Pytanie o ściółkę - ważne

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
zuzka-buzka
Posty: 2095
Rejestracja: pt maja 14, 2010 12:24 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Pytanie o ściółkę - ważne

Post autor: zuzka-buzka »

Devona pisze:już kilka razy w tym wątku pisałam, jaka jest różnica między trocinami Chipsi Citrus i Classic, a nie jest to tylko różnica w cenie.
Ja tylko napisałam jak to wygląda w moim oku. ;) Dla MNIE nie ma żadnej różnicy, a dla reszty? To już zależy. ;)
ObrazekObrazekObrazek
Alex [*][/color][/b] i Marty [*][/color][/b] u mnie od 09.10.10 Eldo od 11.11.10 Belusia [*][/color][/b] od 08.04.11 Jinxx od 24.05.12 Sykes i Danny od 25.09.12
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pytanie o ściółkę - ważne

Post autor: Paul_Julian »

Może być znaczna róznica dla szczurków. Bo zapach cytryny może być drażniący. Zapachy to główne alergeny.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
BabeOfJazz
Posty: 352
Rejestracja: pn lut 01, 2010 11:46 pm
Lokalizacja: Świnoujście, sercem w Gdyni <3

Re: Pytanie o ściółkę - ważne

Post autor: BabeOfJazz »

Ja nawet specjalnie nie czuję szczoszków moich panów :p Może to dlatego, że na każdym pięterku mają szmatki, a że oni sikają w większości na pięterka, codziennie zmieniam im szmatki :p

Na zooplusie jest na szczęście kilka rodzajów chipsi, niestety nie ma trocin Pinio...
Jest Chipsi Super, Classic, Ultra, Extra (bukowa), Citrus. [żadne z tych to nie Chipsi Mais? xP]
Chyba kupię wszystkie, przetestujemy... :) Cat's Best universal, to taki drobny żwirek, kołeczki drewniane czy trociny?
Też z chęcią zamówię (tym bardziej, że maja promocję) o ile to nie te 'kołeczki' :p

Gdy pisałam o granulacie Pinio, miałam na myśli właśnie te 'kołeczki' drewniane; tak samo jak u ol. - źle sie kupki wybiera, więc tego typu ściółki odpadają...

A ja w którymś z wątków (może i w tym) o ściółkach wyczytałam, że Chipsi jabłkowe mają zapach i rzeczywiście uczulają szczurki, a cytrynowe i nie pachną i nie uczulają.
Awatar użytkownika
Sky
Posty: 1567
Rejestracja: pn cze 15, 2009 4:27 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pytanie o ściółkę - ważne

Post autor: Sky »

Cat's Best Universal to właśnie te drewniane kołeczki.
co do Chipsi, jeżeli chodzi o trociny, to i jabłkowe i cytrynowe mają dość intensywny zapach, choć rzeczywiście, jabłko wypada gorzej - pachnie bardziej intensywnie.
W pamięci Cookie, Biscuit, Manu, Muffin, Anouk, Kavi, Tytus i Festus.

http://www.szkicz.blogspot.com <- rysuję sobie.
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Pytanie o ściółkę - ważne

Post autor: ol. »

cat's best universal nie jest podobny do cat's best ?
to drugie jest granulatem, bardzo podobnym do chipsi mais, tylko z drewna; wydajny, świetnie się zbryla, może minimalnie bardziej pylący niż mais, ale ogólnie - dobry (kot używa :) )
Awatar użytkownika
Sky
Posty: 1567
Rejestracja: pn cze 15, 2009 4:27 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pytanie o ściółkę - ważne

Post autor: Sky »

są różne rodzaje Cat's Best, ten, o którym piszesz to Cat's Best Eko+, drewniany żwirek zbrylający. Też używam go u kota, aktualnie szczury mają też w kuwecie narożnej. Chwale go sobie :)
Cat's Best Uniwersal to kołeczki, które są docelowo przeznaczone nie tylko dla kotów. Jest też jeszcze jeden Cat's Best, który również ma postać kołeczków, ale w domyśle jest tylko do użytku w kuwetach kocich.
W pamięci Cookie, Biscuit, Manu, Muffin, Anouk, Kavi, Tytus i Festus.

http://www.szkicz.blogspot.com <- rysuję sobie.
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Pytanie o ściółkę - ważne

Post autor: ol. »

namieszali ::)

a zdarzyło Ci się używać kołeczków dla kota ? teraz widzę, że są dużo tańsze, tylko czy kotu przypasują ??
Awatar użytkownika
Sky
Posty: 1567
Rejestracja: pn cze 15, 2009 4:27 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pytanie o ściółkę - ważne

Post autor: Sky »

Nie używałam jeszcze, na razie testowałam tylko Eko+ i Pinio kruszon, trochę tańszy, a jakościowo wypada całkiem ok. Jak na razie młody kociak jest u mnie dopiero ponad miesiąc i po prostu nie miałam okazji :)
W pamięci Cookie, Biscuit, Manu, Muffin, Anouk, Kavi, Tytus i Festus.

http://www.szkicz.blogspot.com <- rysuję sobie.
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Pytanie o ściółkę - ważne

