[Sciółka] żwirek higieniczny

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Wadera
Posty: 163
Rejestracja: śr gru 03, 2003 7:02 pm

[Sciółka] żwirek higieniczny

Post autor: Wadera »

Eksperymentuje ostatnio z roznymi sciolkami dla szczurkow i kupilam niedawno w/w zwirek. Musialam jednak szybko zrezygnowac, gdyz szczurki rzucily sie na niego prawie jak na przysmak :/ Non stop grzebaly i wyjadaly mniejsze kawalki, przy czym Mysza kucnela do siusiania tam gdzie zwirku nie bylo - czyli w miseczce z ziarnem! :|||
Zadaje wiec pytanie: czy moge pozwolic szczurkom na zjadanie tego zwirku? Ten ktory kupilam zrobiony jest z grudek glinki, ktora po zmoczeniu przeksztalca sie w szare blotko. Jakby nie patrzec "Smecta" to tez glinka a stasuje sie ja doustnie u ludzi :)

Wadera
Bestyj; Cessi; Kruca vel Foczka; Myszorek; Suska; Baryłka; Nerwusek... .. .
Kamil (milka)

[Sciolka] zwirek higieniczny.

Post autor: Kamil (milka) »

Ja polecam zwirek Benek - on ulego podobno biodegradacji czy cos takiego wiec musi byc naturalny i ulegac strawieniu jezeli szczurek go zje - ja go nie stosuje na szczurku - stosowalem na innych mojich podopiecznych ( kroliczyca) i tam sie spisywal dobrze bo faktycznie przedluzal odstep czasu sprzatania w klatce :wink:
Awatar użytkownika
jokada
Posty: 1918
Rejestracja: pn mar 24, 2003 8:25 pm
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

[Sciolka] zwirek higieniczny.

Post autor: jokada »

ABSOLUTNIE NIE
jak sama nazwa wzkazuje jest to żwirek który się zbryla pod wpływem wilgoci - czyli również w organizmie szczura

oczywiście jeśli by go szczur nie jadł to raczej nie ma przeciwskazań

ale jak przy wszystkim są za i przeciw
plusem jest to że można wywalac szczurze siuski od razu
minusem jest to że żwirki betonitowe się pyla i mogą powodować problemy z układem oddechowym
Kamil (milka)

[Sciolka] zwirek higieniczny.

Post autor: Kamil (milka) »

Benek z ktorego ja korzystalem nie pylil sie ani troszke bo zanim dodalo sie do niego choc kropelke jakiekolwiek wilgoci to on byl walcem twardo zbitym (baaardoz twardo) ja szczurkowi go nie dalwalem bo szczurka mam od srody i raczej nie bede mu dawal - stosowalem go na kroliku i swince morskiej i one go nie jadly a spisywal sie bardzo dobrze - jesli moj szczurek by go jadl ( albo jakiekolwiek inne zwierze ) to bym mu je zabral - naszczescie nie mialem tego problemu z zadnym z mojich pupili :wink: mysle ze skoro go je to powinnas go zabrac ale moze mu to przejdzie?? nie wiem decyzje pozostawiam tobie - jesli mu to nie zaszkodzi i nie ma biegunki ani nic to mozesz dla pewnosci poczekac na wiecej opinii a potem zdecydowac
Wadera
Posty: 163
Rejestracja: śr gru 03, 2003 7:02 pm

[Sciolka] zwirek higieniczny.

Post autor: Wadera »

Aś:
Tez tak pomyslalam na poczatku: "Boze, moje szczury pekna jak im wielka gruda w brzuchu urosnie!" Czym predzej sprawdzilam wiec na czym polega zbrylanie sie zwirku.
A wiec... jest to wyschnieta glina (tutaj bentonit http://www.cetco.pl/volclay.htm ) w postaci grudek, ktore po zmoczeniu miekna (blotko), absorbuja wode i lacza sie ze soba. Trzeba jednak poczekac zeby taka masa wyschla jesli chcemy wyjac to w jednym kawalku :) Mysle wiec ze sam proces zbrylania nie grozi szczurzemu zoladkowi. Jesli tylko sklad chemiczny zwirku/glinki nie jest szkodliwy to sama jego fizyczna natura nie powinna zaszkodzic. Wydaje mi sie ze glina jest dosc bierna chemicznie i nie powinna zaszkodzic, moze jednak posiadac domieszki jonow szkodliwych. Wolalabym uslyszec opinie poparta jakimis faktami. Moze macie jakies doswiadczenia, albo slyszeliscie cos?

W pelni naturalna jest rowniez ropa naftowa a jednak nie wskazane jest jej spozywanie :)

Z pozdrowieniami,

Wadera
Bestyj; Cessi; Kruca vel Foczka; Myszorek; Suska; Baryłka; Nerwusek... .. .
bazik
Posty: 118
Rejestracja: wt mar 30, 2004 4:07 pm

[Sciolka] zwirek higieniczny.

