakier akrylowy ?
Awatar użytkownika
WildMoon
Posty: 1145
Rejestracja: śr wrz 29, 2004 10:57 am

[Klatka] - samodzielna budowa klatki

Post autor: WildMoon »

Satanka.. Przeciez juz raz podalam Tobie link to sklepu internetowego z tymi lakierami.. tz tz tz :P
Before you speak, THINK!
T - is it TRUE?
H - is it HELPFUL?
I - is it INSPIRING?
N - is it NECESSARY?
K - is it KIND?
Awatar użytkownika
sauatka
Posty: 2841
Rejestracja: ndz maja 16, 2004 6:42 pm
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

[Klatka] - samodzielna budowa klatki

Post autor: sauatka »

no wiem ale ja jestem troche nie teges i sie nie znam na tym :P nie znalazlam tam akrylowego jakiegos :lol:
Piotras
Posty: 106
Rejestracja: pn maja 10, 2004 6:35 pm

[Klatka] - samodzielna budowa klatki

Post autor: Piotras »

mosisz kupic lakier akrylowy do wnetrz,bo sa tez takie do drewna na zewnatrz.puszka ok 16 zł ale nie wiem czy ten zewnetrzny czy do wnetrz :wink:
szczurcie nasza Bella i Emi oraz my Piotras i Rhenata pozdrawiamy..a Beatrice macha do nas z nieba
AMB
Posty: 55
Rejestracja: pt cze 10, 2005 12:55 pm

[Klatka] - samodzielna budowa klatki

Post autor: AMB »

skonczylem budowe nowej klatki. bydle ma ok. 120 cm wysokosci, podstawa 50x50. tak tylko chcialem sie pochwalic :)
tu macie zdjecia: http://amb02.host-pl.com/cam/linus/
bardzo bylbym wdzieczny za jakies pomysly na umeblowanie tego molocha.

szczegoly techniczne? :) kuweta z pleksi i katownikow alu, gora z siatki 13mm oczko i tez katownikow, ponitowane zeby sie kupy trzymalo. ramki do drzwiczek z drucianych wieszakow.
Ostatnio zmieniony pn lut 13, 2006 8:07 pm przez AMB, łącznie zmieniany 1 raz.
Kaka
Posty: 1293
Rejestracja: pt lut 11, 2005 10:16 pm

[Klatka] - samodzielna budowa klatki

Post autor: Kaka »

ale zdolny, jestem pełna podziwu dla Ciebie :D szczurek ma tam teraz jak w raju :D
W moim sercu na zawsze: WACŁAW 13.11.05r. BOB 3.07.05r. LUBOMIR 4.12.06r.
Niektórzy postradali zmysły, karmic trolla nie będę. Niektórym od władzy woda sodowa uderza do głowy
M0j0_J0j00
Posty: 154
Rejestracja: śr lut 09, 2005 8:27 pm

[Klatka] - samodzielna budowa klatki

Post autor: M0j0_J0j00 »

Ja bym polecał dokupić 2 szczurki tej samej płci :) i wystarczy abyś wstawił tam jakieś półki, gałęzie i rury :)
Malina :)
Sbna
Posty: 36
Rejestracja: czw cze 23, 2005 10:42 am

[Klatka] - samodzielna budowa klatki

Post autor: Sbna »

:-( :-( :-( :-(
ja też chcem taką.............
pełnam podziwu
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[Klatka] - samodzielna budowa klatki

Post autor: ESTI »

AMB koniecznie trzeba przymocować kilka półeczek, najlepiej plastikowych (łatwiej utrzymuje się czystość), żeby wykorzystać tą przestrzeń.

Zaopatrz się również w duży konar z drzewka owocowego, który będziesz mógł zamocować np. przez całą klatkę, aby szczurasy mogły się wspinać i mieć świetną zabawę.

Wtedy będziesz mógł powojować z hamakiem i domkiem itp. ;)
Obrazek
AMB
Posty: 55
Rejestracja: pt cze 10, 2005 12:55 pm

[Klatka] - samodzielna budowa klatki

Post autor: AMB »

tak, wlasnie niedlugo oglosze casting na przyjaciela dla mojego Linusa, bo bidula zdycha z nudow.
polki to ja porobie, to druciane badziewne pieterko wywale. zostaly mi 4 kawalki 25x25 pleksi, to moze cos sie zmontuje.
galazka? hm... cos z ogrodka wytne.
M0j0_J0j00
Posty: 154
Rejestracja: śr lut 09, 2005 8:27 pm

[Klatka] - samodzielna budowa klatki

Post autor: M0j0_J0j00 »

tylko zeby ci cała konstrukcjqa nie poszła od tych gałązek bo muszą być one jakiejś grubości aby ten Twój szczur mógł swobodnie biegać.
Malina :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”