Ściółka dla koni

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Arystydea
Posty: 41
Rejestracja: ndz paź 31, 2010 9:39 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ściółka dla koni

Post autor: Arystydea »

Całkiem w porządku sobie radzi z sikami jak nasypie się warstwę o wysokości ok. 3 cm. Przy nieco mniejszej ilości trzeba wymieniać ściółę co 3 dni żeby nie zaczęła "podśmiardywać". Dziewuchy lubią w niej kopać. :) Fajna, wydajna ściółka jak dla Nas.
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: Ściółka dla koni

Post autor: gosja1 »

Zgadzam się - przy grubej warstwie jest znacznie lepiej, niż przy cienkim usypaniu. Na dodatek szczury wyglądają na zadowolone, lubią leżeć na tej ściółce i sobie kopać.
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
Benia
Posty: 48
Rejestracja: ndz mar 06, 2011 1:03 pm
Lokalizacja: Police /k Szczecina
Kontakt:

Re: Ściółka dla koni

Post autor: Benia »

Arystydea pisze:Całkiem w porządku sobie radzi z sikami jak nasypie się warstwę o wysokości ok. 3 cm. Przy nieco mniejszej ilości trzeba wymieniać ściółę co 3 dni żeby nie zaczęła "podśmiardywać". Dziewuchy lubią w niej kopać. :) Fajna, wydajna ściółka jak dla Nas.
Czyli polecasz dla ogonków? Nasze niezbyt lubią trociny, zdarza się, że pokichują od nich, poza tym są dość smrodliwe, że tak powiem i chcieliśmy coś na zastępstwo. ::)
Obrazek
Moje ogonki: Bandzior, Haszczak, Hades, Odyn, Gofer, Kermit, Florek, Pudzian, Skarpeta, Doofek, Zgredek.
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: Ściółka dla koni

Post autor: Blanny »

To kupcie żwirek, jak 90% forumowiczów. :P
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
Hanka&Medyk
Posty: 1916
Rejestracja: pt lut 13, 2009 7:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ściółka dla koni

Post autor: Hanka&Medyk »

Mi się w tej ściółce lnianej bardzo nie podobała masa pyłu na dnie kuwety... i niestety smrodek w pomieszaniu z moczem, szczególnie przy świeżo wysypanej warstwie. W nowej klatce będzie żwirek drewniany pod dry bedem ;)
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
Awatar użytkownika
Arystydea
Posty: 41
Rejestracja: ndz paź 31, 2010 9:39 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ściółka dla koni

Post autor: Arystydea »

Hanka&Medyk pisze:Mi się w tej ściółce lnianej bardzo nie podobała masa pyłu na dnie kuwety... i niestety smrodek w pomieszaniu z moczem, szczególnie przy świeżo wysypanej warstwie. W nowej klatce będzie żwirek drewniany pod dry bedem ;)
Ja na przykład nie zauważyłam pyłu o którym mówisz. ???

U naszych babek zauważyliśmy że lubią się na niej kłaść i w niej kopać. :) Mała ilość do kuwetki = częstsze sprzątanie. Dla naszych 3 babeczek jest bardzo ok ta ściółka... Nie kichają. A nawet jedna z nich, która miała problemy z oddychaniem przy wiórkach i innych tego typu.. przestała je mieć kiedy nasypaliśmy tą ściółę.
No nic... W sumie nie ma tu jakiejś konkluzji.
Trzeba samemu sprawdzić jak będzie się sprawować, - co człowiek to opinia.

Dla nas lniana ścióła jest ok, jak się sprawdzi u Was..? Nie mam pojęcia.

Obrazek
Benia
Posty: 48
Rejestracja: ndz mar 06, 2011 1:03 pm
Lokalizacja: Police /k Szczecina
Kontakt:

Re: Ściółka dla koni

Post autor: Benia »

Blanny pisze:To kupcie żwirek, jak 90% forumowiczów. :P
Już był i niestety się nie sprawdził. :P
Obrazek
Moje ogonki: Bandzior, Haszczak, Hades, Odyn, Gofer, Kermit, Florek, Pudzian, Skarpeta, Doofek, Zgredek.
Awatar użytkownika
klauduska
Posty: 2919
Rejestracja: wt gru 14, 2010 9:01 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Ściółka dla koni

Post autor: klauduska »

sprawdźcie z Dominikiem ściółkę Tima Natur. ładnie pachnie i nie uczula. jest o niej założony też temat na forum.
Awatar użytkownika
Mictlan
Posty: 574
Rejestracja: czw lis 04, 2010 9:12 am
Lokalizacja: Police k.Szczecina

Re: Ściółka dla koni

Post autor: Mictlan »

Klaudia, na pewno sprawdzimy, ale po lnianej, ponieważ wczoraj poleciało zamówienie na 15kg, więc jak skończy się lniana na pewno sprawdzimy Timę :)
Awatar użytkownika
AsiaA
Posty: 188
Rejestracja: czw sty 06, 2011 1:01 pm
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Ściółka dla koni

Post autor: AsiaA »

Po żwirku drewnianym, który powodował u ogonków kichanie jesteśmy na ściółce lnianej. Ogonki są bardzo zadowolone. Kopia wniej, wyszukują różne rzeczy. Jest wydajna, nie czuję smrodku, ale też codziennie sprzątam kupki.
Ze mną na DT: Agutka i Biszkopcik
Odszedł: Korek, Pyszczek, Lusia
Hanka&Medyk
Posty: 1916
Rejestracja: pt lut 13, 2009 7:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ściółka dla koni

Post autor: Hanka&Medyk »

klauduska pisze:sprawdźcie z Dominikiem ściółkę Tima Natur. ładnie pachnie i nie uczula. jest o niej założony też temat na forum.
Do nas już wkrótce dotrze Tima Natur. Ciekawa jestem, szczerze mówiąc, jak się będzie zachowywała. Lniana jak dla mnie za mocno pyli, chociaż może trafiłam na jakieś gorsze paczki...
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
Awatar użytkownika
klauduska
Posty: 2919
Rejestracja: wt gru 14, 2010 9:01 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Ściółka dla koni

Post autor: klauduska »

hanka&medyk tutaj macie temat o Timie :) http://szczury.org/viewtopic.php?f=166& ... ur#p765188
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ściółki”