[Ściółka] - Jakiej sciolki uzywacie?

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)

Jakiej u¿ywasz œció³ki?

Czas głosowania minie ndz lut 07, 2106 7:28 am

trociny
98
33%
siano
36
12%
papier(mnakulatura, chusteczki i wszystko co papierowe)
37
12%
sÂłoma
2
1%
cat's dream
63
21%
Âżwirek silikonowy
3
1%
œció³ka z kolb kukurydzy
8
3%
Âłuski gryki
0
Brak głosów
inny Âżwirek zbrylajÂący(podaj jaki)
14
5%
pigwa
10
3%
¿wirek z czystych w³ókien roœlinnych
5
2%
Âżwirek sepiolitowy
1
0%
Âżwirek niezbrylajÂący
6
2%
inne(jakie)
17
6%
 
Liczba głosów: 300

bonsai
Posty: 428
Rejestracja: sob lis 04, 2006 11:08 am

[Ściółka] - Jakiej sciolki uzywacie?

Post autor: bonsai »

Ja też odradzam też żwirek.... używałam go, ale kot nawet nie chciał wchodzić do kuwety, a raz 1 kamyczek z tego żwirka [niewiem jak to inaczej nazwać] przebił mu skórę na łapce... Pomyśl co by miały szczurki biegające po takim żwirku cały dzień....
Awatar użytkownika
szpaczek
Posty: 877
Rejestracja: sob gru 09, 2006 10:43 pm
Lokalizacja: Sosnowiec rulezz:D

[Ściółka] - Jakiej sciolki uzywacie?

Post autor: szpaczek »

a mój kot tylko w tym robił..i nie miał nic przeciwko:P
ale chce s kupić szczura ale jak czytam wasze odpowiedzi na temat ściółki to aż mi sie odechcewa!:( od tego ma uczulenie,tego sie boi,w tym nie chce robic itp. a ja miałam zamiar kupić zwykłe trociny...:(
od 07.03.2008 Mgiełka :)
od 20.12.2008 Iris:)

za TM:Pixi ['] (14.01.2007-17.11.2008) ;(
Lazanka
Posty: 184
Rejestracja: wt maja 02, 2006 11:27 am

[Ściółka] - Jakiej sciolki uzywacie?

Post autor: Lazanka »

[quote="szpaczek"]szczura ale jak czytam wasze odpowiedzi na temat ściółki to aż mi sie odechcewa!:( od tego ma uczulenie,tego sie boi,w tym nie chce robic itp. a ja miałam zamiar kupić zwykłe trociny...:([/quote]

TO NIE KUPUJ - tak bedzie lepiej dla zwierzaka. Skoro problemem jest dla Ciebie kupienie odpowiedniej sciolki to wole nie myslec jak zareagowalabys na chorobe pupila lub gdyby okazalo sie ze charakter ma inny niz sobie wymarzylas. To sa zywe stworzenia a nie zabawki...

Co do zwirku silikonowego - jest przeznaczony dla kotow a nie na sciolke dla gryzoni. Zwirki drewniane to co innego - na nich zwykle jest nawet napisane ze nadaja sie dla innych zwierzat. Kot ze zwirkiem ma stycznosc kilka razy na dzien, przez chwilke kiedy sie zalatwia - szczur przebywalby w otoczeniutakiego zwirku przez wieksza czesc doby - a to ogromna roznica.
-=Lazanka=-
Awatar użytkownika
Vella
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 1706
Rejestracja: wt maja 23, 2006 6:19 pm

[Ściółka] - Jakiej sciolki uzywacie?

Post autor: Vella »

[quote="szpaczek"]a mój kot tylko w tym robił..i nie miał nic przeciwko:P [/quote]
bo tylko "robił"
nie spał, nie jadł, nie bawił się w tym. Robił swoje i wychodził. Najwyżej trochę pokopał.
Nie musiałaś się bać, ze wygrzebując ze żwirku jedzonko zje i granulki i że to mu zaszkodzi. Ani że porani sobie łapki.
Szczur w tej ściółce mieszka. Je, załatwia się, bawi się i śpi.


