[Sciolka] - Problemy ze strupkami.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
bobek
Posty: 138
Rejestracja: wt cze 28, 2005 11:27 am

[Sciolka] - Problemy ze strupkami.

Post autor: bobek »

Cześ wam wszystkim oto moje historjka króciutka no wiec tak..
Mam gdzieś od 2 latek szczureczka piekny bielutki z czarnym łebkiem ( niestety bardzo chory ma pełno strupków byłem u wetów dostawał zastrzyki kąpiele ivemektryna pularyl maści cuda nawet wyparzałem klatke i niccc biedny ) a dotego wszystkiego siedzi samiutki ja też często niemam dlaniego dużo czasu poniewaz zaczeło sie duuuuuuużżżo nauki w liceum a drugiego szczurka do zabawy niedaje rady bo zamała klatka........ no ii teraz mam exxxtra klateczke toznaczy sam zrobiłem własnymi rękoma dotĄD bolą rece od gwożdzi :) no i tak postanowilem (ponieważ uwielbiam te gryzonie (chożniemam dlanich dużo czasu))) kupić 2 nowe szczurki które sobie będo tu mieszkaly i razem bawily napewno bedo mial co robić razem gdy niebede mialczasu sie z nimi pobawić co otym sadzicie AHA myślałem takżę o wpuszczeniu tam mojego starego SZCZURASA ale boje sie żeby niezainfekował nowej klatki pasorzytami ze swojej skóry a pozatym i tak chcialbym miec 2 szczurki a on napewno niezaakceptował by nowego szczurka no wiec .... 2 nowe szczurki do DuŹŻej klatki a STARy szczureczek zostanie w klateczce obok (pigi III)
oto fotki mojej klatki moim zdaniem cudna i oczywiście mam jeszcze kilka pytanek w związku z klatką tzw.
---cobyście tam jeszcze upchneli ciekawe pomysly :)
--- czy nawiercić więcej dziurek aby mialy więcej powietrza bo jak widać z przodu jest szyba a nie SiaTka narazie jest po 20 z karzdej strony odść dużym wiertłem co wy nato

Dzięki wszystkim co przeczytali cały mój wykład i dlatych co napisza coś ciekawego pozdrawiam :::)))

http://img273.imageshack.us/my.php?imag ... 4386cm.jpg
http://img273.imageshack.us/my.php?imag ... 4390mo.jpg
http://img273.imageshack.us/my.php?imag ... 4400vp.jpg
http://img273.imageshack.us/my.php?imag ... 4416yu.jpg
http://img273.imageshack.us/my.php?imag ... 3914vx.jpg
http://img273.imageshack.us/my.php?imag ... 3929yr.jpg
http://img273.imageshack.us/my.php?imag ... 4018ok.jpg

[ Komentarz dodany przez: limba81: Nie Maj 07, 2006 12:09 pm ]
Prosze pisac tematy w normalny sposob. Bez pokemonowania.
Zmienione.
limba81 mod.
Ostatnio zmieniony czw maja 25, 2006 11:06 pm przez bobek, łącznie zmieniany 1 raz.
Mikulinka
Posty: 434
Rejestracja: czw lut 02, 2006 2:19 pm

[Sciolka] - Problemy ze strupkami.

Post autor: Mikulinka »

Po pierwsze: błagam, używaj znaków interpunkcyjnych, bo oczy bolą po przeczytaniu Twojego posta ;)

Po drugie: zanim zdecydujesz się na dokupienie kolejnych szczurków zrób porządek z tym, którego już masz...Postaraj się znaleźć jakiegoś dobrego weta, bo być może Ci, u których leczyłeś ogonka do tej pory, niebardzo się na gryzoniach znają.

