[Klatka] - samodzielna budowa klatki

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Venefico
Posty: 543
Rejestracja: czw maja 06, 2010 2:30 pm
Lokalizacja: Karpacz

Re: [Klatka] - samodzielna budowa klatki

Post autor: Venefico »

Moje szczury zamiast ściółki mają polarowy koc i nie jest nawet nadgryziony ;) Zdecydowanie bardziej wolą wygryzać mi dziury w pościeli ::)
Obrazek Carly Obrazek Przylepka Obrazek Chico

Obrazek Rajka, Sky , Łatka, Pulpi
Awatar użytkownika
Vivian
Posty: 19
Rejestracja: sob wrz 10, 2011 8:10 am
Lokalizacja: Wrocław/Lubań

Re: [Klatka] - samodzielna budowa klatki

Post autor: Vivian »

http://www.egerbil.com/highrise.html
Po angielsku jak zrobić sporą klatke dla szczurasków, fajny pomysł tyle że nie wiem czy sklejka była by w porządku i nie przesiąkła by zapachem. Ale mi się strasznie podoba, czasami taki kawałek półki można zgarnąć z blokowych wystawek.
Moje Słońce: Dżuma :)
Moje Maleństwo: Mała
Awatar użytkownika
Vivian
Posty: 19
Rejestracja: sob wrz 10, 2011 8:10 am
Lokalizacja: Wrocław/Lubań

Re: [Klatka] - samodzielna budowa klatki

Post autor: Vivian »

Nie wiem czy sie nie powtórzyło ale na innym forum znalazlam plan zrobienia klatki dla swinki morskiej, bardzo fajny i dla szczura. tyle że trzeba by było zrobić dodatkowe zamknięci z góry z zawiasami :)
http://www.gryzonie.info/viewtopic.php?f=46&t=28594
Moje Słońce: Dżuma :)
Moje Maleństwo: Mała
Pająk
Posty: 407
Rejestracja: wt lis 02, 2010 7:07 am
Lokalizacja: Kraków

Re: [Klatka] - samodzielna budowa klatki

Post autor: Pająk »

Obrazek
Horda: Pestek [*], Eshin, Skyre, Szary prorok, Avalon, Merkury [*], Parszywek, Ćwirki dwa (Dunder i Piorun), Malygos HF
Awatar użytkownika
Kameliowa
Posty: 3342
Rejestracja: wt lis 24, 2009 12:18 am
Lokalizacja: Łódź

Re: [Klatka] - samodzielna budowa klatki

Post autor: Kameliowa »

pomysł świetny w sumie, tylko drzewa w tym za dużo trochę.
George Orwell was wrong. Aldous Huxley was right.

Jeżeli widzisz: błąd ortograficzny, niepokojący post/temat, chcesz poprawić swój temat, zamknąćtemat
Zgłoś to moderatorom klikając w ikonę wykrzyknika w poście!
esoX
Posty: 20
Rejestracja: czw gru 08, 2011 1:22 am

Re: [Klatka] - samodzielna budowa klatki

Post autor: esoX »

Czym można zaimpregnować drzewo tak, by nie wsiąkało siuśków i aby nie szkodziło? jaki lakier (konkretny model) polecacie? może coś innego?
Awatar użytkownika
KITEgirl
Posty: 1524
Rejestracja: pn cze 07, 2010 7:04 pm
Numer GG: 491855
Kontakt:

Re: [Klatka] - samodzielna budowa klatki

Post autor: KITEgirl »

odkopuję. ostatnio zaczął przeszkadzać mi rozmiar klatki. a dokładnie to iż wolałabym zamienić połowę jej długości na rzecz wysokości. i tu moje pytanie do osób majsterkujących. jakby z półki tego typu -> http://allegro.pl/regal-jupiter-4-do-pi ... 47548.html zrobić klatkę? jest sens? wystarczy osiatkować siatką sztywną(ja mam trochę giętką i to przeszkadza). pięterka są od razu, wystarczy powycinać wejścia. można je zdejmować, przestawiać. są różne rozmiary tych półek. może zamiast wzdychać do woliery na którą mnie nie stać, spróbować zrobić sobie wolierkę? ;)
Awatar użytkownika
BlackRat
Posty: 2542
Rejestracja: pt maja 04, 2012 12:22 pm
Numer GG: 5750987
Lokalizacja: Ska

Re: [Klatka] - samodzielna budowa klatki

Post autor: BlackRat »

Hmm niezły pomysł, zwłaszcza, że tworzywo, a nie drewno czy sklejka jak większość regałów. A masz pomysł jakie byłyby drzwiczki [wejście/wyjście] z klatki?
"And If You're Not Down With That, I've Got Two Words For You..."
Moje dzieciaczki: Kane, Kofi, Triple H i Goldust Obrazek nasz temacik

[*][/b]: MoDo,Łatka,Gacuś,Piwniczuś,Myszka,Złośniczka,Ogryzek,Wisienka,Achmedzik,Porzeczka,Dustie.
Awatar użytkownika
KITEgirl
Posty: 1524
Rejestracja: pn cze 07, 2010 7:04 pm
Numer GG: 491855
Kontakt:

