Jakich używacie ściółek?

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)

Jakich ściółek używasz ? ( ankieta od 2011 r.)

trociny/wiórki
68
27%
siano
10
4%
żwirek drewniany
102
41%
żwirek silikonowy
3
1%
żwirek zbrylajacy(takie szare albo białe granulki)
43
17%
inna- napisz jaka
11
4%
nie używam
12
5%
 
Liczba głosów: 249

Awatar użytkownika
julek2000
Posty: 120
Rejestracja: pn mar 05, 2012 1:28 pm

Re: Jakich używacie ściółek?

Post autor: julek2000 »

Nie odpowiada mi żwirek drewniany BENIO- strasznie śmierdzi po dwóch dniach, pęcznieje i się rozsypuję, nie jestem w stanie tego na bieżąco wysypywać i wybierać. Moje szczurki zawsze lubiły spać na trocinach, od kiedy wprowadziliśmy te drewniane kołeczki śpią na pięterku, albo w domku. Jutro wieczorem wymieniam ten żwirek na trociny CHIPSI cytrusowe i mam nadzieje że będzie ok. ;D
Awatar użytkownika
Arau
Posty: 1326
Rejestracja: wt cze 12, 2012 5:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Jakich używacie ściółek?

Post autor: Arau »

Ja kupiłam na początek najtańszy żwirek Tescowy, zbrylający, ale zmienię na jakiś drewniany.. Pyli się koszmarnie, szczurki przenoszą ten pył na łapkach i ogonie, (przez co po wybiegu mam czyszczenie mebli), zamiast zbrylać przylepia się z moczem do dna kuwety. Jeść go nie jedzą, z klatki im nie śmierdzi, ale zadowolona z niego nie jestem. Dzisiaj poszukam czegoś innego...
Obrazek
Zaraza, Szuriken, Kaszmir
[klik!]



Za tęczowym mostem...
Alucard, Belzebub, Zenek, Bazyl, Edgar, Arrow, Krecik, Afera, Wichura. Tęsknię za Wami...
Awatar użytkownika
iwciunia11
Posty: 310
Rejestracja: czw sty 26, 2012 4:04 pm

Re: Jakich używacie ściółek?

Post autor: iwciunia11 »

Ja uzywam zwirku zbrylajacego ''Benek'', musze przyznac, ze nie jest zly ale i tak preferuje zwirki drewniane ;D
Ze mna - Pusia, Mycha i Latunio ;3
Awatar użytkownika
Arau
Posty: 1326
Rejestracja: wt cze 12, 2012 5:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Jakich używacie ściółek?

Post autor: Arau »

Kupiłam ostatnio na próbę (akurat promocja była) żwirek drewniany Brylant Eko zapachowy i jestem bardzo zadowolona:) Zapach utrzymuje się naprawdę długo, a żwirek nie rozpada się w takim tempie jak inne drewniane. Polecam z całego serca.
Obrazek
Zaraza, Szuriken, Kaszmir
[klik!]



Za tęczowym mostem...
Alucard, Belzebub, Zenek, Bazyl, Edgar, Arrow, Krecik, Afera, Wichura. Tęsknię za Wami...
saszenka
Posty: 2138
Rejestracja: ndz cze 10, 2012 10:59 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Jakich używacie ściółek?

Post autor: saszenka »

Ooo, my mieliśmy taki żwirek Brylant, tyle że naturalny bez zapachu. No i zadowolone nie byłyśmy :-\ Rozsypywał się bardzo szybko, osiadał na scurach i trzeba było się po tym mocno drapać. Już lepszy był żwirek Norka (chyba Norka albo jakoś tak, dostaliśmy dosłownie garść na próbę), ale też było drapanko. Ostało się na trocinach Chipsi, bez zapachu na wszelki wypadek (nie mam odwagi testować). Dziewczęta są zadowolone, jest w czym kopać, po czym się tarzać, nic nie śmierdzi (poza polarami) i jest git. Problem w tym tylko, że u mnie wydają w małych paczkach.
saszenka
Stado: Turkuć, Podjadek, Pafnucy, Milord, Gimel

Na tymczasie: cała wataha
Venice
Posty: 705
Rejestracja: pn cze 25, 2012 4:10 pm

Re: Jakich używacie ściółek?

Post autor: Venice »

Używam trocin kupionych w sklepie. To takie paczki, która sztuka kosztuje 1,50 zł. ;) Ale z tego co wiem, trociny są i polecane i nie. Moja koleżanka musiała z nich zrezygnować i przejść na żwirek bo szczury kichały...
Ze mną: Edwin
Za TM: Tosia i Frania [*][/color][/b]
saszenka
Posty: 2138
Rejestracja: ndz cze 10, 2012 10:59 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Jakich używacie ściółek?

Post autor: saszenka »

To już chyba kwestia indywidualnych zapatrywań szczurasków. Moje na Chipsi są przeszczęśliwe (ja może mniej, ale ich szczęście jest moim szczęściem), bo upodobanie mają w kapaniu a że kuweta wysoka, kopać mogą do woli :D Teraz chyba będziemy Domus testować, bo są w większej paczce i byłoby mi wygodniej... Kupy wybieram codziennie, a siku jest bardzo fajnie wchłaniane, więc (pomijając zasikane polary) - jest czyściuteńko :D
saszenka
Stado: Turkuć, Podjadek, Pafnucy, Milord, Gimel

Na tymczasie: cała wataha
saszenka
Posty: 2138
Rejestracja: ndz cze 10, 2012 10:59 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Jakich używacie ściółek?

