[Sciolka] - Zwirek z celulozy (Toa-latt).

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[Sciolka] - Zwirek z celulozy (Toa-latt).

Post autor: Lulu »

Kupilismy na targach. Niestety jeszcze nie widzialam w zadnym sklepie :-( Nazywa sie Toa-lat. I szczerze mowiac bardzo jestem ciekawa ile kosztuje? My kupilismy w cenie bardzo promocyjnej i jestem bardzo zadowolona... boje sie tylko, ze w sklepach cena moze byc zabojcza.

Z daleka wyglada jak Cat's Dream. Dobrze wchlania, latwo sie z tego wybiera kupki i nie pyli. Kazdy chyba wie w jaki sposob sie rozpada cat's i jaki pyl z tego zostaje. To nawet jak sie rozpada to powstaje z tego cos jak male kulki z papieru. U paskudnikow w klatce od paru dni, wiec ciezko mi powiedziec na ile starcza ;)

I jak na razie polecam.

I jakby ktos gdzies widzial to bym byla wdzieczna za info :)
Ostatnio zmieniony wt wrz 26, 2006 11:34 pm przez Lulu, łącznie zmieniany 1 raz.
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

[Sciolka] - Zwirek z celulozy (Toa-latt).

Post autor: Nisia »

A masz może gdzies podanego producenta? Albo dystrybutora? Łatwiej byłoby sobie zamówić :)

A co do rzeczy celulozowych. Przegladałam dziś mój ulubiony sklep internetowy i znalazałam:
-ściólkę do domków z pasemek "paper wool" (pewnie chodzi o papier tak miękki, jak wełna) http://www.ratwarehouse.com/shop_detail.php?item=295
- ściólke do domków z kawałków tektury pozbawionej fenoli http://www.ratwarehouse.com/shop_detail.php?item=296
Lazanka
Posty: 184
Rejestracja: wt maja 02, 2006 11:27 am

[Sciolka] - Zwirek z celulozy (Toa-latt).

Post autor: Lazanka »

Lulu: hmm no ja nie wiem po ile Ty to kupilas ale jakos promocyjnie tanio to (co znalazlam) nie wyglada :)
Oto co namierzylam przez 5 minut na google :P

>> klik 1 > klik 2 > klik 3 <<

to chyba wystarczy za odp na Twoje pytanie - ile to kosztuje bez promocji :)
-=Lazanka=-
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

[Sciolka] - Zwirek z celulozy (Toa-latt).

Post autor: limba »

LuLus, a czy to jest w miare miekkie, czy mniej wiecej tak jak Cat's Dream?
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[Sciolka] - Zwirek z celulozy (Toa-latt).

Post autor: Lulu »

Lazanka, dzieki :) niestety tego sie spodziewalam :| my kupilismy za 10zl...

Daniel (ktore to niosl z targow do nas do domu ;) ) mowi, ze w miare lekkie. Na pewno lzejsze od Cat's.
hipoteka
Posty: 107
Rejestracja: czw gru 29, 2005 3:21 pm
Kontakt:

[Sciolka] - Zwirek z celulozy (Toa-latt).

Post autor: hipoteka »

A właśnie, ja kupiłam taki graulat Super Pinio.
Jest on w dość dużych tych że tak powiem 'bobkach'.
I teraz pytanie: lepsze są te większe 'bobki' czy mniejsze?
mataforgana
Posty: 1399
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 7:10 am

[Sciolka] - Zwirek z celulozy (Toa-latt).

Post autor: mataforgana »

hipoteka, ale pinio to chyba jest drewniany?
a tu mowa o żwirku z celulozy?

chyba że się mylę? :)

a co do granulatów drewnianych, to ja nie widzę różnicy między ich wielkością. szczurom wszystko jedno.
Ostatnio zmieniony śr paź 18, 2006 11:07 am przez mataforgana, łącznie zmieniany 1 raz.
BEZSZCZURZEWIE
['] Agrafka,Iskierka,Milva,Ryjek,Nitka,sunia Iskra,Zu,Bea,Arsen,Nan,Nezumi,Eskel&Askaro,Aslan&Amber,Nike,Sepia,
Ryu,Risa,Don,Ori,Diego,Gringo,Effe,Jamajka,Saskia,Imbir,Firmin,Cynamon,Paddy,Karmel,Phoenix,Geralt,Anemon
hipoteka
Posty: 107
Rejestracja: czw gru 29, 2005 3:21 pm
Kontakt:

[Sciolka] - Zwirek z celulozy (Toa-latt).

