[Ściółka] Zamiast ściółki kocyk?

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
pin3ska
Posty: 3006
Rejestracja: sob maja 10, 2008 4:26 pm

Re: [Ściółka] Zamiast ściółki kocyk?

Post autor: pin3ska »

Mycha, jakies wiesci? ;)
Bazarek: szczurkowe rzeczy, ciuszki, biżuteria, książki... Zapraszam :)

“...Widzi pan, perfumy powinny być jak wymierzony policzek, żeby nie zastanawiać się godzinami czy one pachną, czy nie. "(Coco Chanel)
Awatar użytkownika
pin3ska
Posty: 3006
Rejestracja: sob maja 10, 2008 4:26 pm

Re: [Ściółka] Zamiast ściółki kocyk?

Post autor: pin3ska »

A ja wpadłam jeszcze na inny pomysł... Mianowicie chce w przyszlym miesiącu kupić kilka Dry Bed'ów i wyłozyc nimi klatki zamiast sciolki. Sciolke wstawie tylko w małek kociej kuwecie, zeby tam (mam nadzieje) robiły bobki.

Co myslicie?

Dry Bed bylby codziennie wymieniany.
Bazarek: szczurkowe rzeczy, ciuszki, biżuteria, książki... Zapraszam :)

“...Widzi pan, perfumy powinny być jak wymierzony policzek, żeby nie zastanawiać się godzinami czy one pachną, czy nie. "(Coco Chanel)
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: [Ściółka] Zamiast ściółki kocyk?

Post autor: Nina »

Jeśli Twoje jajcarze tego nie zeżreją, to świetny pomysł ;)
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
pin3ska
Posty: 3006
Rejestracja: sob maja 10, 2008 4:26 pm

Re: [Ściółka] Zamiast ściółki kocyk?

Post autor: pin3ska »

Nina pisze:Jeśli Twoje jajcarze tego nie zeżreją, to świetny pomysł ;)
No wlasnie mam taką nadzieje. Są takie dry bed na usztywnianym spodzie, wiec nie moglyby jakos specjalnie tego przesuwac :)

Do tego po,myslu skloniły mnie 2 rzeczy:
1) chipsi WSZEDZIE :P
2) szczury wykopujące sciolke z rogow klatki, lejące do tych rogów, a potem z luboscią sie w tym kładące... najgorzej z Wackiem - leń jeden ma az pomaranczowy brzuch... fuj :)
Bazarek: szczurkowe rzeczy, ciuszki, biżuteria, książki... Zapraszam :)

“...Widzi pan, perfumy powinny być jak wymierzony policzek, żeby nie zastanawiać się godzinami czy one pachną, czy nie. "(Coco Chanel)
igig
Posty: 516
Rejestracja: sob wrz 06, 2008 11:31 am
Lokalizacja: Kraków

Re: [Ściółka] Zamiast ściółki kocyk?

Post autor: igig »

pin3ska, koniecznie napisz jak się sprawdza taki dry bed zamiast żwirku. JA też mam dość wbijającego się w stopy żwirku :-\ .
Kraków i okolice!
Krakowski szczurzy piknik! KLIK!
17 Kwietnia
Awatar użytkownika
Abaddon665
Posty: 63
Rejestracja: pt sty 30, 2009 2:31 pm
Lokalizacja: Kraków / Świdnik

Re: [Ściółka] Zamiast ściółki kocyk?

Post autor: Abaddon665 »

co do kocyka, to niedawo używałem i sprawdził się całkiem dobrze.
po kastracji szczurka, na czysty żwirek położyłem mu miękki ręcznik, aby cieplej i wygodniej mu było.

przez parę ładnych dni był czysty i w porządku... szczurek (wtedy miał osobną klatkę) jeśli potrzebował, to dokopywał się do żwirku i tam się załatwiał a później wszystko przykrywał ręcznikiem.
Awatar użytkownika
Ausaya
Posty: 1183
Rejestracja: czw cze 28, 2007 4:47 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Ściółka] Zamiast ściółki kocyk?

Post autor: Ausaya »

jak macie dosc zwirku to kupujcie sciolke drewniana, ja nie jest tak latwo wywalic z klatki, oczywiscie zdarza sie ale latwiej sprzatnac, bierzesz w lapke i do kuwety spowrotem...

tak sie czasem zastanawiam, o sie tak wszscy uparli na te zwirki zbrylajace albo na chipsi, przeciez to sie na maksa rozsypuje... tez uzywalam swego czasu zwirku. Z drewnianym zwirkiem jest super, sprobujcie...
ze mną: Tequila i Lima :* :*

za TM: Helenka [*] Kama [*] Sutra [*] Mała [*] Ebolcia [*] Furia [*] Coco [*] Koleś [*]
Layla
Posty: 1052
Rejestracja: pt sty 20, 2006 2:57 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [Ściółka] Zamiast ściółki kocyk?

