Jaka ściołka? wybredny szczurek

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
olsonek
Posty: 2
Rejestracja: pt sie 04, 2006 3:21 pm

Jaka ściołka? wybredny szczurek

Post autor: olsonek »

Hej. Szukalam tu mojego problemu i znalazlam podobny ale nie taki sam. Ktos wczesniej napisal ze jego szczurek wywala wszystkie trociny i spi na golej kuwecie. Dawaliscie rady zeby wymienic trociny na sianko albo na zwirek. Ale co zrobic gdy szczurek nie lubi niczego? Mój Lucjan mial juz wszystko, trociny, sianko, zwirek a nawet sam podarty papier mu kladlam. Wszystko wywala i spi na swoich siurach. Co robic? :drap:
Elbereth
Posty: 569
Rejestracja: ndz maja 28, 2006 4:13 pm

Wybredny Lucek...

Post autor: Elbereth »

Może zawieś mu hamaczek. Jeśli mu się spodoba, to będzie tam spał.
Szczury są okropne. Uciekają, włażą w miejsca, z których nie można ich wydostać, gryzą swojego właściciela i jego rzeczy, grzebią w doniczkach i wspinają się na rośliny w nich rosnące, załatwiają się gdzie popadnie, urządzają sobie spiżarnię w moim łóżku i w ogóle są paskudne. Ale mimo wszystko mam już osiem i chcę dziewiątego 8) (szczerość wobec siebie ponad wszystko. GMR jest nieuleczalne i trzeba to wreszcie przyjąć do wiadomości 8) ).
nowicjuszka;)
Posty: 25
Rejestracja: czw lip 13, 2006 8:20 pm

Wybredny Lucek...

Post autor: nowicjuszka;) »

ja mam ten sam problem... nie chce martwić, ale w moim przypadku hamaczek nic nie zmienił... owszem, zdarza sie, że czasem tam chwile posiedzi, ale i tak wiekszość czasu siedzi na "gołej" kuwecie ze swoimi siuśkami :P
Cóż wydaje mi sie że trzeba to zaakceptować /chociaż szczurek potem "pachnie" nie zbyt przyjemnie/, może jak sie zrobi chłodniej to zmądrzeje i polezie tam gdzie cieplej i przytulniej /czyt. hamak/ ;)
olsonek
Posty: 2
Rejestracja: pt sie 04, 2006 3:21 pm

Wybredny Lucek...

Post autor: olsonek »

No wiem wlasnie ze hamak nic nie pomaga bo tez juz tego probowalam :?
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Wybredny Lucek...

Post autor: limba »

Moze sprobuj mu dac reczniki papierowe, jakies szmatki itp, dodatkowo nie jako sciolke. Cos z czego moglby sobie materacyk zrobic. A jesli i to nic nie da, po prostu trzeba sie do tego przyzwyczaic, jemu najwyrazniej wygodnie.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Imoen
Posty: 21
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 9:44 am

Wybredny Lucek...

Post autor: Imoen »

Myślę, że to zachowanie moze zależeć od temperatury 8) panującej w pokoju lub od wcześniejszych przyzwyczajeń szczurka. Nie wiem w jakim wieku jest twój skarb i nie znam jego historii. Myślę, że jeśli jest młody i zrobi się odrobinkę chłodniej to (zgodzę się z nowicjuszką) zmądrzeje. Jeśli chodzi o moczenie posłania - nie spotkałam szczurcia , który tego nie robi. Powodzenia i odezwij się jeśli sytuacja ulegnie poprawie.Pozdrawiam. :D
The Crow's Song
Awatar użytkownika
Niuniak
Posty: 154
Rejestracja: pt kwie 14, 2006 10:51 pm
Lokalizacja: Wrocław

Wybredny Lucek...

Post autor: Niuniak »

moje szczurki mają drewnianą półkę. ale taką z kory zrobioną. i uwielbiają ją, oprócz tego mają szmatkę (bluzkę moją) na której śpią. Poza tym często śpią na sobie :P więc może kompana mu kup? 8)
Bo szczuraki tak jak i dzieci dzielą się na : czyste i ...... szczęśliwe ;)
Awatar użytkownika
Azi
Posty: 1065
Rejestracja: czw wrz 11, 2003 6:49 pm

Wybredny Lucek...

Post autor: Azi »

A ja zaproponuję w drugą stronę - zrobić mu domek i wrzucić do klatki troche papieru toaletowego/ręcznika papierowego/chusteczek. Może zaciagnie to do domku i zrobi sobie gniazdko? Wszystkie moje szczurki uwielbiały siedzieć w takim gnieździe, w którym nikt ich nie widział :) - dodam, że swe potrzeby fizjologiczne załatwiały poza gniazdkiem (tyczy się to zarówno samic jak i samców)
MANIAK90
Posty: 336
Rejestracja: pt cze 09, 2006 3:00 pm

Wybredny Lucek...

Post autor: MANIAK90 »

Ja proponuje sposób z hamaczkiem...naprawde działa :jezor2:
Czy ja zawsze muszę sobie tłumaczyć o zachowanie mojego rodzeństwa jako niepełnosprawność??
Awatar użytkownika
Azi
Posty: 1065
Rejestracja: czw wrz 11, 2003 6:49 pm

Wybredny Lucek...

Post autor: Azi »

MANIAK90, ekhem [quote="olsonek"]No wiem wlasnie ze hamak nic nie pomaga bo tez juz tego probowalam [/quote]
MANIAK90
Posty: 336
Rejestracja: pt cze 09, 2006 3:00 pm

Wybredny Lucek...

Post autor: MANIAK90 »

[quote="Azi"]MANIAK90, ekhem olsonek napisał/a:
No wiem wlasnie ze hamak nic nie pomaga bo tez juz tego probowalam [/quote] :nuci:

No cóz to możę spróbuj zrobić legowisko z kwadratowej szmatki... :nuci:
Czy ja zawsze muszę sobie tłumaczyć o zachowanie mojego rodzeństwa jako niepełnosprawność??
nev!
Posty: 108
Rejestracja: śr lis 01, 2006 10:48 pm

Wybredny Lucek...

Post autor: nev! »

nie wiem jak Wasze szczury, ale kiedy moja Szczurzyca jeszcze żyła, uwielbiała moje ubrania. Kiedy już zrobiła zbyt wiele dziur w tym co nosiłam, dawałam jej kawałki moich ciuchów (rękawy na przykład) do klatki. Zagrzebywała się w to, i było jej cieplutko. A kiedy było gorąco, spała na ubraniach jak na materacu. Jedyne, na co zwracałam uwagę to na nitki, dostawała raczej nieprujące się rzeczy.

A ja polubiłam sklepy z tanią odzieżą zachodnią :hyhy:

Pozdrawiam!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ściółki”