Po trzecie: piszesz, że nie masz zbyt dużo czasu dla swojego futrzaka, więc moim zdaniem nie powinieneś dokupywać kolejnych, bo nawet jeżeli będą mieszkać razem, ich wzajemne towarzystwo nie będzie dla nich wystarczające...szczurkom trzeba poświęcać dużo czasu bez względu na to, ile byś ich nie trzymał w jednej klatce

Po czwarte: co do wyposażenia klatki, polecam lekturę działu "ściółka, klatka, akcesoria", a na pewno znajdziesz odpowiedź na swoje pytanie

Pozdrawiam :D
Od lewej: Małpka, Borsusia, Kretusia, Bimbla
Awatar użytkownika
Oleczka
Posty: 1338
Rejestracja: wt lut 07, 2006 11:15 pm
Lokalizacja: Warszawa-Wola
Kontakt:

[Sciolka] - Problemy ze strupkami.

Post autor: Oleczka »

fajna klatka :) ja bym zrobila kilka dziurek jeszcze a ta szybka to szklana czy pleksi czy jak to tam sie pisze :p bo mozna by w drzwiczkach tez otworki zrobic ja bym dala jeszcze galazek jabloni :) i jakies szmatki bo szczurki sa bardzo tworcze :P i np rure pcv :)
Mój Sklep dla Gryzoni - Gryzoland
http://www.gryzoland.pl
czmtsz
Posty: 94
Rejestracja: wt lut 28, 2006 8:43 pm

[Sciolka] - Problemy ze strupkami.

Post autor: czmtsz »

Klatka świetna, trochę więcej szparek na powietrze z pewnością nie zaszkodzi. Jeśli chodzi o[quote="bobek"]oto fotki mojej klatki moim zdaniem cudna i oczywiście mam jeszcze kilka pytanek w związku z klatką tzw.
---cobyście tam jeszcze upchneli ciekawe pomysly [/quote]
myślę, żeby się przydało trochę większej przestrzeni otwartej-a gdybyś zamiast jednej-np dolnej półki wsadził jakieś gałęzie?... Szczuraski lubią skakać :) w galerii w klatkach znalazłam jedną świetnie wykonaną klatkę-o czymś takim właśnie myślałam :)
http://szczury.org/album_page.php?pic_id=2401
Dana
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

[Sciolka] - Problemy ze strupkami.

Post autor: merch »

A powiedz jak to jest z tym szczurkiem co go już masz po ivermwktyni enie było poprawy ?
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
mazoq
Posty: 1795
Rejestracja: pn lut 13, 2006 11:35 pm
Kontakt:

[Sciolka] - Problemy ze strupkami.

Post autor: mazoq »

bobek, a może po prostu Twój szczurek ma uczulenie na ściółkę której używasz? spróbuj zmienić na coś innego, to może pomóc :)
bobek
Posty: 138
Rejestracja: wt cze 28, 2005 11:27 am

[Sciolka] - Problemy ze strupkami.

Post autor: bobek »

dzięki mazoq za rade ale to także próbowałem i nieskutkuje. niestety niebyło nic poprawy po ivemectrynie.
Dzięki za mnóstwo podowiedzi dla czmtsz i oleczki świetne pomysly mi tez podoba sie ta klateczka z gałęziami ale niestety musi zostać ten dół ale jak tylko bede miał czas to sróbuje zobaczyłymy.
No i co do wypowiedzi Mikulinka to tak
po 1 sory za moją pisownie
po 2 przyżekam że byłej już wszędzie gdzie miałem możliwość i próbowałem wszystkiego
po 3 kurde czyli musze zrezygnować z moich ulubionych zwierzątek ponieważ mam napiety plan dnia?
po 4 znam opcje szukaj
POZDRAWIAM wszystkich gorąco.
ps. mikulinka więcej radości i życia w postach. bo wyglądają jak paragrafy pozdrawiam cie.
Pudzianica
Posty: 191
Rejestracja: czw lut 02, 2006 12:37 am
Kontakt:

[Sciolka] - Problemy ze strupkami.

Post autor: Pudzianica »

Eee ale to jest z drzewa... Przeceież szczury ci to przesikają....Ale klateczka naprawdę git\!
Moje cioorki:
Vassili(a) Zaitsev (od 22.12.05-27.04.06)
Chuck Norris (od 17.O3.2006)
____________________________________
Wybaczcie, że tak rzadko tutaj bywam :*
Mikulinka
Posty: 434
Rejestracja: czw lut 02, 2006 2:19 pm

[Sciolka] - Problemy ze strupkami.