Post autor: Layla »

Ja mam dość drewnianego, bo mi pyli ;)

Co do filmików - zawsze mnie to zadziwia. Już je dawno widziałam. Ok, można nauczyć kupkania w kuwetki. Ale nie wierzę, żeby szczura, zwłaszcza samca udało się oduczyć znaczenia terenu, sikania. Samiczki zresztą też moje leją, znaczą teren i siebie nawzajem. Samce leją strugami :P Chyba, że w osobnym pokoju to się tak nie czuje zapachu i można odpuścić :D Pisał ktoś do tej kobitki?
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: [Ściółka] Zamiast ściółki kocyk?

Post autor: Izold »

Moje by to zasikały w jedno popołudnie,im nic nie przemówi do rozumu.Tak samo wykopywanie ściółki z jednego rogu klatki,sikanie tam i z przyjemnością jeszcze układanie się do snu aż ze szczura biało czarnego robi się szczur pomarańczowo czarny. xD
Awatar użytkownika
Vicka211
Posty: 1698
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 6:36 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: [Ściółka] Zamiast ściółki kocyk?

Post autor: Vicka211 »

Wie ktoś czy ten Dry bed jest sprzedawany też w zoologicznych, czy tylko w internecie? Bo chyba go wypróbuję :P :) Może to podziała, bo te moje nieznośne szczury potrafią porozwalać z klatki chyba każdą ściółkę, a już wolę prać, niż sprzątać co 5 minut żwirek :P
Ze mną: Koda, Sitka, Kenai, Denahi, Toffik
za TM: Kasia, Edgar, Filip i 14 innych pupilków (*)
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: [Ściółka] Zamiast ściółki kocyk?

Post autor: Izold »

Vicka211 pisze:Wie ktoś czy ten Dry bed jest sprzedawany też w zoologicznych
A samej trudno zrobić? Pochodź po szmateksach,nakupuj kocyków (dużo cię to nie wyniesie,a jak pogryzą to wymienisz,jak kupisz w zoologu to to bedzie duzo wiecej kosztować a i tak wiadomo że szczur może to rozgryźć w drobny maczek,więc się nie oplaca kupować gdzieś indziej,ja wszystkie kocyki i szmatki dla ogonków biore ze szmateksa i jakoś nie narzekam. :) Chyba że Tobie chodzi o wygląd kocyka,ale szczurom i tak wszytsko jedno,i tak to osiurają,i tak. :) )
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: [Ściółka] Zamiast ściółki kocyk?

Post autor: Nina »

Izold pisze:
Vicka211 pisze:Wie ktoś czy ten Dry bed jest sprzedawany też w zoologicznych
A samej trudno zrobić?
Dry bed'a? Niby jak?
Może najpierw dowiedz sie o co chodzi, a później sie wypowiadaj na dany temat...
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
pin3ska
Posty: 3006
Rejestracja: sob maja 10, 2008 4:26 pm

Re: [Ściółka] Zamiast ściółki kocyk?

Post autor: pin3ska »

U mnie na razie dry bed przetestowany w chorobówce. Pogryzły go tak, ze tylko kłaki zostały..... :-\
Bazarek: szczurkowe rzeczy, ciuszki, biżuteria, książki... Zapraszam :)

“...Widzi pan, perfumy powinny być jak wymierzony policzek, żeby nie zastanawiać się godzinami czy one pachną, czy nie. "(Coco Chanel)
ogonowa
Posty: 2149
Rejestracja: ndz wrz 14, 2008 4:23 pm
Numer GG: 7589945
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Ściółka] Zamiast ściółki kocyk?

Post autor: ogonowa »

http://allegro.pl/item653862066_dry_bed ... ozm_2.html <- to jest ten Dry Bed, czy o jeszcze coś innego chodzi?
Awatar użytkownika
pin3ska
Posty: 3006
Rejestracja: sob maja 10, 2008 4:26 pm

Re: [Ściółka] Zamiast ściółki kocyk?

Post autor: pin3ska »

ogonowa pisze:http://allegro.pl/item653862066_dry_bed ... ozm_2.html <- to jest ten Dry Bed, czy o jeszcze coś innego chodzi?
Ogonowa niemozliwe zeby to był dry bed, to raczej zwykłe posłanie, bo jak na dry beda to jest zdecydowanie za tanie... A poza tym inaczej materiał wygląda.

no i przesada, ze dry bedy tak błyskawicznie schną... u mnie to jest nawet do 3-5 dni w zaleznosci od rozmiaru... bo to trzeba niestety prac recznie, bo wyprane w pralce z wirowaniem wygląda nieciekawie...
Bazarek: szczurkowe rzeczy, ciuszki, biżuteria, książki... Zapraszam :)

“...Widzi pan, perfumy powinny być jak wymierzony policzek, żeby nie zastanawiać się godzinami czy one pachną, czy nie. "(Coco Chanel)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ściółki”