Troty nie są takie złe, ale musisz wybrać takie, które nie pylą (żeby szczurek nie kichał, żeby oczu mu nie podrazniły, itp) i albo je zamrozić, albo wygrzać chwilę w piekarniku. Inaczej możesz uszczęśliwic ogona jakimiś pasożytami.


[quote="szpaczek"]chce s kupić szczura ale jak czytam wasze odpowiedzi na temat ściółki to aż mi sie odechcewa!:([/quote]
Jak się odechciewa to nie kupuj.
Bo ściółka to tylko jeden z wielu elementów. Duża klatka. Towarzysz dla szczura, bo lepiej gdy są w stadzie. Odpowiednie żywienie. Sprzątanie. Leczenie.
Dużo tego, jeśli Cię załamuje już temat ściólki to co dalej?
Czy znasz różnicę między także, a tak że?
Czy wiesz kiedy napisać zresztą, a kiedy z resztą? Czy znasz język polski?

Obrazek
Awatar użytkownika
szpaczek
Posty: 877
Rejestracja: sob gru 09, 2006 10:43 pm
Lokalizacja: Sosnowiec rulezz:D

[Ściółka] - Jakiej sciolki uzywacie?

Post autor: szpaczek »

mówiłam mojej koleżance o trocinach ze w tym są różne świnstwa a ona na mnie patrzy jak na jakąś nienormalną:/
ale lepiej w piekarniku wygrzać czy zamrozić na 1 dzien?
muszą być 2 szczury??
ale to wtedy musi być ogroooomna klatka a u mnie jak przekonam na jednego szczura to będzie dobrze a co dopiero na dwa
od 07.03.2008 Mgiełka :)
od 20.12.2008 Iris:)

za TM:Pixi ['] (14.01.2007-17.11.2008) ;(
bonsai
Posty: 428
Rejestracja: sob lis 04, 2006 11:08 am

[Ściółka] - Jakiej sciolki uzywacie?

Post autor: bonsai »

Wydaje mi się, że lepiej wygrzać w piekarniku w wysokiej temp., bo różne świństwa lepiej znoszę niską temperaturę niż wysoką....
Awatar użytkownika
L.
Posty: 298
Rejestracja: pn lis 06, 2006 9:58 pm
Lokalizacja: Olsztyn/Gdańsk
Kontakt:

[Ściółka] - Jakiej sciolki uzywacie?

Post autor: L. »

[quote="szpaczek"]mówiłam mojej koleżance o trocinach ze w tym są różne świnstwa a ona na mnie patrzy jak na jakąś nienormalną:/
ale lepiej w piekarniku wygrzać czy zamrozić na 1 dzien?[/quote]

lepiej wygrzać :}
EDIT: I dodam tak od siebie, ze wg. mnie bardziej sie opłaca kupic Cat's Dream i wydac te ok. 16 zł i miec czyste sumienie, a starczy Tobie na miesiąc. Niż wydawac co kilka dni 2 zł na trociny. Bo bedziesz je musiał/musiała zmieniac conajmniej co 2 dni.

[quote="szpaczek"]
muszą być 2 szczury??
ale to wtedy musi być ogroooomna klatka a u mnie jak przekonam na jednego szczura to będzie dobrze a co dopiero na dwa[/quote]
:ot:
o tym poczytaj w innych działach.
1) musza byc 2 - a jakby Ciebie zamkneli na bezludnej wyspie na całe zycie ?!
2) to zacznij przekonywac od razu na dwa.
Ostatnio zmieniony sob gru 16, 2006 1:37 pm przez L., łącznie zmieniany 1 raz.
Hodowla Szczurów Rodowodowych Emerald Moon
http://www.emerald-moon.pl
ze mną: 7 szczurzych dam i 1 kot.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ściółki”