Post autor: Mikulinka »

Bobek, nie krytykuję Twoich decyzji, ale skoro pytasz o radę zakładając temat, mam prawo wyrazić swoje zdanie. Piszesz: [quote="bobek"]a dotego wszystkiego siedzi samiutki ja też często niemam dlaniego dużo czasu poniewaz zaczeło sie duuuuuuużżżo nauki w liceum[/quote], a z tej wypowiedzi jasno wynika, że nie jesteś w stanie poświęcać szczurkowi tyle czasu, ile potrzebuje, więc zanim się doszczurzysz, zastanów się kilkakrotnie, bo dwa nowe zwierzaki = jeszcze mniej czasu do dyspozycji dla tego pierwszego.[quote="bobek"]kurde czyli musze zrezygnować z moich ulubionych zwierzątek ponieważ mam napiety plan dnia?[/quote] Zacytuj fragment, w którym każę Ci zrezygnować z posiadania szczurków ;)
Co do klatki nie mam zastrzeżeń, a wręcz przyznam, że bardzo mi się podoba i doceniam Twój wkład pracy oraz dokładność, z jaką dzieło zostało wykonane. To o Tobie dobrze świadczy. Nie każdy potrafiłby się do tego stopnia zmobilizować. Duży plus dla Ciebie :thumbleft:
[quote="bobek"]przyżekam że byłej już wszędzie gdzie miałem możliwość i próbowałem wszystkiego[/quote] wierzę Ci, bo doskonale wiem jak trudno jest znaleźć weterynarza, który zna się na szczurach, ale czy naprawdę choroby Twojego zwierzaka nie da się poprawnie zdiagnozować?...Napisz w jakim mieście mieszkasz, a na pewno będzie łatwiej pomóc Ci w poszukiwaniach dobrego weta
[quote="bobek"]ps. mikulinka więcej radości i życia w postach. bo wyglądają jak paragrafy pozdrawiam cie.[/quote] :drap: ten post nie jest moim jedynym, za to jednym z niewielu napisanych w ten sposób ;)
I jeszcze jedno...Chyba nie do końca dobrze odczytałeś moje zamiary. Nie jestem jakąś kłótliwą jędzą, która wszystkiego się czepia, chciałam Ci po prostu uświadomić pewne sprawy. Odnoszę wrażenie, że jesteś dobrym człowiekiem, kochającym zwierzęta i mam nadzieję, że zdajesz sobie sprawę z odpowiedzialności od początku do końca za życie każdego stworzenia, na przygarnięcie którego kiedykolwiek się zdecydowałeś...Wierzę, że tak właśnie jest ;)
ps.jeżeli Cię uraziłam formułując treść niektórych zdań, nie miej mi tego za złe :jezor2:
Od lewej: Małpka, Borsusia, Kretusia, Bimbla
Pudzianica
Posty: 191
Rejestracja: czw lut 02, 2006 12:37 am
Kontakt:

[Sciolka] - Problemy ze strupkami.

Post autor: Pudzianica »

bobek, a za ile zrobiłbyś mi taką samą :>?
Moje cioorki:
Vassili(a) Zaitsev (od 22.12.05-27.04.06)
Chuck Norris (od 17.O3.2006)
____________________________________
Wybaczcie, że tak rzadko tutaj bywam :*
Awatar użytkownika
PALATINA
Posty: 1588
Rejestracja: pn sie 30, 2004 12:10 pm
Lokalizacja: Warszawa

[Sciolka] - Problemy ze strupkami.

Post autor: PALATINA »

bobek,

Fajniusia klateczka, a boję się, że będzie w niej duszno :roll:
Może dałoby radę dołączyc do niej zwykłą klatkę - byłby taki wybieg, taras...

