[Ściółka] - Jakiej sciolki uzywacie?

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)

Jakiej u¿ywasz œció³ki?

Czas głosowania minie ndz lut 07, 2106 7:28 am

trociny
98
33%
siano
36
12%
papier(mnakulatura, chusteczki i wszystko co papierowe)
37
12%
sÂłoma
2
1%
cat's dream
63
21%
Âżwirek silikonowy
3
1%
œció³ka z kolb kukurydzy
8
3%
Âłuski gryki
0
Brak głosów
inny Âżwirek zbrylajÂący(podaj jaki)
14
5%
pigwa
10
3%
¿wirek z czystych w³ókien roœlinnych
5
2%
Âżwirek sepiolitowy
1
0%
Âżwirek niezbrylajÂący
6
2%
inne(jakie)
17
6%
 
Liczba głosów: 300

Awatar użytkownika
Paula_13
Posty: 378
Rejestracja: śr lis 24, 2004 10:06 pm
Lokalizacja: Świdnica

[?ció?ka] - Jakiej sciolki uzywacie?

Post autor: Paula_13 »

mam pytanie- jakiej ściółki stosujecie dla swoich pociech. Byłabym bardzo wdzięczna za odpowiedzi :)
Ostatnio zmieniony sob cze 17, 2006 10:20 pm przez Paula_13, łącznie zmieniany 1 raz.
Na zawsze w moim sercu:
Kasia, Wacuś, Crazy, Lazur, Lazur II, Riko, Messi
Sean4
Posty: 83
Rejestracja: ndz paź 09, 2005 7:44 pm

[Ściółka] - Jakiej sciolki uzywacie?

Post autor: Sean4 »

reczniki papierowe w moim przypadku najlepiej sie sprawdzily. poczatkowo kupowalem sianko w zoologu ale w efekcie szczuras mial problemy z pasozytami (zwlaszcza tymi na uszkach-zapomialem nazwy). Kola lubi tez szmatki, ale poniewaz trzeba czesto sprzatac klatke,nie jest to zbyt ekonomiczne rozwiazanie. czesto dozucam jej tez rozne papierowe smieci ma z nimi mase zabawy). wazne zeby nie byly zadukowane- np. tonery i tusze sa rakotworcze. sary papier toaletowy sie nie sprawdza. cos w nim takiego jest, ze Kola go zawsze szybko zasikuje.
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

[Ściółka] - Jakiej sciolki uzywacie?

Post autor: limba »

oprocz sciolki z kolb kukurydzy na ktorej mieszka trojca, jeszcze bawelniana No-Smell na ktorej mieszkaja chlopaki.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Fatty
Posty: 878
Rejestracja: wt kwie 04, 2006 4:24 pm

[Ściółka] - Jakiej sciolki uzywacie?

Post autor: Fatty »

Miałam pigwę,miałam animax i jak na razie najskuteczniejszy okazał się żwirek zbrylający(teo jakiś :drap: ) Zapachu nie ma,zbrylone grudki sprząta się łatwiej( niż zasikany proszek w przypadku pigwy czy animax), bardziej wydajny.
Panowie szczurowie: Ikon & Fabio <3

Dzięki długoletniej wprawie, sama siebie trawię (:
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[Ściółka] - Jakiej sciolki uzywacie?

Post autor: Lulu »

my uzywamy cat's dream lub bawelny no-smell.
Magda_Marcin
Posty: 56
Rejestracja: ndz kwie 16, 2006 12:31 pm

[Ściółka] - Jakiej sciolki uzywacie?

Post autor: Magda_Marcin »

Ja uzywam żwirku zbrylającego dla kotów kocur-rex w różowym i zielonym opakowaniu
Magister (testosteron) Stefek (Inżynier)
Yshia
Posty: 499
Rejestracja: czw kwie 20, 2006 10:14 pm

[Ściółka] - Jakiej sciolki uzywacie?

Post autor: Yshia »

granulowana ściółka z drewna dla gryzoni [dako art] w kuwetkę, na 1sze i drugie piętro szmatki. Kilogram takich drewnianych granuli kosztuje 4,50. Filip jest uczulony na siano i trociny, a od czasu zmiany nie było ani jednego kichnięcia :)
~~jestem chora~~
Awatar użytkownika
Oleczka
Posty: 1338
Rejestracja: wt lut 07, 2006 11:15 pm
Lokalizacja: Warszawa-Wola
Kontakt:

[Ściółka] - Jakiej sciolki uzywacie?