Post autor: bazik »

Jejuś! U mojej Didi istniało podejrzenie uczulenia na trociny. Facet w zoologicznym polecił mi EKOŻWIREK BRYKIET, i powiedzial że to mu napewno nie zaszkodzi. No niby nie zauwazyłam, zeby to wcząchała, ale w nocy buszuje, więc kto kto ją wie? No i to co czytam napawa mnie niepokojem..czy aby jej to nie zaszkodzi? Używam tego brykietu także dla myszki japońskiej, ale jej to chyba nic nie zaszkodzi. Powinnam się martwić i wyawalic to? Na opakowaniu pisze niby ze dla małych zwierząt- gryzonii, tez sie to nadaje. (?)
" Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu.."
Bazia8

[Sciolka] zwirek higieniczny.

Post autor: Bazia8 »

ja uzywam żwirku "Natura" który jest przeznaczony również dla gryzoni. Mój szczuras go nie je, a sam żwirek wygląda jak zbite trociny:) no i nie śmierdzi po zasikaniu, przynajmniej nie od razu wiec go stosuje bo jest dobry i bezpieczny :)
hyula
Posty: 3
Rejestracja: pt maja 07, 2004 5:46 pm

[Sciolka] zwirek higieniczny.

Post autor: hyula »

bazik, a w którym sklepie Ci polecili ten Ekozwirek? Ja tego właśnie używałam, ale nie jest on dobry. Na opakowaniu tego nie pisze ale ten brykiet jest robiony z iglaków i mój szczurpożadnie sie nakichał zanim odkryłam przyczynę. :evil:

btw, stronka prod- http://www.zacisze-pellety.pl
pzdr
lepiej mniej ale lepiej
Panterka
Posty: 12
Rejestracja: sob mar 13, 2004 9:26 pm

[Sciolka] zwirek higieniczny.

Post autor: Panterka »

Nie wiem czy to może być do tego tematu ale idąc za tym cot u przeczytałam postanowiłam mojemu wieprzusiowi morskiemu kupić żwirek bo zużywał strasznie dużo trocinek ( opilus jeden :evil: ) . Kupiłam więc żwirek higieniczny "Cat's dream" bo tak mi poleciła babka w sklepie i nie wiem czy dobrze zrobiłam bo świnka w ogóle sie nie chce na tym kłaść a że ma pięterko to cały czas spedza na nim. Czy żeby było miękcej dodawać na wieszch trociny ? czy dawac zwirek tylko tam gdzie swinka sie zalatwia bo ma takie miejsce... Wiem że to nie o szczurkach ale że prosiaczek to też gryzoń licze ze mi pomozecie

Pozdrawiam :D
"Let's make it all for one and all for RATS ! "
Awatar użytkownika
jokada
Posty: 1918
Rejestracja: pn mar 24, 2003 8:25 pm
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

[Sciolka] zwirek higieniczny.

Post autor: jokada »

to takie cos ;)
na przykład żwirek drewniany Cat's Dream

polecam
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

[Sciolka] zwirek higieniczny.

Post autor: sachma »

ja ci powiem ze nawet na zwirek musisz rzucic sianko czy trociny.. ale zwirek jest o tyle fajny ze wciaga wode i zapaszki :wink:
ja widzialam go w zoologicznych, hipermarketach, sklepach wielobranrzowych... musisz znalesc jakis market.. u mnie w marketach sa dzialy dla zwierzat... i tam po za karma jest terz zwirek :wink: ale najlepiej w zoologicznym kupywac.. tam lepszy wybor, po za tym zawsze sprzedawca moze ci doradzic ktory bedzie najlepszy dla gryzoni :wink:

Asiek , ja tez urzywam dla moich gryzoni Cat's Dream :wink: --> jak narazie nie znalazlam lepszego... inne bardzo pyla :?
Obrazek
Golo
Posty: 31
Rejestracja: pn maja 31, 2004 2:14 pm

Ja zawsze.....

Post autor: Golo »

Ja zawsze tak robie jak mam ten żwirek "kłade trociny , siano a później posypuje nim dzięki czemu wciąga nieprzujemne zapachy i wilgoć :wink:
SZCZUROman
myszka
Posty: 762
Rejestracja: czw mar 11, 2004 11:55 am

[Sciolka] zwirek higieniczny.

Post autor: myszka »

Ja raz kupiłam Benka i posypałam go trocinami... faktycznie lepiej wchłania zapach, ale nie starcza na zbyt długo (przynajmniej w moim przypadku) a kosztuje 11zł.
Ale jeśli ktos ma mniej szczurów, luhb mniejszą klatkę to całkiem dobre rozwiązanie problemu nieciekawego zapaszku ;)
moni
Posty: 881
Rejestracja: sob maja 17, 2003 6:09 pm

[Sciolka] zwirek higieniczny.

Post autor: moni »

Dlaczego na żwirek trzeba rzucić trociny lub siano?Nie widze takiej potrzeby.
Figa i Julka u mnie

Pestuś, Ziutuś, Kofi i Lafi biegają razem za Tęczowym Mostem w Krainie Wielkich Dropsów
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[Sciolka] zwirek higieniczny.

Post autor: Ania »

Ja też nie widzę. Nie rzucam ani siana ani tym bardziej trocin, bywają szkodliwe ale to taki OT. Moje mają hamaczki, gdzie śpią. Nie trzeba dodatkowego podłoża.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ściółki”