Mikulinka,

Moim zdaniem też bobek nie powinien kupować nowych zwierzaków, ale nie dlatego, że nie ma czasu, tylko dlatego, że jego szczur może czymś nowego zarazic (skoro nie wiadomo, co mu jest), a w dodatku jest już starszawy, więc może nie zakumplować sie z nowym.
Gdyby nie to - nowy towarzysz byłby rewelacyjny, nawet jeśli bobek nie ma dość czasu, a może właśnie dlatego, że go nie ma.
Pozdr.
"Wierząc we własną drogę wcale nie musisz udowadniać, że droga innego człowieka jest zła"
(P.Coelho)
Mikulinka
Posty: 434
Rejestracja: czw lut 02, 2006 2:19 pm

[Sciolka] - Problemy ze strupkami.

Post autor: Mikulinka »

Palatina,
[quote="bobek"]no wiec .... 2 nowe szczurki do DuŹŻej klatki a STARy szczureczek zostanie w klateczce obok[/quote] ;)

Z drugiej strony też bym się bała dokupywać nowe szczury, podczas gdy mój choruje (na coś bardzo możliwe, że zaraźliwego), w dodatku nie wiadomo dokładnie na co...Ale to już nie moja decyzja ;)
Od lewej: Małpka, Borsusia, Kretusia, Bimbla
Awatar użytkownika
sauatka
Posty: 2841
Rejestracja: ndz maja 16, 2004 6:42 pm
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

[Sciolka] - Problemy ze strupkami.

Post autor: sauatka »

ale skoro nie mnasz czasu dla tego jednego ktory i tak bedzie w osobnej klatce to po co ci dwa nowe :? skoro tamten i tak i tak bedzie sam
bobek
Posty: 138
Rejestracja: wt cze 28, 2005 11:27 am

[Sciolka] - Problemy ze strupkami.

Post autor: bobek »

kurcze dzieki za mnustwooooo postów.
hym to najpierw Mikulinka naaapewno niemysle o tobie jak o jedzy :lol: tylko taki jakis nieżyciowy tan post ale drugi juz lepszyyyy :jezor2: heheh i napewno niechciałem aby ten mój zabrzmiał jak oskarżenie czy coś w tym stylu..
A teraz do wszystkich wiemmm że niepowinienem kupować nowych szczurasów bo niemam wystarczajaco dla nich czasu ale ja je uwielbiam i gdy tylko znajde dla mego szczurka godzinke odrazu go wytarguje z klatki i bawie sie z nim (czesto w trakcie nauki co ją bardzo umila;) ale tak.......
-po 1 z checiom przeniósł bym mojego starego szczurka do nowej hatyy nabank by mu sie spodobała ale boje sie ze ten syf z niego przejdzie na klatke i jak zdechnie i kupie nowego to tamten sie zarazi, a do tego świetnie było by tam 2 szczurasom ale nabank nowy szczurek niezostanie zaakceptowany.


No i tak sobie mysle ze niekupie nowych szczurków choć miały by tam swietnie bo niechce ich meczyć, mój stary szczurek zostanie w starej pidze3 bo boje sie go tam dawać. A nowa hata poczeka na noweegoooo mieszkańcaaa :-( :-( :-( :-( :sad3: :sad3:

A co do klatki i wsiąkania moczu to raczej jej nie ruszy gdyż od środka cała oklejona specialną okleina imitującą drewno nieprzemaklaną wiec chyba wytrzyma.
Diś pomalowałem ją od wierzchu na brązowo cały sie przytym uświnilem ale wyglada cudnie. :sad3: :sad3: niestety chyba poleży jeszcze kawalek czasu pusta :sad3: :sad3:

Jeszcze razz wielkie sorkiii MIKULINKO że mój post twoją wypowiedz zkrytykował ale naprawde niechciałem

POZDRAWIAM WSZYSTKICH
Anita
Posty: 937
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 2:43 pm
Lokalizacja: Warszawa Radość

[Sciolka] - Problemy ze strupkami.

Post autor: Anita »

Napisz, skąd jesteś, może ze szczurkiem da się coś jeszcze zrobić, szkoda, żeby cierpiał...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ściółki”