Jakich używacie ściółek?

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)

Jakich ściółek używasz ? ( ankieta od 2011 r.)

trociny/wiórki
68
27%
siano
10
4%
żwirek drewniany
102
41%
żwirek silikonowy
3
1%
żwirek zbrylajacy(takie szare albo białe granulki)
43
17%
inna- napisz jaka
11
4%
nie używam
12
5%
 
Liczba głosów: 249

Osna
Posty: 330
Rejestracja: pn lip 01, 2013 12:48 pm
Lokalizacja: Elbląg/Gdańsk
Kontakt:

Re: Jakich używacie ściółek?

Post autor: Osna »

gabka pisze:Witam uważam ,że ściółka cat's best eco plus jest najlepsza na świecie . Jest niewiarygodnie wydajna.Bardzo bardzo ją polecam :):)
Mając dość pracochłonnych natomiast bynajmniej niezapachochłonnych trocin postanowiłam jakiś czas temu poszukać czegoś lepszego. Przeczytałam na tym forum tyle postów na temat ściółki, że aż mnie zemdliło, bo wielu z was ma różne zdania na temat, a jeszcze więcej jest możliwości. Nie sposób chyba określić, która ściółka jednoznacznie ma najwięcej zwolenników, dzięki czemu mogłaby być uznana za najlepszą. Z mętlikiem w głowie i przerażeniem postanowiłam kupić w sklepie pierwszą napotkaną ściółkę nietrocinową, która jest jedną z najczęściej polecanych i kupiłam właśnie Cat's Best ekologiczne.
Jestem zachwycona! Naprawdę bardzo dobrze chłonie zapachy, skoro w takim upale jak te obecne przy moich dwóch samczych smrodziuszkach naprawdę NIC nie czuć dobre parę dni. Zimą to chyba te dni zamienią się w tygodnie. ;) Nie sypie się tak na wszystkie strony jak trociny, nie klei się tak do jedzenia, a do tego jest naturalny i nie specjalnie twardy (pod ciężarem żwirek zamienia się w piasek), co dla nóżek moich szkrabów też jest ważne.
Ze mną: Jakub i Mieszko.
Odeszły śp. Gacek, Stefan, Ireneusz, Białas, Bronisław i Anatol. [*][/size]
Awatar użytkownika
Edyta820917
Posty: 100
Rejestracja: sob lip 06, 2013 9:41 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Jakich używacie ściółek?

Post autor: Edyta820917 »

Ja osobiście nie używałam nigdy siana i trocin i z tego się bardzo cieszę :) co do innego typu ściółki to miałam na początku Chipsi mais cytrynowe ale uważam że to troszkę za drogie między 28 -34 złote i są ostre i boję się o łapki ciurów ale ogólnie dobra ściółka,baby nie kichały-pomijając fakt że poza klatkę ten zwirek kukurydziany lądował również :)

Niedawno miałam jeszcze żwirek bentonitowy -Benek koloru pomarańczowego -na szczęście więcej tego nie kupię(już się skończył kilka dni do tyłu) -owszem jest tani bo koszt 8 zł za 5 l ale dojże moja jedyna szczurcia która ma problemy z kichaniem od początku kiedy do mnie przyjechala (zostala wzieta ze sklepu zoologicznego) kicha przez ten żwirek to w dodatku rozsypuje go na cala kuwete i poza klatke, to co najwazniejsze -ten zwirek jak jest namoczony sikami oblepia mi cala kuwete potem (a mam specjalną kuwete po lodach -pudelko w rogu klatki),prety są białe,szare i nie moge tego domyc i na koniec mam takie kopce z siuśków i zwirku Benka i tego nie mogę odkleić tylko łopatką musze "zrywac".To był mój ostatni zakup Benka-żwirku bentonitowego.

Dziś zakupiłam żwirek drewniany Pinio 10 zł 5 l więc rowniez tanio i zobacze jak sie sprawdzi-kiedys mial moj krolik to i bylo super.Teraz kolej na szczurasy ;D jak sprawdzę to napiszę wrażenia O0
p.s. po Pinio pewnie bede próbować Pets Dream,Cats Dream i Hilton i ocenię sama co i jak :)
7 wariatek- Shila, Kiara, Layla, Gina, Negra, Ronja, i Ranija
wiktoria289
Posty: 1
Rejestracja: pt mar 23, 2018 12:26 pm

Re: Jakich używacie ściółek?

Post autor: wiktoria289 »

Witam. Dopiero zaczynam hodować swojego szczurka Tomto ;) Temat wypełnienia już znam. Dzięki. Widzę że na prawdę jest tu dużo specjalistów i można liczyć na ich pomoc
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ściółki”