[Ściółka] Zamiast ściółki kocyk?

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
ogonowa
Posty: 2149
Rejestracja: ndz wrz 14, 2008 4:23 pm
Numer GG: 7589945
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Ściółka] Zamiast ściółki kocyk?

Post autor: ogonowa »

http://www.amberhouse.pl/drybed-beigebl ... p-581.html <- to chyba to?


Ile zapłaciłaś, i za jaki kawałek (może są inne rozmiary niż ten co ja podałam (100x150)), no i jeśli taniej, to co to za sklep?
Awatar użytkownika
pin3ska
Posty: 3006
Rejestracja: sob maja 10, 2008 4:26 pm

Re: [Ściółka] Zamiast ściółki kocyk?

Post autor: pin3ska »

Ja kupiłam kilka kawałków, w sumie chyba jakies 4-5 m^2 i zapłaciłam ponad 500zł.

Niestety trzeba by mieć oprocz podstawy chyba ze 3-4 zmiany zeby to nadążyło schnąc. Pierwszy test wypadł negatywnie, bo z dry beda zostały strzępy... :-\ :-\ :-\
Bazarek: szczurkowe rzeczy, ciuszki, biżuteria, książki... Zapraszam :)

“...Widzi pan, perfumy powinny być jak wymierzony policzek, żeby nie zastanawiać się godzinami czy one pachną, czy nie. "(Coco Chanel)
ogonowa
Posty: 2149
Rejestracja: ndz wrz 14, 2008 4:23 pm
Numer GG: 7589945
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Ściółka] Zamiast ściółki kocyk?

Post autor: ogonowa »

Mnie taki kawałek 100x150 starczy, na dwie - trzy zmiany po pocięciu, bo ja tyle nie potrzebuję :P.
Awatar użytkownika
pin3ska
Posty: 3006
Rejestracja: sob maja 10, 2008 4:26 pm

Re: [Ściółka] Zamiast ściółki kocyk?

Post autor: pin3ska »

ja mam taki z usztywnianym spodem, bo ten cienki to zaraz rozkopią. Choc ich zęby poradziły sobie i z tym sztywnym :-\ w koncu wygryzanie dry beda to taka dobra zabawa.... choc po jednej nocy to połowa byla pogryziona i zniszczona, a druga połowa wywalona w jeden róg klatki...
Bazarek: szczurkowe rzeczy, ciuszki, biżuteria, książki... Zapraszam :)

“...Widzi pan, perfumy powinny być jak wymierzony policzek, żeby nie zastanawiać się godzinami czy one pachną, czy nie. "(Coco Chanel)
Awatar użytkownika
Vicka211
Posty: 1698
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 6:36 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: [Ściółka] Zamiast ściółki kocyk?

Post autor: Vicka211 »

To już sama nie wiem czy to długo schnie, czy nie.. tutaj pisze, że "błyskawicznie schnie" :P Chyba póki co kupie im kocyków, bo widząc co mój Filip zrobił z małą plastikową miseczką ( boki zostały oddzielone od reszty ::) ) to odechciewa mi się kupienia dry beda, a później widoku jego strzępek :P
Ze mną: Koda, Sitka, Kenai, Denahi, Toffik
za TM: Kasia, Edgar, Filip i 14 innych pupilków (*)
Awatar użytkownika
pin3ska
Posty: 3006
Rejestracja: sob maja 10, 2008 4:26 pm

Re: [Ściółka] Zamiast ściółki kocyk?

Post autor: pin3ska »

Błyskawicznie to moze schnie kawałek 30x30. Większe schną długo . I to na pewno nie jest błyskawicznie.
Bazarek: szczurkowe rzeczy, ciuszki, biżuteria, książki... Zapraszam :)

“...Widzi pan, perfumy powinny być jak wymierzony policzek, żeby nie zastanawiać się godzinami czy one pachną, czy nie. "(Coco Chanel)
Sagitta0202
Posty: 264
Rejestracja: śr mar 11, 2009 10:50 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: [Ściółka] Zamiast ściółki kocyk?

Post autor: Sagitta0202 »

Ja do klatki wrzucam po prostu całe bluzki, a one robią z tym dosłownie co chcą. czasem same zrobią sobię kocyk na pięterku, czasem zwiną i wrzucą do domku, czasem co innego. Ja na pewno nie dam moim potworom DryBed'ów bo cudem udało mi się ich oduczyć robienia na pięterkach i koszulkach, robią tylko na dole. Gdybym wyłorzyła im coś takiego to biedaczynki nie wiedziałyby gdzie się załatwiać bo na kocykach nie robią. Poza tym uwielbiam patrzeć na bitwy na obrzucanie się ścółką.
:)
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Re: [Ściółka] Zamiast ściółki kocyk?