Post autor: Oleczka »

pigwa ale nie ta rozowa tylko a w takim srednim bialym woreczku :) nie rozzsypuje sie, ale pecznieje :)
Mój Sklep dla Gryzoni - Gryzoland
http://www.gryzoland.pl
Fatty
Posty: 878
Rejestracja: wt kwie 04, 2006 4:24 pm

[Ściółka] - Jakiej sciolki uzywacie?

Post autor: Fatty »

[quote="Oleczka"]pigwa ale nie ta rozowa tylko a w takim srednim bialym woreczku :) nie rozzsypuje sie, ale pecznieje :)[/quote]
tę właśnie miałam. Rozsypuje się,ale po ponownym zasikaniu, tego już napęczniałego -moje samcole sikają w jeden kąt klatki,więc'rozsypka' była na porządku dziennym.
Panowie szczurowie: Ikon & Fabio <3

Dzięki długoletniej wprawie, sama siebie trawię (:
Awatar użytkownika
PALATINA
Posty: 1588
Rejestracja: pn sie 30, 2004 12:10 pm
Lokalizacja: Warszawa

[Ściółka] - Jakiej sciolki uzywacie?

Post autor: PALATINA »

Cat'ś dream!

Bawełnę też mam, ale nie jestem z niej szczególnie zadowolona, bo się kupek nie da wybrać (ja przynajmniej nie umiem, a zazwyczaj wybieram - ze żwirku) i muszę wyrzucic całość.
"Wierząc we własną drogę wcale nie musisz udowadniać, że droga innego człowieka jest zła"
(P.Coelho)
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[Ściółka] - Jakiej sciolki uzywacie?

Post autor: Lulu »

Bawełnę też mam, ale nie jestem z niej szczególnie zadowolona, bo się kupek nie da wybrać (ja przynajmniej nie umiem, a zazwyczaj wybieram - ze żwirku) i muszę wyrzucic całość.
ja tam nie mam problemu z tym ;) idzie mi rownie latwo jak przy wybieraniu z cat's...
Awatar użytkownika
PALATINA
Posty: 1588
Rejestracja: pn sie 30, 2004 12:10 pm
Lokalizacja: Warszawa

[Ściółka] - Jakiej sciolki uzywacie?

Post autor: PALATINA »

Może zdolniejsza jesteś :thumbleft: - mi sie plącze (kupki przylepione lub schowane miedzy włóknami bawełny) i kolor ma podobny (na Cat'sie lepiej kupki widac ;) ), więc drugi raz bawełny nie kupie - nie dla mnie ta zabawa.
"Wierząc we własną drogę wcale nie musisz udowadniać, że droga innego człowieka jest zła"
(P.Coelho)
pixxa
Posty: 321
Rejestracja: śr sie 25, 2004 6:47 pm
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

[Ściółka] - Jakiej sciolki uzywacie?

Post autor: pixxa »

u mnie to jest roznie czasami uzywam trocin, czasami ściółki z kolb kukurydzy
za to za pigwa nie przepadam ..
Bizi
Posty: 22
Rejestracja: pt sie 26, 2005 11:57 am

[Ściółka] - Jakiej sciolki uzywacie?

Post autor: Bizi »

zdecydowanie cat's dream. mialam bawełnę no-smell- panowie rozgrzebali i narobili na gołą kuwetkę, a jak taki szczurek zeżre gerberka, to już nie ma żadnego tam "no-smell". trociny, nawet te wspaniałe Ichipsi", uczulające, siana nie praktykuję. miałam żwirek raz, ale zobaczyłam że grubasom glinka żwirkowa do ogonków się przykleja i później nie ma zmiłuj, gąbkować ogon trzeba...
Elbereth
Posty: 569
Rejestracja: ndz maja 28, 2006 4:13 pm

[Ściółka] - Jakiej sciolki uzywacie?

Post autor: Elbereth »

Ja używam drewnianego żwirku Pet's Dream (jakoś tak to się nazywa) albo podobnych. To mniej więcej to samo co Cat's Dream, ale tańsze (torba kosztuje 6-8 zł).
Szczury są okropne. Uciekają, włażą w miejsca, z których nie można ich wydostać, gryzą swojego właściciela i jego rzeczy, grzebią w doniczkach i wspinają się na rośliny w nich rosnące, załatwiają się gdzie popadnie, urządzają sobie spiżarnię w moim łóżku i w ogóle są paskudne. Ale mimo wszystko mam już osiem i chcę dziewiątego 8) (szczerość wobec siebie ponad wszystko. GMR jest nieuleczalne i trzeba to wreszcie przyjąć do wiadomości 8) ).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ściółki”