Re: [Klatka] - samodzielna budowa klatki

Post autor: KITEgirl »

no ja mam właśnie dużego składaka z pyko. kuweta dziurawa więc mi jej nie szkoda. gdyby dało się ją rozmontować i ścianki użyć do szkieletu z regału. drzwiczki będą od razu wmontowane. nie będzie tak długa ale wyższa niż moja. ma te pięterka. łatwiej będzie zagospodarować przestrzeń niż w mojej. właśnie jestem ciekawa opinii osób które próbowały jakoś same klatki robić.
Maszka
Posty: 1605
Rejestracja: sob paź 17, 2009 2:04 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: [Klatka] - samodzielna budowa klatki

Post autor: Maszka »

KITE, cofnij się o jedną stronę - ja robiłam z regału, tylko, że metalowego. Trochę obawiałabym się tego, że ten który pokazałaś jest wykonany w całości z plastiku. Chodzi mi o konstrukcję, mogą zjeść. Moje próbowały nawet metal podgryzać, zrezygnowały. Półki mam z płyty wiórowej, były zasikiwane - zostały pokryte kilkumilimetrowym, twardym plastikiem, który też bywał już lekko nadgryziony. Wszystko zależy jak bardzo niszczycielskie są Twoje szczury.

Tu jest bardziej aktualne zdjęcie (ze względu na zmniejszenie stada do sztuk dwóch, klatka ma już tylko 2 piętra)
Obrazek

Tu z góry widać jak przymocowałam siatkę:
Obrazek
Ze środków drzwiczek zostało mi sporo sklejki, pocięłam na małe listewki, w stelażu wcześniej zostały wywiercone dziurki, potem odpowiadające im w sklejce - stelaż+siatka+listewka=>połączone nitami.

Ja jestem ze swojej bardzo zadowolona, najbardziej cieszą mnie wygodne drzwiczki (ich minusem jest to, że jeśli ma się słaby refleks szczury mogą pouciekać ::) ) i duże półki po których szczury mogą swobodnie pohasać.
Awatar użytkownika
KITEgirl
Posty: 1524
Rejestracja: pn cze 07, 2010 7:04 pm
Numer GG: 491855
Kontakt:

Re: [Klatka] - samodzielna budowa klatki

Post autor: KITEgirl »

Maszka moje gryzły tylko jak byłam w szpitalu i nie były dostatecznie wybiegane. teraz nawet koszyków nie ruszają ;)
Awatar użytkownika
andziorek3312
Posty: 38
Rejestracja: wt maja 15, 2012 11:49 am
Lokalizacja: Düsseldorf

Re: [Klatka] - samodzielna budowa klatki

Post autor: andziorek3312 »

ja niedlugo bede robila klatke dla swoich ogonkow, bedzie wygladala identycznie jak ta :) http://gryziolki.pl/woliery-klatki/pora ... -t419.html
stern
Posty: 3
Rejestracja: pt sty 04, 2013 3:22 pm
Lokalizacja: Krzeszowice

Klatka- samoróbka

Post autor: stern »

Witam Was!
Jestem tu nowy :) Rozglądałem się po forum ponieważ chciałbym w niedalekiej przyszłości kupić/zaadoptować/przygarnąć 1 lub 2 młode ogonki :)
Ale do rzeczy. Myślę właśnie nad stworzeniem klatki dla szczurków, przyjąłem już sobie wstępne wymiary na 50x60x40-50. Kuwetę chciałbym albo sam zrobić ze szkła (oczywiście wyszlifowane boki tak, aby szczurki nie zraniły się w łapki- wysokość do 15cm) lub kupić gotowy pojemnik oraz część górną z siatki zgrzewanej/plecionej o oczku max 19mm (czy to nie będzie za dużo?). i tu się rodzi pytanie, jakiej średnicy drut/pręt? z tego, co się orientowałem to siatka zgrzewana o oczkach do 13, 16 i 19mm to odpowiednio średnice 0.80, 1.0 i 1.4mm. Czy 0.8mm średnicy to nie będzie za mało?
Pozdrawiam serdecznie!
saszenka
Posty: 2138
Rejestracja: ndz cze 10, 2012 10:59 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Klatka- samoróbka

Post autor: saszenka »

Witaj :)
Też kiedyś planowałam własną klatkę, ale nie wyszło. Powiem Ci jedno - nie opłaca się robić samodzielnie klatki o tak małych wymiarach. I finansowo i czasowo po prostu gra niewarta świeczki. Jeśli już samemu kombinować, to od razu wielkie klaciszcze :)
0,8mm oczko nie powinno być za małe, ale może być nieco irytujące przy podglądaniu szczurków ;) Już chyba lepiej 1cm.
A druga sprawa to szczurki muszą być minimum dwa, więc tak czy inaczej klatka musi być większa :)
saszenka
Stado: Turkuć, Podjadek, Pafnucy, Milord, Gimel

Na tymczasie: cała wataha
saszenka
Posty: 2138
Rejestracja: ndz cze 10, 2012 10:59 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Klatka- samoróbka

Post autor: saszenka »

O w mordę. Tu o grubość drutu chodziło, a nie o oczko ;)
Tak czy inaczej - za mały. Wydaje m się, że będzie zbyt elastyczna i łatwo może się wyginać (czasem szczury lubią nadgryzać klatkę), więc może prędzej czy później puścić...
saszenka
Stado: Turkuć, Podjadek, Pafnucy, Milord, Gimel

Na tymczasie: cała wataha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”