[Ściółka] Zamiast ściółki kocyk?

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Filipw
Posty: 1020
Rejestracja: ndz cze 24, 2007 6:57 pm
Lokalizacja: garwolin
Kontakt:

Re: [Ściółka] Zamiast ściółki kocyk?

Post autor: Filipw »

A może to by się nadawało na krótkie wyjazdy? Lub do transportera.?? Co o tym myślisz?
Awatar użytkownika
pin3ska
Posty: 3006
Rejestracja: sob maja 10, 2008 4:26 pm

Re: [Ściółka] Zamiast ściółki kocyk?

Post autor: pin3ska »

Zalezy na ile szczurow i zalezy na jak krotkie wyjazdy.

Ja po 3 czy 4 dniach w klatce musze ponownie myć towera. Czuje sie jakbym wywaliła kase w błoto... >:(
Bazarek: szczurkowe rzeczy, ciuszki, biżuteria, książki... Zapraszam :)

“...Widzi pan, perfumy powinny być jak wymierzony policzek, żeby nie zastanawiać się godzinami czy one pachną, czy nie. "(Coco Chanel)
Awatar użytkownika
pin3ska
Posty: 3006
Rejestracja: sob maja 10, 2008 4:26 pm

Re: [Ściółka] Zamiast ściółki kocyk?

Post autor: pin3ska »

Dzis poległam i wyjełam dry beda :P Teraz mają zwirek...
Bazarek: szczurkowe rzeczy, ciuszki, biżuteria, książki... Zapraszam :)

“...Widzi pan, perfumy powinny być jak wymierzony policzek, żeby nie zastanawiać się godzinami czy one pachną, czy nie. "(Coco Chanel)
Naixinka
Posty: 653
Rejestracja: sob sie 09, 2008 6:05 pm
Lokalizacja: Szczecin/Łódź/Wrocław

Re: [Ściółka] Zamiast ściółki kocyk?

Post autor: Naixinka »

Ja jak wyjeżdżam to wkładam moim dziewczynom do transportera taki podkład dla szczeniąt (nie wiem czemu w zoologach mówią na to pieluchy). Mocz wsiąka, woda z poidełka jak kapnie też i mają sucho, bardzo wygodna sprawa. 1 taki podkład kosztuje 2,50zł, ale tylko w jednym sklepie dostałam na sztuki. Potem musiałam kupić całe opakowanie 7 szt. za 16 zł.
Awatar użytkownika
pin3ska
Posty: 3006
Rejestracja: sob maja 10, 2008 4:26 pm

Re: [Ściółka] Zamiast ściółki kocyk?

Post autor: pin3ska »

Naixinka pisze:Ja jak wyjeżdżam to wkładam moim dziewczynom do transportera taki podkład dla szczeniąt (nie wiem czemu w zoologach mówią na to pieluchy). Mocz wsiąka, woda z poidełka jak kapnie też i mają sucho, bardzo wygodna sprawa. 1 taki podkład kosztuje 2,50zł, ale tylko w jednym sklepie dostałam na sztuki. Potem musiałam kupić całe opakowanie 7 szt. za 16 zł.
Szkoda, ze taki podkład nie wchłania tez kup.. :P
Bazarek: szczurkowe rzeczy, ciuszki, biżuteria, książki... Zapraszam :)

“...Widzi pan, perfumy powinny być jak wymierzony policzek, żeby nie zastanawiać się godzinami czy one pachną, czy nie. "(Coco Chanel)
odmienna
Posty: 3065
Rejestracja: pt gru 15, 2006 4:45 pm
Lokalizacja: kraków

Re: [Ściółka] Zamiast ściółki kocyk?

Post autor: odmienna »

Tak czytam ten temat, bo szukam pomysłu na miękkie podłoże (ale nie ściółkę bawełnianą0 dla Stefka z Blokowiska i myślę, że niechcący „prawie dry bed’a” wyprodukowałam ;) i to znacznie taniej.
W klatce na piętrze, mam płyciutką metalową kuwetę (głębokość ok. 2 cm) na blaszanej podłodze nieprzyjemnie i capi niemożebnie; położyłam na podłodze plastikowe kratki, takie jak do zlewu (choć wcale nie wiem, czy to konieczne), sypię cieniutką warstwę chipsi (na grubość tej kratki- w celu wiązania zpaszku- działa, choć ciągle obiecuję sobie, że rozejrzę się za jakiś odśmierdzaczem sensu stricte) i na to kładę odpowiednio przycięty kawałek piankowej łazienkowej maty ( tej na metry). Mata jest przyjemna w dotyku, nie toksyczna i zbudowana z takich „wałeczków”, więc siuśki częściowo wpadają w chipsi, częściowo wsiąkają w matę, ale choć trzeba ją prać „porządnie” bo „trzyma’ zapach, to wystarczy pranie w pralce raz na tydzień. Zdecydowanie najłatwiej sprząta mi się właśnie tą część klatki- kupki można pozamiatać, tylko nie mam tam jak operować szufelką, dlatego najchętniej, najnormalniej w świecie wjeżdżam tam z rurą odkurzacza. Przejechanie wilgotną ścierką stanowi tylko problem dla Jurika, ale to inny temat. Faktem jest, że mieszkańcy tej akurat klatki, do szczególnych niszczycieli nie należą, ale Gacuś na przykład gryzoniem jest pełną gębą a chodniczki i tak niszczone są w tempie umiarkowanym. Trudno powiedzieć, jakby się to sprawdzało przy większej ilości samcoli, ale w moich warunkach jest bardzo dobre. (dla Stefula szukam jeszcze czegoś miększego)
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: [Ściółka] Zamiast ściółki kocyk?