Post autor: hipoteka »

mataforgana pisze:ale pinio to chyba jest drewniany?
zgadza sie
mataforgana pisze:a tu mowa o żwirku z celulozy?
a właśnie, lepszy z celulozy czy drewniany?
a co do granulatów drewnianych, to ja nie widzę różnicy między ich wielkością. szczurom wszystko jedno.
mój szczuras, częściej teraz spędza czas na góre, bo tam nie ma nowej ściółki... chyba nie pasuje mu :?
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

[Sciolka] - Zwirek z celulozy (Toa-latt).

Post autor: Nisia »

[quote="hipoteka"]a właśnie, lepszy z celulozy czy drewniany? [/quote]
Zdaniem nie moim tylko weterynarza, nie jest ważne, czy żwirek jest z celulozy, czy z drewna. Choć ten podział jest zły, ponieważ te drewniane, np. Cat's Dream, sa z włokien drewna (łyko się to nazywa?), które zawiera głównie celulozę.
Anyway. Ważne jest, aby ściólka nie wydzielała olejków eterycznych (drewniane żwirki, które znam, nie wydzielają), dlatego trocinom won. Do tego musi nie pylić. Poza tym to wszystko jedno. Ach, i brak dodatków zapachowych.
Oczywiście, twarde żwirki mogą powodowac obtarcia i odciski.
Ostatnio zmieniony śr paź 18, 2006 1:48 pm przez Nisia, łącznie zmieniany 1 raz.
hipoteka
Posty: 107
Rejestracja: czw gru 29, 2005 3:21 pm
Kontakt:

[Sciolka] - Zwirek z celulozy (Toa-latt).

Post autor: hipoteka »

Ah, no to dobrze. Zmieniłam mojemu szczurkowi z trotów na żwirek i jak narazie nie mam żadnych zastrzeżeń. No i po jednym dniu stosowania w ogóle nie pachnie, czego przy trotach nie można było powiedzieć.

[quote="Nisia"]twarde żwirki mogą powodowac obtarcia i odciski.[/quote]
Twarde? Ja nie wiem czy mam twardy, czy miękki. Kiedy przełamie te większe 'bobki' łamią się w pół bez problemu ... to chyba nie są twarde?
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

[Sciolka] - Zwirek z celulozy (Toa-latt).

Post autor: Nisia »

hipoteka, na ogół sa twarde. Ale jeśli szczurek nie stary i nie spędza wiekszości dnia w kuwecie to nic mu nie będzie.

W przypadku odwrotnym ta wet poleca Chipsi z kolb kukurydzy. Nie powoduje odcisków, nie ma dodatków zapachowych ani olejków eterycznych, nie pyli, a po zjedzeniu nie "zapcha" żołądka szczurkowi.
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

[Sciolka] - Zwirek z celulozy (Toa-latt).

Post autor: Nisia »

Właśnie kupiłam ten Toa-latt. I powiem - fajny jest :D
Nie tylko lekki i wydajny, ale przyjemny w dotyku i nie ma ostrych krawędzi. A nawet całkiem miękki, jak na żwirek.
Zapłaciłam coś ok. 22 zł (opakowanie 10 l).
Awatar użytkownika
Ania26
Posty: 405
Rejestracja: pt sie 05, 2005 4:17 am
Lokalizacja: Warszawa

[Sciolka] - Zwirek z celulozy (Toa-latt).

Post autor: Ania26 »

Nisia, gdzie kupiłaś?
Skoro jest miękki też bym się skusiła... mam juz dość codziennego wymieniania wiorków i ligniny. Cat's dreama nie mogłam uzywać bo maluchom się ranki na łapkach porobiły... a wygoda z tym była. Sprzatanie klatki raz na 2-3 dni....
Moje smrodziuszki: Ezri, Odo, Vic
Merry['], Łaciatka['], Pysia['], Mała['], Megi['], Oksanka [']
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

[Sciolka] - Zwirek z celulozy (Toa-latt).

Post autor: Nisia »

Ania26, marudziłam, marudziłam i wymarudziłam :D
Siennicka 3 (przy przytsanku Grenadierów na Waszyngtona). Sklep Amigo. Babka wzięła "na próbę" 3. Jak będzie popyt to pewnie sprowadzi więcej - jak już wie gdzie są.

A ja mieszkam budynek dalej, można się wpraszać na myzianie ogonów :)
Awatar użytkownika
Ania26
Posty: 405
Rejestracja: pt sie 05, 2005 4:17 am
Lokalizacja: Warszawa

[Sciolka] - Zwirek z celulozy (Toa-latt).

Post autor: Ania26 »

8) Myzianie ogonów - zawsze chętnie.
Mieszkam na Powiślu, więc będę miała kawałek....
No ale, niestety, Moje Księzniczki są wymagające. ;)
Moje smrodziuszki: Ezri, Odo, Vic
Merry['], Łaciatka['], Pysia['], Mała['], Megi['], Oksanka [']
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ściółki”