Post autor: saszenka »

masakra ;)
w kapaniu też ale z sitka ;)
chodziło oczywiście o "kopanie"...
saszenka
Stado: Turkuć, Podjadek, Pafnucy, Milord, Gimel

Na tymczasie: cała wataha
Martasz
Posty: 295
Rejestracja: śr paź 19, 2011 2:19 pm
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Jakich używacie ściółek?

Post autor: Martasz »

żwirek drewniany hilton ostatnio zakupiłam i jestem zadowolona, mniej śmierdziucha w pokoju w porównaniu ze żwirkiem benitonowym, no i szczury tak nie brudzą klatki i hamaków, a że już nie wspomnę o tej magii jaką jest czystszy ogon, bo benitonowy brudził ogony, a moje panny miały gdzieś, czy mają różowiutki czysty ogon, czy brudny i szary :)
hilton, dla mnie w porządku
Awatar użytkownika
Carlotta
Posty: 53
Rejestracja: sob gru 24, 2011 10:56 pm

Re: Jakich używacie ściółek?

Post autor: Carlotta »

Ja dopatrzyłam się ostatnio na zooplusie żwirku Tima Natur. No i będziemy z dziewczynami testować - wrażenia opiszę jak tylko otrzymam przesyłkę ;) Tak z innej beczki, czy ktoś może używał neutralizatora zapachów: http://www.zooplus.pl/shop/gryzonie/pre ... 13006#more ? Moje laski lubią narobić smrodu i niestety domownicy się skarżą więc chcę ulżyć ich cierpieniom i zastanawiam się nad kupnem :D
Awatar użytkownika
Gadom
Posty: 388
Rejestracja: sob sie 06, 2011 9:44 pm
Lokalizacja: Piechowice
Kontakt:

Re: Jakich używacie ściółek?

Post autor: Gadom »

Mam do was pytanie ze względu kuracji szczura w klatce muszę stosować miękkiego podłoża, wiec musiałem żwirek odstawić i na razie w klatce wyłożone jest lignina, ale wolałbym coś miękkiego gdzie raz dziennie odchody bym łapaka wybrał a co tydzień wymieniał. Myślałem nad trocinami i zacząłem w swoich okolicach szukać polecanych trocin Domus ale niestety nie dostałem. A jakoś boje się kupić w paczce za 1,50zł w zoologicznych bo nie wiadomo jakiej jakości te trociny i czy z pasożytami. Macie jakieś propozycje?
ze mną :Dexter
za TM : Max I [*],Max II [*][/i],Wielki Wojownik Sheldon, Wojownik cichy bohater Dexter[*] ;([/i]
Awatar użytkownika
Bandziornooo
Posty: 743
Rejestracja: śr kwie 04, 2012 9:18 am

Re: Jakich używacie ściółek?

Post autor: Bandziornooo »

Gadom przy wszelkich kuracjach zaleca sie raczej zwykłe białe ręczniki papierowe zmieniane co najmniej raz dziennie, lub nawet czesciej w przypadku zanieczyszczenia ich.

Ja dzisiaj dałam swoim wstręciuchom na sprobowanie CHIPSI mais bezzapachowe.
Wczesniej uzywalam żwirku ale zauwazylam ze zaraz maja pomaranczowe ogony i nosy wiec dziadostwo sie pyli.
Moja ekipa : Doris + Arlena
Za TM: Szeregowy (*), Rico (*), Kowalski (*)
Awatar użytkownika
Gadom
Posty: 388
Rejestracja: sob sie 06, 2011 9:44 pm
Lokalizacja: Piechowice
Kontakt:

Re: Jakich używacie ściółek?

Post autor: Gadom »

Bandziornooo mój szczur ma odcisk i weterynarz mi zaproponował albo papier ręcznikowy, ligninę albo trociny. Ale dobrych trocin nie mogę u siebie dostać a nie opłaca się zamawiać przez neta Domus bo 60 l kosztuje 11zł plus 18 zł przesyłka ;/
ze mną :Dexter
za TM : Max I [*],Max II [*][/i],Wielki Wojownik Sheldon, Wojownik cichy bohater Dexter[*] ;([/i]
Awatar użytkownika
Bandziornooo
Posty: 743
Rejestracja: śr kwie 04, 2012 9:18 am

Re: Jakich używacie ściółek?

Post autor: Bandziornooo »

Nooom, dlatego najlepsze rozwiązanie to zwykłe białe ręcznki papierowe, najbezpieczniejsze i najszybsze w wymianie :D
Moja ekipa : Doris + Arlena
Za TM: Szeregowy (*), Rico (*), Kowalski (*)
majulina
Posty: 646
Rejestracja: ndz lip 15, 2012 11:59 am
Numer GG: 2708907

Re: Jakich używacie ściółek?

Post autor: majulina »

Proponuje jeszcze tańsze rozwiązanie- szary, zwykły papier toaletowy. Chyba jest jeszcze tańszy niż ręczniki. Ja do chorobówki taki wkładam.
nasz temat http://www.szczury.org/viewtopic.php?f= ... 3&start=45

Ze mna PUszysława NÓzia Rózia KOko i LOko

Mysia kochana, Loko (Sucharek) mój [*]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ściółki”