[Ściółka] Żwirek do dużej klatki

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: [żwirek] Korzystaliście ?? (60L = 40zł)

Post autor: noovaa »

W życiu nie zostawiłabym granulatu w klatce na 3 tygodnie ;)
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: [żwirek] Korzystaliście ?? (60L = 40zł)

Post autor: smeg »

A ja zostawiałam żwirek nawet na miesiąc, ale mniej więcej co tydzień wyjmowałam kupy ;) Teraz nie wyjmuję, bo mi się nie chce, a bukowa ściółka jest na tyle tania, że mogę ją zmieniać całą co 2-3 tygodnie bez wyrzutów sumienia :P
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
esoX
Posty: 20
Rejestracja: czw gru 08, 2011 1:22 am

Re: [żwirek] Korzystaliście ?? (60L = 40zł)

Post autor: esoX »

Należy przede wszystkim popatrzeć na cenę/ilość i dopiero zacząć porównywać do produktów, które w takiej ilości przewyższają kilkukrotnie cenę...

Uważam osobiście, że warto brać od nich, szczególnie jak się dużo szczurom podsypuje, co jak co ale to nie są małe koszta ja się cieszę, że póki co nic się nie stało złego, nikt nie cierpi z powodu tego żwirku i już zamówiłem drugą partię (tańsza niż poprzednia).

3 tygodnie żwirek? chyba, że wsypane zostało 40 litrów, co pozwoli na mieszanie się go i na tyle duże chłonięcie, że kupki i siksy są w zupełności niwelowane
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: [żwirek] Korzystaliście ?? (60L = 40zł)

Post autor: smeg »

Moje szczury nie sikają w ogóle na żwirek, tylko w hamaki. Tak więc w ściółce lądują tylko kupy ;)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
klauduska
Posty: 2919
Rejestracja: wt gru 14, 2010 9:01 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [żwirek] Korzystaliście ?? (60L = 40zł)

Post autor: klauduska »

wystarczy mieć DOBRY żwirek. jak się mniej zapłaci i trzeba wymieniać częściej, to się na gorzej nawet wychodzi. szczury sikają do kuwet bocznych, szmat i hamaków, to wymieniam często, ale główna kuweta jest sporą warstwą pokryta i mam problem z głowy na długo.
no a poza tym Tima ładnie pachnie.
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: [żwirek] Korzystaliście ?? (60L = 40zł)

Post autor: Nakasha »

Ja moim wszystko wymieniam co 6 dni. O0 Nie wyobrażam sobie, aby to robić rzadziej, nie przy mojej ilości. ;)

Żwirek wygląda na fajny, spróbuję. :)
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
esoX
Posty: 20
Rejestracja: czw gru 08, 2011 1:22 am

Re: [żwirek] Korzystaliście ?? (60L = 40zł)

Post autor: esoX »

Nie mogą szczury w ogóle nie sikać do kuwety - Wy może tego nie widzicie i nie czujecie. Automatycznie tam, gdzie składają swoje odchody są i ich szczoszki. Poza tym znaczenie terenu jest w ich interesie z fujarą na zewnątrz i kropienia tegoż terenu.

Co z tego wynika? że siła rzeczy żwirek "czysty" nie jest i jak genetycznie skażony jest szczuras (podatny na infekcje etc) to po prostu jest na dobrej drodze by infekcję złapać...
Fynnie
Posty: 19
Rejestracja: pn sty 30, 2012 10:35 am

Re: [żwirek] Korzystaliście ?? (60L = 40zł)

Post autor: Fynnie »

