RE: [Sciółka] - Trociny Chipsi

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
zuzka-buzka
Posty: 2095
Rejestracja: pt maja 14, 2010 12:24 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: RE: [Sciółka] - Trociny Chipsi

Post autor: zuzka-buzka »

mały off:

Mietła, szczurków się nie funduje. ;) Możesz zaadoptować stąd! A nie kupować w zoologicznym. :-\
ObrazekObrazekObrazek
Alex [*][/color][/b] i Marty [*][/color][/b] u mnie od 09.10.10 Eldo od 11.11.10 Belusia [*][/color][/b] od 08.04.11 Jinxx od 24.05.12 Sykes i Danny od 25.09.12
Awatar użytkownika
mietła
Posty: 330
Rejestracja: śr sie 18, 2010 11:52 am
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: RE: [Sciółka] - Trociny Chipsi

Post autor: mietła »

Tak,tak wiem o tym.Nie o to mi szło.Zle się wyraziłam.Nie kupię w zoologu. :o Ale koniec tematu.nie o tym mowa.
Moje "szczochy" kochane:
[*]Mysza,Mućka,Czarnula :(
Awatar użytkownika
Devona
Posty: 275
Rejestracja: czw sie 28, 2008 1:47 pm

Re: RE: [Sciółka] - Trociny Chipsi

Post autor: Devona »

zuzka-buzka pisze:Ale np. Hiltona też mogą zeżreć. ;) Ryzyk fizyk, ja używałam Benka przy myszkach przez długi okres czasu i nic się nie stało. ;) Poczekam jeszcze na wypowiedzi innych. :P
Tak się składa, że oprócz szczurów mam też koty i jest zasadnicza różnica między zbrylaniem się żwiru bentonitowego i drewnianego. Poza tym bentonit bardzo słabo pochłania zapachy i trzeba go naprawdę grubo nasypać, żeby mógł służyć za szczurzą ściółkę, inaczej po kilku godzinach w klatce zaczyna śmierdzieć. Żwir drewniany jest bardziej chłonny i lepiej daje sobie radę ze szczurzymi smrodkami, poza tym w kontakcie z wilgocią tworzy zwartą, ale miękką bryłkę, natomiast bentonit po pewnym czasie robi się twardy jak kamień niemalże. Poza tym to nie jest temat o żwirkach zbrylających ::) .
Awatar użytkownika
vanili
Posty: 144
Rejestracja: ndz sty 06, 2008 9:41 pm
Lokalizacja: Poznań/Białystok

Re: RE: [Sciółka] - Trociny Chipsi

Post autor: vanili »

u moich myszaków dobrze sie sprawdzają trociny chipsi, ale szczurom raczek nie polecałabym trocin. Testowaliśmy trociny jako ściółkę dla ogonów 3 lata temu, i nie sprawdziła się-większość kichała. Co innego myszy;p mają pole do popisu, kopania nor, przerzucania i robienia górek z trocin;p A, i te firmowe wystarczają na dłużej, pochłaniają zapach. Są droższe ale lepsze:)
z nami:Rex, Atom, Muody
za TM:Leon, Erna, Berta, Mika, Kropek, Milka, Korek, Misiak, Myk, Pawik, Kruszyna, Siwek, Garp...:*
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: RE: [Sciółka] - Trociny Chipsi

Post autor: Blanny »

zuzka-buzka pisze:A benka ktoś używa? tj. żwirku bentonitowego? jak często trzeba zmieniać? Fajny, bo zbryla.
Używałam Benka baaaaardzo długo. Tego Super w błękitnej torbie. Jest o nim mnóstwo na forum (oczywiście nie w temacie o TROCINACH). Jest wydajny, nie śmierdzi tak bardzo, ładnie wygląda w niebieskiej kuwecie ( :D ), ładnie się zbryla.
Moje szczury są cywilizowane i nie jedzą tego, po czym łażą i w co robią kupę, więc nigdy problemu nie było. :P (Owszem, zjadają hamaki i takie tam, ale to co innego.)
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ściółki”