[ściółka]żwirek akwarystyczny

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Fusher123
Posty: 86
Rejestracja: wt paź 24, 2006 2:49 pm

[?ció?ka]?wirek akwarystyczny

Post autor: Fusher123 »

Czy mozna użyć na ściółke żwirek akwarystyczny?? pozostalo mi troche po rybkach. żwirek jest bez pyłów ale i tak go jeszcze wyparzę, lecz chodzi o sam fakt .. czy można tego użyć ?
Ostatnio zmieniony wt lis 14, 2006 3:12 pm przez Fusher123, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

[ściółka]żwirek akwarystyczny

Post autor: limba »

A po co? Przeciez to sa kamienie. Moczu nie wchlania, moze miec ostre kawalki itp.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Fusher123
Posty: 86
Rejestracja: wt paź 24, 2006 2:49 pm

[ściółka]żwirek akwarystyczny

Post autor: Fusher123 »

na pierwszy rzut oka to nie widze ostrych krawędzi ale z tym moczem to rzeczywiście
Obrazek
Awatar użytkownika
Ania26
Posty: 405
Rejestracja: pt sie 05, 2005 4:17 am
Lokalizacja: Warszawa

[ściółka]żwirek akwarystyczny

Post autor: Ania26 »

Nie!!! Poranisz im łapki... Moje szczurki miały odciski nawet od Cat's dreama, który jest teoretycznie przeznaczony dla gryzoni...
Moje smrodziuszki: Ezri, Odo, Vic
Merry['], Łaciatka['], Pysia['], Mała['], Megi['], Oksanka [']
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

[ściółka]żwirek akwarystyczny

Post autor: Nisia »

Moim zdaniem żwirek jest dobry na podsypke do digging boxu. Trzyma wilgoć, nie trzeba często podlewac, aby trawa rosła.
Fusher123
Posty: 86
Rejestracja: wt paź 24, 2006 2:49 pm

[ściółka]żwirek akwarystyczny

Post autor: Fusher123 »

a np jaki tani żwirek "koci" polecacie aby był dobry na ściółkę wchłanial nieprzyjemny zapach ale był miekki i dobry dla szczurka ??
Obrazek
Awatar użytkownika
Ania26
Posty: 405
Rejestracja: pt sie 05, 2005 4:17 am
Lokalizacja: Warszawa

[ściółka]żwirek akwarystyczny

Post autor: Ania26 »

Niektórzy na forum chwalą sobie właśnie Cat's dream, czy Delfinka, ale musisz się przyglądac czy szczurkowi nie robią się ranki i odciski, jeżeli tak zmien ściółkę na wiorki i szmatki, ew. ligninę.
Moje smrodziuszki: Ezri, Odo, Vic
Merry['], Łaciatka['], Pysia['], Mała['], Megi['], Oksanka [']
Fusher123
Posty: 86
Rejestracja: wt paź 24, 2006 2:49 pm

[ściółka]żwirek akwarystyczny

Post autor: Fusher123 »

wiórki mam narazie Animalsa ale sa do kitu bo pylą ;/ Chipsi zapachowe sa to sosnowe wiórki a chipsi classic jeszcze nie spotkałem ;/;/ tak że myślę na co by ściółke zmienić bo te wiórki mnie niepokoją
Obrazek
Lazanka
Posty: 184
Rejestracja: wt maja 02, 2006 11:27 am

[ściółka]żwirek akwarystyczny

Post autor: Lazanka »

wiorki animalsa to chyba najgorsze co widzialam ... Juz duzo lepsze (bo grube) widuje jakis malo znanych firm lub kompletne noname.
Ja ze swojej strony moge potwierdzic, ze cat's dream sprawdza sie dobrze (ja nie zauwazylam by ranil lub obcieral lapki - ale tez moje pasqdy do kuwety zlaza sie zalatwic albo porobic balagan tylko).
Wielu ludzi stad poleca tez sciolke kukurydziana (Chipsi) - tylko ona jst drozsza (przynajmniej jesli chodzi o jednorazowy wydatek) od cat's dreama.

Ponaddto jest sporo tematow o uzywanych sciolkach i ich zaletach/wadach.
-=Lazanka=-
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

[ściółka]żwirek akwarystyczny

Post autor: limba »

A ja proponuje spis tresci http://szczury.org/viewtopic.php?t=9647 w tym dziale i nie poruszac po raz enty tych samych tematow.

Np.
Polecane i nie polecane
Trujace trociny
Ogolnie o sciolkach

I wiele, wiele innych.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ściółki”