Od 2 tygodni mam ten żwirek i zdecydowanie polecam :) Raz, że cena jest na prawdę zachęcająca, a to co przyjechało wg mnie nie różni się niczym od tych, które można kupić w zoologicznym. Panny nawet nie zauważyły różnicy - nie kichały, ani nie zauważyłam żadnych zmian alergicznych. Jeśli chodzi o pochłanianie zapachów to też nie zauważyłam różnicy. Nie wiem tylko jakby to wyglądało np. gdyby zostawić go na 2 tygodnie, bo jednak odczuwam potrzebę wymieniania im podłoża co tydzień, co przy takiej cenie nie obciąża portfela :)
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: [żwirek] Korzystaliście ?? (60L = 40zł)

Post autor: Kluska123 »

Jak to dobrze (choć też źle), że jestem chora. Natrafiłam na temat, który mnie zbawił! Właśnie zamówiłam ten żwirek, stokrotnie się opłaca, niż kupowanie Pinia. Jak tylko do mnie dotrze - napiszę czy daje radę przy moich ogoniastych :D
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: [żwirek] Korzystaliście ?? (60L = 40zł)

Post autor: klimejszyn »

my też używamy tego żwirku, mogę śmiało polecić :)
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Awatar użytkownika
ssylvusia
Posty: 983
Rejestracja: wt lis 14, 2006 10:02 am
Numer GG: 1989601
Lokalizacja: Warszawa

Re: [żwirek] Korzystaliście ?? (60L = 40zł)

Post autor: ssylvusia »

Kochani, powiedzcie mi jak przebiegła transakcja z tym sprzedającym? Bo komentarze na Allegro pozostawiają wiele do życzenia. Ludziska twierdzą, że żwirek jest w znacznym stopniu pokruszony, albo że w ogóle nie dochodzi do nich paczka. No i jak to tak naprawdę jest z tym żwirkiem? Czy mógłby ktoś z Was pstryknąć fotkę, jak on wygląda naprawdę?
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: [żwirek] Korzystaliście ?? (60L = 40zł)

Post autor: klimejszyn »

jeśli w dalszym ciągu mowa o żwirku z grupa-orzeł - dla mnie transakcja przebiegła super - złożyłam zamówienie, następnego dnia zadzwonił do mnie pan z obsługi, z pytaniem czy jutro jestem w domu i pasuje mi odbiór paczki.
kurier wniósł do domku, położył gdzie chciałam, żwirek nie był pokruszony, troszkę pyłu było, no, ale to było dla mnie oczywiste ;)
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Awatar użytkownika
ssylvusia
Posty: 983
Rejestracja: wt lis 14, 2006 10:02 am
Numer GG: 1989601
Lokalizacja: Warszawa

Re: [żwirek] Korzystaliście ?? (60L = 40zł)

Post autor: ssylvusia »

http://allegro.pl/zwirek-dla-gryzoni-kr ... 90457.html

To chyba ten sam, o którym była mowa na początku, prawda? Trochę przeraża mnie perspektywa czekania dwa tygodnie na dostawę i potem przesiewanie go, żeby pozbyć się pyłu. A o tym niestety piszą w komentarzach. Dlatego się upewniam, czy ze żwirkiem wszystko ok :)
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: [żwirek] Korzystaliście ?? (60L = 40zł)

Post autor: Kluska123 »

Dam Ci znać jak dotrze (o ile dotrze ;D ) paczka. Ja jestem dobrej myśli ;)
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
tuśka
Posty: 287
Rejestracja: sob mar 13, 2010 8:05 pm
Lokalizacja: Giżycko

Re: [żwirek] Korzystaliście ?? (60L = 40zł)

Post autor: tuśka »

u mnie dotarł dość szybko więc nie wiem od czego to zależy :D
jakby co jest jeszcze drugi żwirek http://allegro.pl/eko-zwirek-drewniany- ... 32727.html , 43zł za 70l więc także zachęca :) jak dobrze pamiętam nie ma (jak na razie) negatywnych komentarzy. gdy skończy mi się ten co mam, na pewno spróbuję właśnie ten podany w linku i zdam relacje ;)
Obrazek
za TM: Lusia Becia Alfa Pinki Szara
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ściółki”