[Sciolka] Dako-Art "Eko-Sciolka"

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
fafix!
Posty: 149
Rejestracja: czw kwie 20, 2006 1:32 pm
Lokalizacja: Wrocław

[Sciolka] Dako-Art "Eko-Sciolka"

Post autor: fafix! »

Bylam dzisiaj w sklepie zoologicznym i kupilam Pet Sanit(o ktorym przyczytalam juz troche na forum) i wlasnie Eko-Sciolke. Postanowilam zalozyc nowy temat, gdyz nie moglam znalezc nic o tej wlasnie sciolce, a na opakowaniu nie ma zadnych konkretnych informacji.
"Eko-Sciolka jest naturalnym, ekologicznym produktem, wyprodukowanymz odpadow drewna, nie zawierajacym zadnych srodkow chemicznych. Specjalna technologia w wyniku ktorej powstaje drobny granulat powoduje, ze Eko-Sciolka posiada bardzo wysoka absorbcyjnosc, jest wydajna, pochlania przykre zapachy i jest nieszkodliwa dla srodowiska. Zalecana jest jako podsciolka dla wszystkich rodzajow gryzoni." - tyle pisze na opakowaniu.
Zastanawia mnie z jakiego drewna jest ta sciolka i czy w ogole nadaje sie dla szczurkow. Dodam jeszcze, ze sprzedawca zalecil mi polozenie na gore trocin, ale jakos nie przekonalam sie co do tego wszystkiego...
"Dochodzą mnie słuchy, że mam kocie ruchy." xD
Awatar użytkownika
Julek
Posty: 234
Rejestracja: ndz gru 25, 2005 9:42 pm

[Sciolka] Dako-Art "Eko-Sciolka"

Post autor: Julek »

Eko ściólka czyli zdrowa, ekologiczna (ze środowiska) ściółka. Nie znam się zabardzo na ściółkach ale ja np. uzywam cat's dream, ona też jest eko ściólką. Nadaje się dla szczurów. Nazwa mówi sama za siebie pet, a pet z angielskiego to zwierzątko domowe. Więc nie musisz mieć żadnych obaw. Tylko w żadnym wypadku nie stosuj trocin. :)
Szukam TRASPORTU TYCHY-> SZCZECIN dla dwóch samiczek, pierwsza połowa marca. PILNE!
Za czowym mostem --> Tosia, Zosia, Kama, Nela, Luka (23.02.07), Duduś (18.08.07-20.08.08), Alusik (29.11.08), Dyziaczek (05.04.07 - 01.09.09) :'(
fafix!
Posty: 149
Rejestracja: czw kwie 20, 2006 1:32 pm
Lokalizacja: Wrocław

[Sciolka] Dako-Art "Eko-Sciolka"

Post autor: fafix! »

Wyrzucilam w efekcie ta Eko-Sciolke, bo po pierwsze znalazlam na jakiejs stronie, ze to z drzew iglastych(jednak ci sprzedawcy wpychaja ludziom byle co... mowilam, ze ma byc nie z iglastych), a po drugie(znowu zaufalam sprzedawcy) byla przeterminowana o rok. :? W sumie bylo to male pudeleczko i kosztowalo 2, 50 zl, wiec nie ma co, ale wkurzylam sie na tego sprzedawce i stwierdzialm, ze jak tylko bedzie troche normalniejsza temperatura to jade szukac tego Cat's Dream. :P Chociaz ten Pet Sanit nie jest najgorszy, ale faktycznie nie wchlania zbyt dobrze.
"Dochodzą mnie słuchy, że mam kocie ruchy." xD
MANIAK90
Posty: 336
Rejestracja: pt cze 09, 2006 3:00 pm

[Sciolka] Dako-Art "Eko-Sciolka"

Post autor: MANIAK90 »

A ja Cookie tylko taką podściołke drewniana wsypuje i jest zadowolona a jak już ją zasika to sie rozwala na taką ściółkę i wiem że już musze wymienić ;)
Czy ja zawsze muszę sobie tłumaczyć o zachowanie mojego rodzeństwa jako niepełnosprawność??
Awatar użytkownika
maggie
Posty: 223
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 9:43 am
Lokalizacja: pod Poznaniem

[Sciolka] Dako-Art "Eko-Sciolka"

Post autor: maggie »

Z tego co wiem to właśnie Cat's Dream jest bardzo dobry,ale niestety musze uzywać nie granulków tylko zwykłej ściółki ,bo moja szczurcia wszystko "wciąga"... ;) Naprawdę zjada wszystko do ostatniej kosteczki a przecież nie mogę na to pozwolić... :khihi: Mam nadzieję że jej nie zaszkodziło ;)

Co to tej zwykłej eko-ściółki myślę że jest OK bo ani nie za duża ani nie za mała i miękka, ale też dokładnie nie wiem :thumbleft: poczytam jeszcze ;)
Obrazek
Od lewej:Maggie['],Pestka['],Mela['],Kropka :)
Maggie[']-moje słońce ;( (20.07.07r.)
Pestka[']-moje serduszko ;( (29.04.08r.)
Mela[']-moja siostra (10.12.08r.)
Natalia_1222
Posty: 358
Rejestracja: pt maja 12, 2006 10:48 pm
Lokalizacja: Kraków

