[ściółka] co myślicie o drobnej korze ?

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Martynus
Posty: 35
Rejestracja: czw mar 01, 2007 6:37 pm
Lokalizacja: Czarnków

[ściółka] co myślicie o drobnej korze ?

Post autor: Martynus »

Mam małe pytanko. Czy jako ściółka może służy mojemu szczurkowi drobna kora taką co się sypie pod iglaczki. [jest naprawdę drobna ale nie aż tak jak trocinki] Czy Wy stosowaliście podobny produkt jako ściółke?
'Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłes' :) [Antoni de Saint-Exupery "Mały Książe"]
Usia
Posty: 26
Rejestracja: śr lis 07, 2007 4:49 pm

Odp: [ściółka] co myślicie o drobnej korze ?

Post autor: Usia »

ja nigdy nie stosowałam tego... sama niewiem czy to może być.. słyszałam że nie może być coś pylącego... jeśli Twoj szczuruś nie ma uczulenia to raczej tak..ale nie mam pewności że za jakiś czas coś mu nie bedzie dolegać :)
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

Odp: [ściółka] co myślicie o drobnej korze ?

Post autor: sachma »

nie wiem czy kora będzie dobrze chłonąc wilgoć i smrodek, czy będzie dobry podłożem do budowy gniazda i przede wszystkim czy nie bezie zbyt twarda i "kanciasta" żeby szczur mógł po niej ciągle chodzić.. ja bym jednak radziła ściółki przeznaczone do klatek..
nie wiadomo czy w tej korze nie ma grzybów i bakterii - a szczur każdą nowa ściółkę będzie próbował.. wiec odradzałabym.
Obrazek
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Odp: [ściółka] co myślicie o drobnej korze ?

Post autor: yss »

a gdyby ją wyparzyć?
cat's dream i pochodne też są w sumie twarde i poślizgowe :)
ten się nie myli, kto nic nie robi
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ściółki”