Post autor: merch »

sciolka bawelnianiana odmienna bylaby dobra
tylko trzeba ja dosc czesto zmieniac bo wiaze wilgoc i rozklada sie to do amoniaku , a to podraznia drogi oddechowe
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: [Ściółka] Zamiast ściółki kocyk?

Post autor: smeg »

Odmienna - mówiąc o Chipsi miałaś na myśli trociny, czy to coś z kolb kukurydzy? :>
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
odmienna
Posty: 3065
Rejestracja: pt gru 15, 2006 4:45 pm
Lokalizacja: kraków

Re: [Ściółka] Zamiast ściółki kocyk?

Post autor: odmienna »

smeg- to coś z kolb kukurydzy ;)
ale, merch - mnie się ta bawełniana jakaś paskudna wydaje... włókna takie i ponoć posiusiana się zbija w ...no, mnie się to obrzydliwe wydaje i jakoś myslę, że tam siedlisko bakterii by było. pewnie całkiem nie mam racji, ale wrażenie pozostaje ;). nie posadzę Blokersa mojego na czymś, czego bym się sama brzydziła ;D . Ponoć świetna jest ściółka papierowa w rodzaju Carefresh - ale nie wiem, gdzie taką dostać.
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: [Ściółka] Zamiast ściółki kocyk?

Post autor: merch »

no jak nie bedziesz zmieniac to bedzie obrzydliwa, ale jest naprawde mieciutka
odmienna
Posty: 3065
Rejestracja: pt gru 15, 2006 4:45 pm
Lokalizacja: kraków

Re: [Ściółka] Zamiast ściółki kocyk?

Post autor: odmienna »

:D tyle, że ja bym to musiała zmieniać kilka razy dziennie, bo o ile bobki luzem- spokojnie ;) - nawet kilka godzin; to na myśl o bobku oplątanym taką pajęczynką...a jakby tak luźniejszy ów bobek się trafił? nieeee ;D
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Re: [Ściółka] Zamiast ściółki kocyk?

Post autor: Mycha »

Obczajcie to:
Pokój numer 1 - olbrzymia ilość klatek i kocyk? Do tego nie osobny pokój tylko miejsce, w którym się siedzi na kompie !
http://i118.photobucket.com/albums/o106 ... ats240.jpg
http://i118.photobucket.com/albums/o106 ... t/Rats.jpg
http://i118.photobucket.com/albums/o106 ... ats239.jpg
Pokój numer 2:
http://i97.photobucket.com/albums/l202/ ... ium034.jpg <- tu gazeta, czyli ogólnie zapachowa masakra
http://i97.photobucket.com/albums/l202/ ... ium032.jpg <- dodatkowo w tym samym pokoju kącik dla chomików
http://i97.photobucket.com/albums/l202/ ... ium036.jpg jak widać i tu da się spędzić trochę czasu ;) Szczury mają kuwetki.
Pokój numer 3:
http://img.photobucket.com/albums/v639/ ... C00229.jpg WYKŁADZINA! Jak oni to robią!?
http://img.photobucket.com/albums/v639/ ... C00230.jpg Ponadto jak widać normalny pokój...
Pokój numer 4 - papier jako ściółka i... łóżko w tym samym pokoju:
http://media.twango.com/m1/large/0107/2 ... 6f7500.jpg
CZYLI JEDNAK SIĘ DA ! ???
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: [Ściółka] Zamiast ściółki kocyk?

Post autor: Izold »

Ile w tych klatce jest kolorów! :o
Przecież można dostać oczopląsu!
Ale sam fakt,wszystko jest fajnie urządzone.
Tylko nie wiem po co kocyk zamiast ściółki,bo to trzeba co chwile kupy zbierać.

Na ostatniej fotce ta klatka jest fajna,ta wysoka..
igig
Posty: 516
Rejestracja: sob wrz 06, 2008 11:31 am
Lokalizacja: Kraków

Re: [Ściółka] Zamiast ściółki kocyk?

Post autor: igig »

A może oni cierpią na nadmiar czasu i sprzątają jak im się zaczyna nudzić ;D ?
Trzeba by było obczaić,wypytać wszystkich o ich patenty na sprzątanie i utrzymywanie czystości. Zrobiłabym to, ale ja noga z angielskiego jestem :-\ .
Kraków i okolice!
Krakowski szczurzy piknik! KLIK!
17 Kwietnia
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: [Ściółka] Zamiast ściółki kocyk?

Post autor: Nina »

A ja wolałabym wejść do takiego pokoju i zobaczyć, czy faktycznie nie śmierdzi. Wiadomo, że jak przebywa w jakimś zapachu ciągle, to sie go nie czuje i taka osoba na pewno powie, że nie śmierdzi.
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ściółki”