[Sciolka] Dako-Art "Eko-Sciolka"

Post autor: Natalia_1222 »

Pet Sanit to nie jest ściółka podstawowa,tylko ściółka do toaletki.
Moje szczurki:
Luna [*]...
Bebe u Nisi.
fafix!
Posty: 149
Rejestracja: czw kwie 20, 2006 1:32 pm
Lokalizacja: Wrocław

[Sciolka] Dako-Art "Eko-Sciolka"

Post autor: fafix! »

Z tego co się zdążyłam zorientować to Eko-Ściółka zrobiona jest z drzew liściastych i iglastych, więc chyba nie jest dobra dla szczurków. Za to Cat's Dream wygląda identycznie, a jest zrobiony z drzew liściastych.

A tak poza tym to moje białasy też próbowały jeść Cat's Dream, ale im szybko przeszło. ;)
"Dochodzą mnie słuchy, że mam kocie ruchy." xD
czukukkcza
Posty: 544
Rejestracja: czw sie 18, 2005 11:16 am

[Sciolka] Dako-Art "Eko-Sciolka"

Post autor: czukukkcza »

eee...
o ile wiem podczas obróbki na taką ściółkę,szkodliwe substancje w drzewku iglastym zostają zniwelowane...
najlepszym przykładem jest właśnie Cat's Dream-polecany i właśnie z drzew iglastych.
Pabluś i Stachanek razem na Niebieskiej Łące...
fafix!
Posty: 149
Rejestracja: czw kwie 20, 2006 1:32 pm
Lokalizacja: Wrocław

[Sciolka] Dako-Art "Eko-Sciolka"

Post autor: fafix! »

[quote="czukukkcza"]eee...
o ile wiem podczas obróbki na taką ściółkę,szkodliwe substancje w drzewku iglastym zostają zniwelowane...
najlepszym przykładem jest właśnie Cat's Dream-polecany i właśnie z drzew iglastych.[/quote]

Tak jak piszesz jest w Cat's Dream- nie doczytalam. A w tej Eko-Ściółce to nie jestem pewna, bo już wyrzuciłam opakowanie...
"Dochodzą mnie słuchy, że mam kocie ruchy." xD
Yshia
Posty: 499
Rejestracja: czw kwie 20, 2006 10:14 pm

[Sciolka] Dako-Art "Eko-Sciolka"

Post autor: Yshia »

Szczerze mówiąc ja używam od około 1,5 miesiąca tej eko-ściółki Dako Art i jestem bardzo zadowolona. Po pierwsze dlatego, że to jedyna ściółka po której mój Filip nie kicha.. A próbowałam już wielu odmian, marek itd.. A więc w sumie nic złego na temat tej ściółki powiedzieć nie mogę.
~~jestem chora~~
Awatar użytkownika
maggie
Posty: 223
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 9:43 am
Lokalizacja: pod Poznaniem

[Sciolka] Dako-Art "Eko-Sciolka"

Post autor: maggie »

[quote="dziwna"]
A tak poza tym to moje białasy też próbowały jeść Cat's Dream, ale im szybko przeszło. ;)[/quote]

Ostatnio znów spróbowałam z Cat's Dream i wysypałam tylko to bez ściółki i to by było chyba nie możliwe żeby Meg wszystko "wcięła" i tak się stało-granulki nieruszone a zapachu prawie nie ma :thumbleft:
Obrazek
Od lewej:Maggie['],Pestka['],Mela['],Kropka :)
Maggie[']-moje słońce ;( (20.07.07r.)
Pestka[']-moje serduszko ;( (29.04.08r.)
Mela[']-moja siostra (10.12.08r.)
Strefa
Posty: 91
Rejestracja: wt lip 25, 2006 2:08 pm

[Sciolka] Dako-Art "Eko-Sciolka"

Post autor: Strefa »

musze sprobowac :)
chyba upadłam na głowe :D :P powaznie upadlam na glowe
el_pablo
Posty: 8
Rejestracja: ndz sie 13, 2006 9:01 pm

[Sciolka] Dako-Art "Eko-Sciolka"

Post autor: el_pablo »

A czy ktoś próbował używać ściółki cat's best? wydaje się być w porządku ale pewności nigdy za wiele :)
Grupa trzymająca kciuki
Na szczęście są ludzie dla których szczur znaczy więcej niż wydane kolejne 10 zł
od 15.08.2006 Saphira i Frida :)
Gosiek
Posty: 98
Rejestracja: ndz lip 09, 2006 7:22 pm

[Sciolka] Dako-Art "Eko-Sciolka"

Post autor: Gosiek »

Ja wczoraj też kupiłam Cat's dream i jak narazie mój Toluś jak i ja jesteśmy zadowoleni , wyrzucilam wszystkie wióra, ktore może ładnie pachna ale pylą niesamowicie czego efekt był szybko widoczny na Tolku zaczal sie drapac i gryźc po łapkach mam nadzieje, ze teraz mu to przejdzie.
za tęczowym mostem Avi, Toluś
----------------------
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ściółki”