[Sciółka] żwirek higieniczny

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Karen
Posty: 639
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:56 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Sciolka] zwirek higieniczny.

Post autor: Karen »

U mnie szczurki miały już żwirek zbrylający w kuwecie. NIe gryzły go, nie jadły. Tylko nie załatwiały się tam gdzie trzeba, czyli do kuwety i za nic nie potrafiłam nauczyć panów o co chodzi :P Wydaje mi się, że taki żwirek będzie znacznie wydajniejszy od trocin. W końcu troty całe muszę wymieniać a ze żwirku wybieram grudki i kupki i ewentualnie dosypuje żwirku co przy wymiarach mojej klatki znacznie ogranicza koszta ponoszone miesięcznie na ściółkę. No i przede wszystkim żwirek raczej nie uczuli i nie ma w nim pasożytów
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: [Sciolka] zwirek higieniczny.

Post autor: Nina »

Miałam żwirek dość długo i byłam bardzo zadowolona. Paskudy raz spróbowały czy to jadalne i zostawiły, nie kopały więc sie nie pyliło. Jedyna wada to to, że przy przesiewaniu (ja przesiewałam przez sitko ze sporymi otworkami) baaardzo pylił i miałam wszystko w pokoju pokryte tym białym pyłem, na który jestem uczulona :-\ Gdyby nie to, paskudy miałyby pewnie nadal żwirek...
Awatar użytkownika
Karen
Posty: 639
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:56 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Sciolka] zwirek higieniczny.

Post autor: Karen »

Ja uczulenia na szczęście nie mam :P a jak żwirek się nie sprawdzi u ogoniastych to w domu zawsze jest kot, który z niego użytek zrobi ;)
Awatar użytkownika
Seraf
Posty: 16
Rejestracja: wt lut 26, 2008 12:17 pm

Re: [Sciolka] zwirek higieniczny.

Post autor: Seraf »

Ja jak kupiłam mojej Scarlett taki żwirek to go wcinała, więc juz jej nie kupuję... ;)
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

Re: [Sciolka] zwirek higieniczny.

Post autor: Telimenka »

Ja mam pytanie. Czy jest jakis zwirek ktory ma konsystencje piasku? Wiecie o co chodzi?
Taki piaseczek co by sie zbrylał bo te grudki wieksze mnie wkurzaja troche i ciezko sie oczyszcza kuwete
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
Awatar użytkownika
kla.kier
Posty: 169
Rejestracja: sob sty 26, 2008 1:55 pm
Lokalizacja: Dąbrówka Młyn

Re: [Sciolka] zwirek higieniczny.

Post autor: kla.kier »

Nie całkiem, ale bardzo drobny jest "Benek", ok 8zł koloru szarego. Akurat go testujemy i nie jest taki zły ;)
________________
DeVaki Pui, Jack Daniels| Kana, Liza [`].

`Życie jest jednym wielkim rozczarowaniem.` O.Wilde
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

Re: [Sciolka] zwirek higieniczny.

Post autor: Telimenka »

Mozesz mi wkleic zdjecie granulek?
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
Awatar użytkownika
grayhill
Posty: 50
Rejestracja: pt lip 25, 2008 9:47 am
Lokalizacja: Katowice

Re: [Sciolka] zwirek higieniczny.

Post autor: grayhill »

u mnie szczurki cały czas mają trociny i nie ma źle z tym wymieniam co jakiś czas a jeżeli chodzi o pasożyty to czy dostaną ich z trocin czy łóżka i innych przedmiotów to na jedno wyjdzie przed tym tak naprawdę nie da się uchronić nasze pociechy nawet weterynarz który zajmuje się w szczególności gryzoniami i ma szczura też stosuje trociny, jeśli szczurek mi się zaczyna coś za często drapać stosuje preparat który mi dał weterynarz raz w tygodniu i już po kilku dniach problem znika, a żwirek zostawiam dla kotów :-)
roots reggae ragga
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

Re: [Sciolka] zwirek higieniczny.