Post autor: ol. »

to tak jak u mnie, będą jeszcze okazje ;) dzięki
Awatar użytkownika
Devona
Posty: 275
Rejestracja: czw sie 28, 2008 1:47 pm

Re: Pytanie o ściółkę - ważne

Post autor: Devona »

zuzka-buzka pisze:
Devona pisze:już kilka razy w tym wątku pisałam, jaka jest różnica między trocinami Chipsi Citrus i Classic, a nie jest to tylko różnica w cenie.
Ja tylko napisałam jak to wygląda w moim oku. ;) Dla MNIE nie ma żadnej różnicy, a dla reszty? To już zależy. ;)
Zuzka, ale przy 3 szczurach raczej trudno zauważyć różnicę w wydajności ściółki, przy mojej (wtedy) piętnastce różnica była bardzo duża.
Sky pisze:Cat's Best Universal to właśnie te drewniane kołeczki.
co do Chipsi, jeżeli chodzi o trociny, to i jabłkowe i cytrynowe mają dość intensywny zapach, choć rzeczywiście, jabłko wypada gorzej - pachnie bardziej intensywnie.
W porównaniu do jabłkowych, cytrusowe są prawie bezzapachowe, no chyba, że to dotyczy dużych paczek (bo jak raz kupiłam kilka małych, to rzeczywiście cytrusowe mocniej pachniały).
Awatar użytkownika
mietła
Posty: 330
Rejestracja: śr sie 18, 2010 11:52 am
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Pytanie o ściółkę - ważne

Post autor: mietła »

Ja narazie mam Pet's Dream i paczke 7l rozdzieliłam na 2 razy i zmieniam raz w tyg.(już wiem,że sypię za mało,bo po tyg zaczyna zalatywać ciut)Ale 3 ogony mam od 2 tyg więc muszę przetestować ile żwirku sypać.teraz kupiłam Pinio 10l i zobaczę na ile starczy.I Benka 5l kupię w następnej kolejności tylko nie wiem którego.I Hilton chcę też sprawdzić.
Moje "szczochy" kochane:
[*]Mysza,Mućka,Czarnula :(
Awatar użytkownika
greenfreak
Posty: 482
Rejestracja: wt sie 10, 2010 2:27 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Pytanie o ściółkę - ważne

Post autor: greenfreak »

Zwykłe trocinki Pinio.
Zastanawia mnie, czemu Paul_Julian powtarza, że szczury nie mogą być na trocinach? Bo jak czytam, to pyli prawie wszystko, to czemu akurat trociny są "BE"? U mnie wszystkie są na trocinach, nie widzę negatywnego wpływu na zdrowie. Pippin żył 2,5 roku na trocinach w dobrym zdrowiu, aż do szybko postępującej starości.
Awatar użytkownika
lovekrove
Posty: 972
Rejestracja: ndz paź 24, 2010 8:22 am

Re: Pytanie o ściółkę - ważne

Post autor: lovekrove »

Trociny często powodują alergię, pylą bardziej, niż żwirek i mogą być w nich pasożyty.
Sześciu szczurzych rozbójników: Muffin[*], Oskar[*], Ryjek[*], Szymon[*], Alvin[*], Melman, Zdzichu, Edek[/color]
Awatar użytkownika
greenfreak
Posty: 482
Rejestracja: wt sie 10, 2010 2:27 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Pytanie o ściółkę - ważne

Post autor: greenfreak »

Pasożyty idzie ominąć kupując w dobrym miejscu dobre trocinki, a nawet wyparzając dodatkowo, alergia jest albo jej nie ma, więc zostaje pylenie, które, jak wiadomo, jest różne w zależności od rodzaju trotów/żwirku, bo pylą oba podłoża. Dlatego sądzę, że stwierdzenie, iż szczury nie mogą być na trocinach jest wprowadzaniem nowych userów w błąd, bo mogą, trzeba je wypróbować i się co do nich upewnić, jak co do chyba każdej ściółki. Można wspomnieć, że warto przemyśleć zostawienie trocin na korzyść żwirku, ale to obecne stwierdzenie brzmi po prostu niedobrze i nie zgadza się z prawdą.

Trochę jak z tym Vitapolem - nie karmi się nim, bo jest mało wartościowy i kiepski, a nie dlatego, że jest niejadalny ;)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pytanie o ściółkę - ważne

Post autor: Paul_Julian »

greenfreak pisze:Dlatego sądzę, że stwierdzenie, iż szczury nie mogą być na trocinach jest wprowadzaniem nowych userów w błąd, bo mogą, trzeba je wypróbować i się co do nich upewnić, jak co do chyba każdej ściółki.
Można stwierdzać, ze szczurki mogą być na droższych trocinach i podać firmę. Chyba sie zgodzisz ze mną, ze większośc userów jak słyszy "trociny" to widzi najtańszy woreczek za kilka złotych. Zmiany w płucach do jakich doprowadzi kilka dni na najtańszych lub zapachowych trocinach mogą być nieodwracalne. Wiem po swoich wacikach, dałem im droższe chipsi (prasowane trocinki) , i mimo że na poprzednich łaciatkach było zupełnie ok - waciki natychmiast dostawały zapalenia oskrzeli.
Nigdy nie kupowałem najtańszych trocin, więc lepiej dmuchac na zimne, podac firmę czy sklep.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ściółki”