Post autor: Mycha »

Melduje czego się dowiedziałam...
Większość opiekunów i hodowców posiada dla swoich dziesiątek szczurków osobne pokoje i zapach tak nie przeszkadza. Sprzątają co 3-4 dni, "wypadki" zbierają ręcznie, do odkażania i czyszczenia używają wody utlenionej 3%.
Cześć używa też ciętego papieru, ale nie wiem jak oni to ogarniają ???
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: [Ściółka] Zamiast ściółki kocyk?

Post autor: Nina »

Mycha pisze:Większość opiekunów i hodowców posiada dla swoich dziesiątek szczurków osobne pokoje i zapach tak nie przeszkadza.
To jak u mnie... Tyle, że u nas jest ściółka, sprzątam codziennie a i tak jest smrodek taki, że jak ktoś nie jest przyzwyczajony, to mógłby paść ::)

Mi sie te kocyki o tyle podobają, że ładnie wyglądają :)
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: [Ściółka] Zamiast ściółki kocyk?

Post autor: Izold »

Nina pisze:Mi sie te kocyki o tyle podobają, że ładnie wyglądają :)
Im wyda się więcej pieniędzy tym lepiej i przyjemniej im się to psuje,przekonałam się nie raz,nie dwa ;)
Awatar użytkownika
pin3ska
Posty: 3006
Rejestracja: sob maja 10, 2008 4:26 pm

Re: [Ściółka] Zamiast ściółki kocyk?

Post autor: pin3ska »

U mnie na razie tak sobie z tymi dry bedami. U łysych w klatce ok, nawet sikaja do kuwety. Natomiast w pozostałych mniejszych klatkach nie dosc, ze powynosiły zwir POD drybeda, to jeszcze same tam wlazły i wygląda to tak, ze widze w klatce wybrzuszenie na drybedzie. Pod tym wybrzuszeniem siedzi sobie zadowolony szczur, bo "sie schował"... Generalnie troche mija sie to z celem, skoro i tak włażą pod spód...

Prawdziwa proba bedzie jednak w towerze :)
Bazarek: szczurkowe rzeczy, ciuszki, biżuteria, książki... Zapraszam :)

“...Widzi pan, perfumy powinny być jak wymierzony policzek, żeby nie zastanawiać się godzinami czy one pachną, czy nie. "(Coco Chanel)
Awatar użytkownika
Ressa
Posty: 242
Rejestracja: czw lis 20, 2008 7:53 pm
Lokalizacja: Świnoujście

Re: [Ściółka] Zamiast ściółki kocyk?

Post autor: Ressa »

Na szczęście moje jajcesony mają tak wysoką kuwetę że ściułka tylko z łapkami wyfruwa :D
były ze mną: Snickers, Twix, Ick, Iman, Lenek, Niebieska Świruska
jest ze mną: Benga
Awatar użytkownika
pin3ska
Posty: 3006
Rejestracja: sob maja 10, 2008 4:26 pm

Re: [Ściółka] Zamiast ściółki kocyk?

Post autor: pin3ska »

doniesienia z dry bedowego frontu - c.d.

Szefu zezarł swojego dry beda, a wlasciwie go posiekał. Zajeło mu to około tygodnia :-\

U łysych dry bed nadal funkcjonuje w całosci.

Generalnie chyba nie ma co liczyc, ze dry bed to zakup jednorazowy...
Bazarek: szczurkowe rzeczy, ciuszki, biżuteria, książki... Zapraszam :)

“...Widzi pan, perfumy powinny być jak wymierzony policzek, żeby nie zastanawiać się godzinami czy one pachną, czy nie. "(Coco Chanel)
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: [Ściółka] Zamiast ściółki kocyk?

Post autor: Izold »

Mycha - wody utlenionej?
Hm,tak można?Bede musiala wyprobować.

w sumie zawsze też zbierałam kupki bo brzydziło mnie to ze oni siedzą w własnych wydalinach.
a teraz robie to jak się przypomni,i tak sikają pod siebie i jeszcze się w tym kladą ;P ;D
Awatar użytkownika
pin3ska
Posty: 3006
Rejestracja: sob maja 10, 2008 4:26 pm

Re: [Ściółka] Zamiast ściółki kocyk?

Post autor: pin3ska »

Więc po kilkudniowym uzywaniu wypowiem sie co sądze na temat kocyków, drybedów i filmików na ktorych szczurki maja slicznie i czysciutko w klatkach wyłozonych kocykami.

Nie wierze, zeby te filmiki były kręcone w inny dzien jak w dzien sprzątania. Nie ma innej opcji po prostu. Szczury na takim podłozu syfia strasznie i nie ma mowy, zeby było wszystko tak pieknie i ładnie jak na filmie i to przy wiekszej ilosci szczurow.

Ogolnie według mnie jest to głupi pomysł. dzien mozna jeszcze kupy zbierac na bieząco, ale po nocy - apokalipsa... Serio.
Bazarek: szczurkowe rzeczy, ciuszki, biżuteria, książki... Zapraszam :)

“...Widzi pan, perfumy powinny być jak wymierzony policzek, żeby nie zastanawiać się godzinami czy one pachną, czy nie. "(Coco Chanel)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ściółki”