Post autor: Telimenka »

Ja wiorkow nie chce. Ze wzgledu na alergie jednej z dam, ze wzgledu na to ze mam szczurow troszke i zapaszek nie jest mily, ze wzgledu na to ze syf jak stad do tamtad ;)

zwirek moge codziennie przesiewac i szczurki nie musza po kupach chodzic, ale szukam zwirku o konsystencji piasku. Klakier ponawiam prosbe, albo ktokolwiek kto ma szarego benka.. moge mi cyknac fotke :P
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
S.
Posty: 706
Rejestracja: śr wrz 19, 2007 9:19 pm

Re: [Sciolka] zwirek higieniczny.

Post autor: S. »

Telimenka, do przesiewania nadaje się Hilton w liliowym worku.
Ja musiałam z niego zrezygnować, bo w czasie przesiewania pyli, a ja dostaję od tego pyłu ataków astmy.
Awatar użytkownika
kla.kier
Posty: 169
Rejestracja: sob sty 26, 2008 1:55 pm
Lokalizacja: Dąbrówka Młyn

Re: [Sciolka] zwirek higieniczny.

Post autor: kla.kier »

Trochę mnie nie było, a fotkę dam jutro, bo aparat padł, baterie musze naładować :)
________________
DeVaki Pui, Jack Daniels| Kana, Liza [`].

`Życie jest jednym wielkim rozczarowaniem.` O.Wilde
Awatar użytkownika
kla.kier
Posty: 169
Rejestracja: sob sty 26, 2008 1:55 pm
Lokalizacja: Dąbrówka Młyn

Re: [Sciolka] zwirek higieniczny.

Post autor: kla.kier »

Obrazek

Wielkość nie wiedzialam jak porównać, dałam tam więc koło niego 20gr. Ogólnie zwirek jest dobry, nie pyli.
________________
DeVaki Pui, Jack Daniels| Kana, Liza [`].

`Życie jest jednym wielkim rozczarowaniem.` O.Wilde
oLciA91
Posty: 50
Rejestracja: pt sty 09, 2009 2:34 pm
Lokalizacja: Ozimek

Re: [Sciolka] zwirek higieniczny.

Post autor: oLciA91 »

A czy jest łatwodostępny czy trzeba troche poszperać po sklepach zool. zanim się go znajdzie? :)
Jeszcze nigdy nie używałam żwirku (zawsze jak mialam gryzonie-zazwyczaj były to chomiki-używałam trocin bo mama dostawała je za darmo, to fajnie było skożystać ;) ) i chciałabym wiedzieć czy taki żwirek wchłania siuśki czy są to tylko takie malutkie kamyczki które zatrzymują kupki a mocz "spływa" na dno kuwety ???

Ile waży torba takiego żwirku za 8zł (takiego jak na zdj ęciu)?
"Spróbuj choć raz odsłonić twarz
i spojrzeć prosto w słońce..."
Awatar użytkownika
zaszczurzona
Posty: 72
Rejestracja: sob sty 17, 2009 10:52 am
Lokalizacja: Legionowo

Re: [Sciolka] zwirek higieniczny.

Post autor: zaszczurzona »

Ja mam żwirek firmy Benka dla zwierząt.Jest bardzo dobry.Dobrze wchłania zapach ,mój szczur lubi ten żwirek i nie alergizuje(mojego szczurka) :)
Moje maleństwa ; Kora i Dżuma...
Awatar użytkownika
Beestje
Posty: 46
Rejestracja: pt lip 04, 2008 1:09 pm
Lokalizacja: Pławniowice/Gliwice/Wrocław

Re: [Sciolka] zwirek higieniczny.

Post autor: Beestje »

Wczoraj znalazłam takie oto ustrojstwo żwirek dla małych zwierząt
No i mam pytanie: czy ktoś z Was miał go może? Albo wie coś o nim? Pytam z czystej ciekawości, bo jeszcze go nigdzie nie spotkałam.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ściółki”